Domownicy :)

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Domownicy :)

Post autor: goja.k »

Mam 4 osobową rodzinę + 30 kwiatów. Przedstawiam...Storczyka, nabytek tegoroczny. Bluszcz który plotę i chcę zrobić z niego fajne drzewko. Małe fikusy Benjaminki, z których robię wariację Bonsai oczywiście amatorską. Grubosz - 4 letni i roślinka która ślicznie się wybarwia ale nie mam pojęcia jak się nazywa. Może ktoś z Was posiada lub gdzieś o niej czytał?
Niebawem dalsza porcja kwiatów :D
Załączniki
Storczyk
Storczyk
Bluszcz
Bluszcz
Fikus Benjamin
Fikus Benjamin
Grubosz
Grubosz
Nie mam pojęcia jak się nazywa ta roślinka
Nie mam pojęcia jak się nazywa ta roślinka
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Domownicy :)

Post autor: Danka »

30 kwiatów to chyba spora kolekcja ;-) Czekam na resztę :mrgreen:
Awatar użytkownika
Doxepine
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 678
Rejestracja: 2013-07-28, 10:16

Re: Domownicy :)

Post autor: Doxepine »

Ostatnia roślinka ze zdjęcia to niedośpian :)
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Domownicy :)

Post autor: lilia0405 »

30 sztuk to już sporo :shock: trzeba trochę się nagłowić aby je gdzieś poumieszczać. Ten z pstrymi liśćmi bardzo fajny.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Domownicy :)

Post autor: Petrus »

Witaj. Kwiaty storczyka przepiękne. Widać, że masz zdrowe rośliny no i oczywiście ich dużą kolekcję ;-) 30+ to sporo.
Ten 'bluszcz' to nie bluszcz tylko cissus rombolistny. Uważaj, żeby go nie zalewać, bo jest bardzo wrażliwy na nadmiar wilgoci w glebie. ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Domownicy :)

Post autor: tadek »

Patrzę na twojego grubosza, - co się z nim stało że jest biedny w liście ? :zdziwko:

Obrazek
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Domownicy :)

Post autor: goja.k »

Bardzo Wam dziękuję za poprawienie nazw i cenne rady. Dzisiaj je trochę wiosennie dopieściłam :hyhy:

Tadziu Grubosza oskubałam bo nie mieścił mi się na parapecie z pozostałymi :roll:

Co roku na wiosnę ściągam wierzchnią warstwę ziemi i dosypuję odkwaszonego torfu. Co 2 miesiące robię kąpiel pod prysznicem lub ścieram wilgotną ściereczką liście. Nie każdy kwiatek zmieści się pod prysznic jak np. Monstera. Od marca do sierpnia zasilam odżywką do kwiatów doniczkowych raz na 3 tygodnie. Podlewam zazwyczaj 2 x w tygodniu tak zimą (kaloryfery) jak i latem. I oczywiście chyba jak większość z nas borykam się z chorobami. Największą moją bolączką są białe muszki. Już nie jednego kwiatka wyrzuciłam z ich powodu. Benjamin mi na szczęście odżył po chemicznym potraktowaniu liści... Och dużo by pisać
Załączniki
Benjamin kiedyś
Benjamin kiedyś
Fikus Benjamina dzisiaj
Fikus Benjamina dzisiaj
Monstera
Monstera
Figowiec Sprężysty
Figowiec Sprężysty
Mój ulubieniec
Mój ulubieniec
Eschynatus - ale pewności nie mam
Eschynatus - ale pewności nie mam
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Domownicy :)

Post autor: tadek »

Hania napisała:
Tadziu Grubosza oskubałam bo nie mieścił mi się na parapecie z pozostałymi :roll:
HANIU ! Nie samowita jesteś ! Podoba mi się twój pomysł !
Żeby nas, jak za bardzo utyjemy, szlo tak łatwo przez oskubanie odchudzić. :lol: ;) :rotfl:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Domownicy :)

Post autor: goja.k »

tadek pisze:
Hania napisała:
Tadziu Grubosza oskubałam bo nie mieścił mi się na parapecie z pozostałymi :roll:
HANIU ! Nie samowita jesteś ! Podoba mi się twój pomysł !
Żeby nas, jak za bardzo utyjemy, szlo tak łatwo przez oskubanie odchudzić. :lol: ;) :rotfl:
A ja jestem Małgorzata nie wiem dlaczego wyskoczyło Hania :hyhy: też ładnie ale jestem przyzwyczajona do Gośki :]
Mówisz? fajnie? szkoda, że z nami się nie da chętnie bym się u i ówdzie oskubała :rotfl:
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Domownicy :)

Post autor: Petrus »

Następne kwiaty również piękne, monstera dziurawa bardzo mi się podoba. Szkoda że nie mam miejsca u siebie na nią :/
Tadku, wielu osobom przydałoby się takie skubanie :-) a co do grubosza, to przez takie skubanie możesz go Gosiu fajnie formować na drzewko bonsai :hyhy:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Domownicy :)

Post autor: lilia0405 »

Gosiu Twój ulubieniec bardzo ładny, nie znam, bardzo lubię kwitnące kwiaty, zawsze biorą górę nad nie kwitnącymi.
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Domownicy :)

Post autor: goja.k »

Petrus pisze:Następne kwiaty również piękne, monstera dziurawa bardzo mi się podoba. Szkoda że nie mam miejsca u siebie na nią :/
Tadku, wielu osobom przydałoby się takie skubanie :-) a co do grubosza, to przez takie skubanie możesz go Gosiu fajnie formować na drzewko bonsai :hyhy:
Bardzo dziękuję Piotrze, no tak Monstera potrzebuje miejsca. Właśnie taki miałam zamiar, uformować go na bonsai amatorskie oczywiście. Bo ta sztuka wymaga ogromu wiedzy,a ja mam śladowe pokłady :zawstydzony:

-- Ostatnio dodano 2014-03-26, 07:56 --
lilia0405 pisze:Gosiu Twój ulubieniec bardzo ładny, nie znam, bardzo lubię kwitnące kwiaty, zawsze biorą górę nad nie kwitnącymi.
Wiesz Lilio miałam okres, że otoczona byłam samymi liśćmi. Tak bardzo mi się podobały ale z czasem zmienia się wszystko i upodobania też. To jest nietypowy kwiat i rzadko spotykany przynajmniej u mnie, a kwiaty ma tak piękne, że zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia. :rotfl:
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Domownicy :)

Post autor: Danka »

A mnie zachwycił eschynatus :-D
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Domownicy :)

Post autor: goja.k »

Dziękuję Danusiu :-) No to może kolejna porcja. Nieziemsko podoba mi się maranta. Widoczna na zdjęciu jest odmłodzona ma 1,5 roku ale w domu gości od 15 lat. A trzykrotkę mam od 10 lat i też ciągle ją odmładzam, chociaż głowy nie dam czy ten kwiatek tak się nazywa. Nie jest wybarwiona na liściach ale to może efekt tego, że jest w cieniu. Hoja jest 2 letnim okazem. Jeszcze mi nie kwitła. To na dzisiaj tyle. Pozdrawiam :-D
Załączniki
Maranta
Maranta
Scindapsus pstry
Scindapsus pstry
Trzykrotka
Trzykrotka
Hoja
Hoja
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Domownicy :)

Post autor: elza »

Gosiu- po prostu cudowny ten twój ulubieniec.U mnie również miłość od pierwszego wejrzenia zagościła,gdy go zobaczyłam.Kwiaty faktycznie ma boskie.Szkoda,że pewności nie masz co do nazwy.

P.s. sprawdzałam w necie to na 99,9% eschynantus wspaniały
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
ODPOWIEDZ