Do Pani Sylwi Hennek

Tu rozmawiamy o turzycach, miskantach, kostrzewach i innych.
Awatar użytkownika
kreuk
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2010-07-30, 11:34

Post autor: kreuk »

Bardzo dziękuję za wskazówki już zamówiłem kompost tzw.organiczny zero chemii w poniedziałek dostawa i zabiorę się do sadzenia :-) , jeszcze raz dziękuję, szkoda tylko iż we trójkę dyskutowaliśmy na temat bambo.
Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
Oaza-Palmy
Ekspert
Posty: 56
Rejestracja: 2010-07-06, 14:01

Post autor: Oaza-Palmy »

Ja także dziękuję za dyskusję, być może następnym razem będzie więcej zainteresowanych;) powodzenia w uprawie!
Awatar użytkownika
kreuk
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2010-07-30, 11:34

Post autor: kreuk »

No i chyba mam problem po 10 dniach po posadzeniu jestem przerażony, co się dzieje liście :-( na zdjęciach widać - pomocy
Załączniki
Bambo 003.jpg
Bambo 001.jpg
Awatar użytkownika
Oaza-Palmy
Ekspert
Posty: 56
Rejestracja: 2010-07-06, 14:01

Post autor: Oaza-Palmy »

Czy może Pan zrobić zdjęcie kilku listków - albo nawet jednego żółtego? Na razie proszę się nie martwić, wygląda na to, że bambus ma zbyt mokrą ziemię.
Awatar użytkownika
kreuk
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2010-07-30, 11:34

Post autor: kreuk »

Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem i bardzo szybką odpowiedź oto zdjęcia miałem problem jest duży wiatr ale coś widać :-(
Załączniki
Bambo 016.jpg
Bambo 017.jpg
Bambo 018.jpg
Bambo 020.jpg
Bambo 021.jpg
Bambo 021.jpg (58.81 KiB) Przejrzano 4942 razy
Awatar użytkownika
Oaza-Palmy
Ekspert
Posty: 56
Rejestracja: 2010-07-06, 14:01

Post autor: Oaza-Palmy »

Bambusy mają zbyt mokro, dlatego liście robią się żółte. Możłiwe, że ziemia jest zbyt zbita. Mogą też 'odreagowywać' przesadzanie w nowe miejsce. Czarny nalot na suchych końcówkach (jeśli dobrze widzę:) może być oznaką, iż zaczynają się do nieco osłabionego bambusa dobierać choroby grzybowe, więc myślę, że dobrze byłoby spryskać go jakimś fungicydem.
Awatar użytkownika
kreuk
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2010-07-30, 11:34

Post autor: kreuk »

To fakt od tygodnia zero słońca na okrągło pada, przykrywam ziemię folią a gdy jest przerwa w opadach natychmiast odsłaniam ale czy to coś da ? oby. Te ciemne naloty na liściach wystepują tylko na czarnym bambo, dwa pozostałe mają listki żółte czy spryskać wszystkie czy tylko ten jeden. Patrzę w niebo - dalej pada :-(
Załączniki
Bambo 011.jpg
Awatar użytkownika
Oaza-Palmy
Ekspert
Posty: 56
Rejestracja: 2010-07-06, 14:01

Post autor: Oaza-Palmy »

Może nieco pomoże osłanianie od deszczu, ale 'naokoło' i tak będzie mokra ziemia, miejmy nadzieję, ze pogoda się poprawi:) Nie jest łatwo 'załatwić' bambusa, więc jeśli to nie będzie trwało baardzo długo, to roślinie nic nie będzie, jedynie kilka liści ucierpi.

Najlepiej dla pewności spryskać wszystkie rośliny.
ODPOWIEDZ