Dlaczego nie kwitnie?

Kącik miłośników fiołków
ODPOWIEDZ
drzewko_owocowe
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2010-05-10, 13:42

Dlaczego nie kwitnie?

Post autor: drzewko_owocowe »

mam jednego fiołka, kiedyś kwitł na fioletowo, ale się skończyło kwitnienie i koniec.

od tej pory nic nie widać. listki ma zdrowe, więc dlaczego nie kwitnie?
czy z powodu 1.zbytniego podlewania, 2. przesuszenia, 3. braku nawożenia?
nie mam pojęcia jakie mogą być tego przyczyny. oglądam zdjęcia fiołków na forum i zazdroszczę, bo sama chciałabym mieć takie... tylko nie wiem co zrobić...
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

Wszystkie wskazane przez Ciebie przyczyny mogą być prawidłowe.
Na kwitnienie fiołków wpływa: światło, najlepiej nie bezpośrednie słońce (okno północne lub zachodnie), umiarkowane podlewanie (fiołki lubią wilgoć ale nie nadmierną, najlepiej podlewać do podstawki), nawożenie - fiołki kochają nawożenie, trzeba to robić co tydz. gdy kwitną stosujemy nawóz dla roślin kwitnących,a gdy są w stanie spoczynku 0 dla roślin zielonych, fiołki powinny być sadzone koniecznie w małych doniczkach a nadmiernie wytworzone rozety powinny być przesadzane (fiołki nie lubią ścisku), temperatura - fiołki są wrażliwe na niską temp., nie lubią jej wahań i suchego powietrza

Więcej: Fiołek afrykański - odmiany, pielęgnacja, rozmnażanie
drzewko_owocowe
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2010-05-10, 13:42

Post autor: drzewko_owocowe »

no to super... to już nie wiem... ale tak sobie myślę, że to może nawożenie (albo raczej jego brak..) - fiołek może nie ma siły wytworzyć kwiatów? dzisiaj kupię jakiś nawóz, cokolwiek, żeby tylko zakwitł!!!!
dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Jest dużo płynnych nawozów dla roślin kwitnących, sprawdzają się w uprawie fiołków :-D
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

drzewko_owocowe pisze:no to super... to już nie wiem... ale tak sobie myślę, że to może nawożenie (albo raczej jego brak..) - fiołek może nie ma siły wytworzyć kwiatów? dzisiaj kupię jakiś nawóz, cokolwiek, żeby tylko zakwitł!!!!
dzięki za pomoc :)
Już pisałam w fiołkowym wątku to nie nawożenie a raczej podlewanie,ja po prostu macam palcem ziemię jak jest przesuszona dopiero podlewam,fiołków nie można przelać bo zgniją.
pozdrawiam Elżbieta
ODPOWIEDZ