Dlaczego listki nie mogą się rozwinąć?

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Witam. Można jeszcze podejrzewać, że to jakiś wirus... :roll: Myślę, że możesz pozostawić cześć ziemi, ale nie zaszkodzi jak dokładnie się przyjrzysz korzeniom. Jak coś niepokojącego zauważysz daj znać...możesz też zrobić fotki korzeni, może coś na nich wypatrzymy, jeżeli w ogóle będzie co :roll: ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
jurek41
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 11
Rejestracja: 2011-02-27, 12:14

Post autor: jurek41 »

Dzisiaj dokonałem zabiegu przesadzenia syngonium do nowej ziemi, jako że nie widać efektów mojej walki przy pomocy pałeczek na robale. Na fotce w powiększeniu widać na korzeniach białe nawarstwienia i nie jestem pewny czy to w związku z rozpuszczonymi pałeczkami czy też jakiejś choroby: grzyb, wirus?
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Witam. Pałeczki raczej takiego białego efektu by nie zrobiły. Być może jest to grzyb. A czy przy przesadzaniu nie czułeś może takiego zapachu podobnego do zapachu surowych pieczarek? Kiedyś moja dracena miała takie białe kuleczki i strzępki grzybni wokół korzeni. Oczyściłem całe korzenie i wsadziłem do nowej ziemi, ale ciągle odnawiał się grzyb i roślina gorzej rosła.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
jurek41
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 11
Rejestracja: 2011-02-27, 12:14

Post autor: jurek41 »

Mnie też wydaje się, ze to grzyb, ale woni pleśni nie czułem. Po przesadzeniu listki po kilku godzinach mocno oklapły, więc je dość dobrze podlałem mimo że ziemia wyciągnięta z foliowego worka była dość wilgotna.
Dzisiaj jakby trochę lepiej wygląda, lecz jeśli to grzyb lub wirus, to mogę mieć syngonium z głowy. a szkoda bo była naprawdę piękna.

Pocieszam się jednak bo zakupione nasiona taccy(z Allegro) zaczynają już wychodzić :-P
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Poczekaj tak ze 2 tygodnie. Może syngonium się polepszy. To super, że kwiat 'nietoperz' już wschodzi :-D
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ