Diagnoza choroby roślin papryki

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
KondzioRRE
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2020-06-24, 21:01

Diagnoza choroby roślin papryki

Post autor: KondzioRRE »

Dzień dobry!

Pierwszy raz amatorsko zabrałem się za uprawę papryk. Aktualnie posiadam trzy rośliny stanowiące: 1) cayenne, 2) chilli jalapeno oraz 3) cyklon. W rozgałęzieniach wszystkich trzech roślin na przestrzeni ostatnich trzech dni (wówczas je podlewałem i nie zauważyłem tego objawu) pojawiły się czarne plamy. Pojawiły się one u każdej z roślin jednocześnie, a wraz z nimi pogorszyła się kondycja papryk (zdecydowanie opadły liście, jakby zaczęły powoli więdnąć). Starałem się przejrzeć to forum i wpadłem na trzy możliwe przyczyny:

1) szara pleśń;
2) czarna zgnilizna;
3) czarna plamistość bakteryjna papryki;
4) nic groźnego, jedynie cecha genetyczna tych odmian papryk (taką odpowiedź również znalazłem).

Jak wspomniałem jestem amatorem, drugi rok uprawiam warzywa, a dopiero pierwszy rok papryki. Co do uprawy, raczej prowadziłem ją zbalansowanie. Zastanawiam się co symbolizują te plamy, czy trzeba je zwalczać, a jeśli tak to w jakiś sposób? Wybaczcie, gdy odpowiedź na moje pytanie znajduje się w innym powszechnie dostępnym poście, ale niestety takiego nie znalazłem, a jednocześnie zależy mi na tych roślinach, a co za tym idzie zależy mi na czasie. Dzięki dobrej diagnozie będę mógł szybko zacząć działać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc
ODPOWIEDZ