dereń??

Tutaj umieszczamy prośby o identyfikację roślin.
izabela_magdalena
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 11
Rejestracja: 2010-03-02, 10:54

dereń??

Post autor: izabela_magdalena »

Witam, proszę o pomoc w rozpoznaniu drzewka. Znalazłam w necie takie zdjęcie Na zdjęciu po prawej stronie znajduje się „czerwone” drzewko, może ktoś wie co to jest?
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Bardzo małe zdjęcie, ale z tego co widać roślina ta ma kolor wiśniowy (lub coś w ten deseń). Kwitło Ci może drzewko? Jak tak to spróbuj opisać kwiaty.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
izabela_magdalena
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 11
Rejestracja: 2010-03-02, 10:54

Post autor: izabela_magdalena »

Niestety to nie moje drzewko :(. W takie smętne jesienno- zimowe popołudnia raczej szukam inspiracji na necie. Ta roślina zwróciła moją uwagę pięknym kolorem pnia i ciekawym pokrojem.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Tak na pierwszy rzut oka wygląda na jakieś egzotyczne, ale może to być jakaś ciekawa odmiana popularnego drzewa lub szczepionego krzewu.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

izabela_magdalena pisze:Ta roślina zwróciła moją uwagę pięknym kolorem pnia i .
Pień wygląda mi po powiększeniu zdjęcia na pomalowaną tyczkę do której przywiązano drzewko.
Zdjęcie jednak jest nieostre i może się mylę.
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Korona też ma kolor czerwony, myślę i myślę...co to może być :zdziwko:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
witeks1968
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 666
Rejestracja: 2010-05-10, 20:07

Post autor: witeks1968 »

Podobny kolor pędów ma dereń biały ale nie spotkałem się jeszcze z odmianą "płaczącą".Nie podobno,aby ktoś dla efektu pomalował jakąś wierzbę na czerwono.Następna ciekawość,to czerwonawy pień przewodni,bo nie znam rośliny o takim kolorze przy tej grubości.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Moim zdaniem to Salix purpurea 'Pendula'- Wierzba purpurowa, odm. 'Pendula' i podobnie jak Herbiemu wydaje mi się, że jest przywiązana do pomalowanej tyczki. ;) :lol:
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Pewnie rośnie już kilka lat, bo ma grube, wiśniowe gałęzie korony. Może faktycznie to wierzba purpurowa :roll: bo jej gałązki mają właśnie taki kolor.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
witeks1968
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 666
Rejestracja: 2010-05-10, 20:07

Post autor: witeks1968 »

Nie wiem czy dokładnie oglądaliście zdjęcie,a jak nie to się skoncentrujcie i zauważcie,że palika tam nie może być,bo gdzie jest łodyga,chyba nie za palikiem(rzekomym),bo musiała by być cieńsza od niego,a wtedy nie wiem,czy uciągnęła by tak masywne pędy.Czy widzieliście z bliska taką wierzbę?Ja nie widziałem,więc nie chcę na pewniaka oceniać,domyślam się tylko,że najbardziej wybarwione są pędy młode,a ona jest cała czerwona.Nawet dereń biały traci kolor czerwony przy pędach grubości kciuka,a ta wierzba ma wewnątrz jeszcze grubsze pędy.Nie wiem co myśleć,ale z tego zdjęcia nie będę pewny rozpoznania.Znalazłem coś takiego i nawet wychodzi mi z tego,że ja mam taką wierzbę,ale nie ma ona nic wspólnego z tą na zdjęciu.
www.pinus.net.pl/opis.php?id=157
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Możesz mieć rację z tą podpórką, ale ja zwróciłam, uwagę na coś innego, zauważyłeś pień u wierzby Hakuro i kolejnego drzewka w tle. Żadne drzewko w naturze nie ma tak kolorowego pnia. Stawiam więc, że albo pnie zabezpieczane są jakąś kolorową osłonką, albo kolorowane. Myślę, że dotyczy to również omawianego tu drzewka. Na piu więc bym się tu specjalnie nie skupiała, natomiast bardziej na koronie, a ta już mi do wierzby wspomnianej pasuje. ;) :-D
witeks1968
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 666
Rejestracja: 2010-05-10, 20:07

Post autor: witeks1968 »

Zajrzałaś do przesłanego linka?Mnie nie pasuje ten wygląd do wierzby purpurowej(przejrzałem dużo zdjęć wierzby purpurowej"pęduli")i skoro przyznałaś,że wierzba na zdjęciu może mieć w jakiś sposób zabarwioną łodygę,co we wcześniejszym poście też zaznaczyłem,to dlaczego nie miałaby być cała zabarwiona przez kogoś.Nie sądzisz,że podejrzany jest ten jednolity kolor w każdej części rośliny?
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Też sądzę, że ta wierzba jest pomalowana a przypomina mi moją wierzbę iwę szczepioną na pniu.

Tu zimą
Obrazek

A tu wiosną po przycięciu
Obrazek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wszystko możliwe, tylko wydaje mi się, że autorce postu chodziło bardziej o to jakie drzewko mogłoby tak wyglądać, niż jakie faktycznie jest na zdjęciu. :-D Myślę, że zimową porą wierzba purpurowa mogłaby podobnie zdobić ogród, purpurowymi pędami. :-D :-D :-D Co do tego, że faktycznie ona jest na zdjęciu się nie upieram, aż taką znawczynią nie jestem.
witeks1968
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 666
Rejestracja: 2010-05-10, 20:07

Post autor: witeks1968 »

Najlepiej niech ktoś,kto mieszka bliżej Krakowa przejedzie się na osiedle i sprawdzi :-D
ODPOWIEDZ