Czy wysiewacie już nasionka warzyw? 2012

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? 2012

Post autor: waldek727 »

ewelina1984.

Ewelino. Czytając Twój post odnośnie sadzenia pomidorów (krzaków) spadłaś mi po prostu z obłoków.
Cieszę się, że dzielisz się z nami takimi jak Ty to określiłaś ,,fajnymi sposobami".

Wprost trudno mi uwierzyć, że podkładając bezpośrednio pod system korzeniowy skórki np. od grejpfruta, kawałki chleba i łodygi pokrzyw można osiągnąć tak wspaniałe efekty.

U sąsiadów działkowców którzy zapewne stosowali tradycyjne od wielu lat nawożenie ,,na oko" nawozami syntetycznymi i robili opryski chemią zawartą w fungicydach plony pomidorów były marne albo żadne, to u Ciebie nieopodal wręcz przeciwnie. Pomidory dorodne, naturalnie wybarwione, smaczne i zdrowe.
Nie pojmuję jak to się dzieje ale zapewne natura zrobiła to co do niej należy.

Ja jestem łasuchem na słodycze.
Czy myślisz Ewelino, że jakbym do skórek po cytrusach, kawałków chleba i pokrzywy dodał jeszcze pod korzenie dajmy na ten przykład ze dwa pokruszone pierniki i podlał to wszystko kefirkiem lub maślanką, to czy efekty nie byłyby jeszcze lepsze?
Czy wtedy moje krzaki z pomidorami a zapewne i inne warzywa lub rośliny nie czułyby się jak przysłowiowe ,,pączki w maśle"?

Pozdrawiam. Waldek.
,,Ogród, który żyje w zgodzie z naturą żyje pełnią życia"
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? 2012

Post autor: harwi »

A ja nie muszę pikować bo wsadzałam po jednym nasionku do maleńkiej doniczki . Teraz spokojnie rosną i czekają na wysadzenie do ogrodu.
Małgosiu a co tak siałaś?
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? 2012

Post autor: Merghen »

Pomidorki koktailowe i sałatę. Teraz będę siała cukinię, dynię (dla bratowej) i ogórki, melony dla mnie. To będzie łatwiej bo nasiona większe.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
DZIAŁKOWICZ
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 15
Rejestracja: 2012-04-11, 10:49

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? 2012

Post autor: DZIAŁKOWICZ »

Cebulka? Hmm, no można w drugiej połowie marca, czyli już, z tego co mi wiadomo cebulka zimna się nie boi
niby, ale moi znajomi sadzą cebulkę również i dziś tj.14-04-2012, tak jak pisałem już wcześniej jeśli ziemia jest ogrzana wegetacja roślin następuje definitywnie szybciej.
Pozdrawiam wszystkich co już posadzili i czekają na plo :)
Pełen witamin i zdrowy oczywiście.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? 2012

Post autor: Bettiw »

agnieszak pisze: Pozdrawiam wszystkich cierpliwych, którzy przygotowują własną rozsadę.
Agnieszak - ja to myślę, że siejemy właśnie z niecierpliwości, a przynajmniej ja, bo nie mogę doczekać się ciepłych dni i pracy w ogródku. W domu posiałam pomidory, paprykę, bakłażany, arbuzy,cebulę, kapustę, brokuły, kalafiory zielone (wczoraj pikowałam krzyżowe) no i troszkę różnych kwiatków: goździki ogrodowe, naparstnicę ...a na grządki wysiałam marchewkę (z koperkiem) parę rządków najwcześniejszej już w marcu i pietruszkę, bób rzodkiewkę, wszystko poprzetykane rządkami dymki i czosnku. Teraz w sobotę dosiałam buraki, piękna była pogoda, bób już wschodzi i rzodkiewka też, sama radość.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? 2012

Post autor: edyta_mi »

Merghen pisze:Pomidorki koktailowe i sałatę. Teraz będę siała cukinię, dynię (dla bratowej) i ogórki, melony dla mnie. To będzie łatwiej bo nasiona większe.
Ja jednak wole pikować pomidorki. Z mojego doświadczenia wynika, że lepiej rosną po przesadzaniu głębiej. Swoje koktajlówki przepikowałam do doniczek zapełniając ziemią do połowy. Kiedy podrosły uzupełniłam ziemię, zasypując roślinki do pierwszych liści.
Takie są moje doświadczenia, ale pewnie każdy ma własne sposoby ;-) .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? 2012

Post autor: Merghen »

One są potem wsadzane głębiej do większej doniczki a potem na stałe miejsce. Jedyna wygoda to to, że wybijam z doniczki i przesadzam do większej lub na stałe miejsce :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
mela
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2012-04-12, 22:28

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? 2012

Post autor: mela »

Ja dziś też zaszalałam i posiałam buraki, cebulę, koperek i marchewkę. Aż miło, choć trochę plecy bolą, bo zdecydowałam się na nowe miejsce, gdzie perzu od groma i musiałam się najpierw go pozbyć :-x
Awatar użytkownika
DZIAŁKOWICZ
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 15
Rejestracja: 2012-04-11, 10:49

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? 2012

Post autor: DZIAŁKOWICZ »

Ogórki małosolne już w sklepie, a kiedy nasze będą ? :oczami:
Moja znajoma, a ma już wiele zim i mówiła mi, że zawsze sieje ogórki na Stanisława to jest, hmm to wypada w tym roku 8 maja no,ale po 5 dniach mogą już wzejść, a 15 ? może i -3 być , ja zawsze sadziłem po 15 :rotfl: , może warto spróbować :hyhy:.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? 2012

Post autor: lilia0405 »

Jak u mnie są ogórki na wierzchu a zapowiadają przymrozki, to ja je przysypuje ziemią i nakrywam agrowłókniną.


Działkowiczu Stanisława co roku jest 8 maja, starzy ogrodnicy zawsze tak sieją a dokładniej w wigilie Stanisława.
Awatar użytkownika
ewelina1984
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2012-03-11, 15:39

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? 2012

Post autor: ewelina1984 »

waldek 727.
[/quote] Ja jestem łasuchem na słodycze.
Czy myślisz Ewelino, że jakbym do skórek po cytrusach, kawałków chleba i pokrzywy dodał jeszcze pod korzenie dajmy na ten przykład ze dwa pokruszone pierniki i podlał to wszystko kefirkiem lub maślanką, to czy efekty nie byłyby jeszcze lepsze?
Czy wtedy moje krzaki z pomidorami a zapewne i inne warzywa lub rośliny nie czułyby się jak przysłowiowe ,,pączki w maśle"?

Drogi Waldku myślę że to już byłaby przesada z tym kefirkiem i piernikiem, napewno roślinkom w zupełności wystarczy pokrzywa i chleb:)

Pozdrawiam Ewelina
ewelina1984
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? 2012

Post autor: Bettiw »

Chciałabym odnowić temat.
Co zaczynacie siać?, Ja z "produkcji " niektórych rozsad zrezygnowałam, słabo udawały się na parapecie, a i nie potrzebuję aż tak dużo niektórych sadzonek (seler, por). Dzisiaj namoczę bób i jutro powsadzam w doniczki, w marcu chciałabym wysadzić na grządkę, pod fizeliną będzie cieplej. Jutro może i paprykę wysieję, słabo wschodzi i powoli rośnie.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? 2012

Post autor: Petrus »

Ja Beatko nie wysiewam warzywek w pomieszczeniach. Wolę nowalijki siać prosto do gruntu, a odnośnie porów, selerów, pomidorków to kupuje gotowe wyselekcjonowane sadzonki ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? 2012

Post autor: Bettiw »

Wczoraj wysiałam arbuza, melona i pomidory, w zeszłym tygodniu paprykę bakłażana i bób - chyba przedwcześnie teraz stoi zabezpieczony na balkonie bo wyrósł jak szalony.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? 2012

Post autor: Sylwia,Gosia »

Beatko,same pyszności,a gdzie masz tą działęczkę ? nie we Wrocławiu przypadkiem? Wpadłabym... :lol:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ODPOWIEDZ