Czy tymianek się nadaje?

Kącik dla miłośników sztuki BONSAI
ODPOWIEDZ
miami1
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2012-08-23, 14:24

Czy tymianek się nadaje?

Post autor: miami1 »

Witam,
tak obserwuję z okna w kuchni tymianek, który rośnie w ogrodzie. Ma drobne listki, co wydaje się być istotne. Krzaczy się na wszystkie strony i ma mnóstwo drobnych galązek, które z czasem drewnieją. Można go formować przez przycinanie. To czy jest to dobra roślinka aby praktykować na nim sztukę Bonsai? Jak zrobić bonsai z tymianku?
Ciekaw jestem co sądzicie o tym pomyśle. Przy pozytywnym odzewie może spróbuję ....

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Czy tymianek się nadaje?

Post autor: Petrus »

W sumie nigdy bym nie wpadł na taki pomysł, żeby z tymianku tworzyć bonsai. Według mnie zupełnie się ta roślina nie nadaję do tego. Jest to roślina zielna, nie tworzy silnie zdrewniałych łodyg, które utrzymałyby następne przycinane gałązki. Ma charakter płożący więc pozostaje do wyboru tylko jeden pokrój bonsai- tylko zwisły i na dodatek w skali mikro :P Możesz działać, ale ja nie widzę najmniejszego sensu. Jeżeli ciekawi cię technika bonsai to polecam, np. fikusy benjamina, a z roślin ogrodowych różnego typu drzewa liściaste lub iglaste, krzewy... ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Czy tymianek się nadaje?

Post autor: tadek »

A czy jak zaczniesz robić bonsai z tymianku to wstawisz fotorelację z tego zabiegu? :|
- Jestem ciekawy wyników...

:zawstydzony:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
ODPOWIEDZ