Czosnek niedźwiedzi

Założenie i pielęgnacja ogrodu ziołowego, uprawa i zastosowanie ziół
ODPOWIEDZ
martinnk
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2019-07-31, 11:35

Czosnek niedźwiedzi

Post autor: martinnk »

Witam! Mam pytanie odnośnie czosnku niedźwiedziego. Otóż, przeglądam często różnego rodzaju blogi o zdrowiu i na jednym z nich znalazłam mnóstwo informacji na temat tej roślinki. Szczerze mówiąc nie przypuszczałam, że taka niewinna roślinka może mieć tyle właściwości. (sami zobaczcie https://byc-zdrowym.pl/czosnek-niedzwie ... -i-uprawa/ ) W związku z tym chciałabym zająć się jego uprawą ale na balkonie ponieważ mieszkam w bloku. Czy jest to w ogóle możliwe? Jaki jest najlepszy czas na posadzenie? Czy na dnie doniczki wymagany jest żwirek jak przy kwiatach? Czy w każdym sklepie ogrodniczym można go zakupić? A może wy macie jakieś swoje doświadczenia? Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
CityMatic
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 534
Rejestracja: 2018-08-02, 11:48

Re: Czosnek niedźwiedzi

Post autor: CityMatic »

Nie ma możliwości uprawy czosnku niedźwiedziego w doniczce, chociaż jest bardzo ekspansywny i szybko się rozrasta lubi towarzystwo drzew, i cień ponadto ziemia nie może być przesuszana.
Lubi rosnąć w łanach - jak konwalia. W sprzyjających warunkach rozrasta się z cebul i nasion.
Zjada się i korzeń i liście więc uprawa doniczkowa polegała by na posadzeniu pielęgnacji i zjedzeniu - to tak jakby uprawiać rzodkiewkę w doniczce.
Pozdrawiam Paweł - automatyk z zamiłowania , ogrodnik wielki sercem.
ODPOWIEDZ