Czerwony imbir - prosze o pomoc ;-)

Jak wyjątkowe, egzotyczne, kolekcjonerskie rośliny uzyskać z nasion?
ODPOWIEDZ
Chester
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2010-05-10, 17:28

Czerwony imbir - prosze o pomoc ;-)

Post autor: Chester »

Witam Forumowiczów!
Z góry przepraszam jeżeli źle umieściłem wątek ale najbardziej dla mnie tutaj pasowało :)

Zakupiłem sobie nasionka kwiatu o nazwie Czerwony Imbir, tylko że nie wyobrażałem sobie że będą takie malutkie hehe, oczywiście dostałem instrukcję jak mam się zajmować nasionami ale nie bardzo ją zrozumiałem :(

Proszę Was o pomoc w moich pierwszym krokach, co mam pierwsze zrobić z tymi nasionkami?? Gdzieś wyczytałem że mam je moczyć przez 12 godzin a później do ziemi zasadzić. Hmm ale nie chce ich zmarnować mam nadzieję że uzyskam jakieś sensowane odpowiedzi i w miare zrozumiałe od bardziej doświadczonych osób.

Z góry dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6717
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Hej :-D Nasiona, które mają twardą skorupkę warto zawsze namaczać w celu poprawy jakości kiełkowania. Nasiona czerwonego imbiru można zacząć hodować o każdej porze roku. Namoczone nasionka wysiej w doniczkę(z przepuszczalną ziemią) i przykryj je cienką warstwą ziemi. Jedyne co Ci pozostaje to utrzymywanie wilgotnej gleby i odpowiedniego oświetlenia :-D Doniczkę możesz przykryć szkłem lub workiem foliowym, jak wolisz, w celu zwiększenia wilgotności powietrza :-D Nic się nie przejmuj, wysiewaj tak jak zwykłe nasiona, co ma wykiełkować, wykiełkuje :lol: Pozdrawiam
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Chester
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2010-05-10, 17:28

Post autor: Chester »

Witam! :-D
Super dziękuję za odpowiedź ale jeszcze jakbyś mi mógł doradzić ile czasu moczyć nasionko i w jakiej wodzie?? :-D
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6717
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Hej. Wystarczy przez około 7 godzin moczyć w letniej odstanej wodzie w temperaturze pokojowej :-D Potem od razu wsadzić do ziemi.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Chester
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2010-05-10, 17:28

Post autor: Chester »

No to zasadziłem :mrgreen: trzymajcie kciuki :!:
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6717
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Trzymamy, trzymamy :-D za jakieś 2 tygodnie coś powinno się już pokazać :-D Pamiętaj o podlewaniu i dobrym oświetleniu :-D
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ