czasopisma ogrodnicze

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
zuszka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2011-01-28, 20:51

czasopisma ogrodnicze

Post autor: zuszka »

czy ktoś może podzielić się doświadczeniem z magazynem "Przepis na ogród"? Co o nim sądzicie? Jak wygląda na tle innych czasopism poświęconych tej tematyce? ;-)
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Powiem tak - to zależy jakich informacji szukasz. :!:W zasadzie to nie wiem czy mnie wolno oceniać tu na form czasopismo. :?: Jak widzę nikt nie udzielił na razie odpowiedzi. :-/

Każdy działkowiec czy też fachowy ogrodnik wie czego szukać w czasopismach.Pozdrawiam ciepło.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Ja myślę , że więcej można się dowiedzieć choćby w popularnym , moim ulubionym Działkowcu :-)
Awatar użytkownika
Fox.
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 300
Rejestracja: 2010-05-21, 14:16

Post autor: Fox. »

marylka966 pisze:Powiem tak - to zależy jakich informacji szukasz. :!:W zasadzie to nie wiem czy mnie wolno oceniać tu na form czasopismo. :?: Jak widzę nikt nie udzielił na razie odpowiedzi. :-/

Każdy działkowiec czy też fachowy ogrodnik wie czego szukać w czasopismach.Pozdrawiam ciepło.
Bo to kolejne naciąganie ludzi :( na forach się więcej dowie niż z gazet, i to wiadomości praktycznych a nie teorii. A przepis na ogród jest zawsze taki sam :) musisz mieć działkę i chcieć na niej pracować, a jeśli to robisz z pasją to satysfakcja gwarantowana.
Jacuś ;) Pozdrawia.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

No ja bym nie nazwała prasy ogrodniczej wyciąganiem pieniędzy. Nie znaczy to, że w każdej znajdę odpowiednią porcję potrzebnej mi wiedzy. Mając jednak tak szeroki wybór sięgam po tą prasę, która mi odpowiada.
Nie zgodzę się także z tym, że na forach internetowych dowiem się więcej. Na forach znajdę inną wiedzę, w prasie inną. Cenne jest to na forach, że ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, na ogół amatorskimi. Jednak do świadomego prowadzenia ogrodu potrzebna jest też wiedza fachowców z dziedziny ogrodnictwa.
Nie chcę prowadzić kryptoreklamy, ale ja korzystam z Działkowca. Wypowiadają się tam autorytety z tytułami naukowymi w dziedzinie ogrodnictwa, warzywnictwa i sadownictwa. Nie znaczy, że są tylko teoretykami, to również doświadczeni praktycy. Od amatora na forum nie dowiesz się o nowych odmianach warzyw i owoców, o zmianach w prawie działkowym, o nowych, czy wycofanych środkach ochrony roślin. Nie dowiesz się też o najgroźniejszych szkodnikach i chorobach w minionym sezonie, nie dowiesz się ponieważ nie ma możliwości przeprowadzenia badań w całym kraju, zestawienia danych i ich opublikowania. Takie artykuły pomagają zorientować się na co szczególną uwagę musisz zwrócić w tym sezonie i jak temu zapobiegać dostatecznie wcześnie.
Warto przejrzeć kilka czasopism ogrodniczych i wybrać to które najbardziej nam odpowiada, trudno tu jednoznacznie polecać konkretne, ponieważ każdy poszukuje czegoś innego.
Zaopatrzeni w odpowiednią literaturę i mając dostęp do merytorycznego (jakim staramy się być) forum ogrodniczego możemy zmierzyć się z każdym ogrodowym problemem. ;) :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Swego czasu kupowałam dużo różnych czasopism ogrodniczych. I w każdej znalazłam coś dla mnie ciekawego. Przede wszystkim informacje o ciekawych roślinach. A były to: "OGRODY", "MÓJ PIĘKNY OGRÓD", "KWIETNIK", "TWÓJ OGRODNIK, "DZIAŁKOWIEC" i inne. Teraz mniej kupuję, bo mam już za mało miejsca w biblioteczce. Ale gdy przechodzę koło stoiska z gazetami to jakąś muszę wziąć do ręki i przeglądnąć :hyhy:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Danusiu Witaj w klubie kupowałam prawie wszystkie te czasopisma, a najwięcej "Mój Piękny Ogród"i do dzisiaj go kupuję jest tam tyle cennych rad ,że bez nich, nie założyłabym ogrodu, bo kiedyś nie było internetu i musiałam posługiwać się jak większość, czasopismami, książeczkami i doświadczeniami innych już zaprawionych działkowiczów .
Dzisiaj mamy fora ale czasopisma też są bardzo ważne nadal dla mnie osobiście. :-D
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Fox.
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 300
Rejestracja: 2010-05-21, 14:16

Post autor: Fox. »

Miłe Panie nie zakraczcie mnie tylko :) nic nie mam do czasopism na których wychowało się nie jedno już pokolenie, sam nie raz korzystam z literatury. Chodzi o te nowomodnickie powstające kolorowe pisemka które to powielają tylko napisane już teksty, okraszając to fotkami nie wiadomo z jakich regionów :)

Gosiu teoria swoją droga a praktyka swoją, weź tylko pod uwagę że doświadczenia o których piszą ci jak to Ty piszesz autorytety, dotyczą optymalnych warunków upraw, których to przeciętny działkowiec nie jest w stanie zapewnić, a później rozczarowanie :( I zapewniam Cię że i na forach są ludzie kumaci w nowinkach i chętni dzielić się wiedzą :) wiele jednak zależy jak kto sformułuje pytanie na które chce uzyskać konkretną odpowiedź.
Jacuś ;) Pozdrawia.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Jacusiu nawet nie próbujemy ;)
pozdrawiam Małgorzata
EwaJ
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2016-06-20, 14:15

Re: czasopisma ogrodnicze

Post autor: EwaJ »

czasopisma ogrodnicze są fajne, ja tez lubię sobie od czasu do czasu coś przejrzeć, przede wszystkim dlatego, że informacje są w wygodny sposób zebrane. Ja czytałam kiedyś "mam ogród", ale teraz grzebię głównie w internecie - tu jest wszystko :)
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: czasopisma ogrodnicze

Post autor: Petrus »

Ja przeczytałem masę czasopism ogrodniczych, będzie tego ponad 300 sztuk różnych wydawnictw. Jedne są bardziej szczegółowe inne takie proste i wyraźnie dla amatorów. Ja osobiście przerzuciłem się na książki zagraniczne z Wielkiej Brytanii, szczególnie o trawach ozdobnych :-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ