Cytryna

Jak wyjątkowe, egzotyczne, kolekcjonerskie rośliny uzyskać z nasion?
Daniel
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2008-03-29, 15:45

Cytryna

Post autor: Daniel »

Zacząłem hodować cytryny z pestek, stwierdziłem, że to naprawde łatwe ale czasochłonne posiałem kilka pestek i po około dwóch miesiącach mam sześć roślinek. Ostatnio posiałem kilka doniczek tych pestek; wiem' że niebędą długo owocowały ale to też ładna roślina, zawsze można sobie zaszczepić i będzie kwitła.

Polecam możecie spróbować. :-D

Piszcie jak udało sie wam wyhodować cytrynę albo macie jakieś rady.
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Post autor: krzysiek1240 »

Ja mam cytryne chyba od trzech lat i ładnie mi rośnie ma już około 2 m w tym roku na zime nie przeniosłem jej w zimniejsze miejsce i opadło jej kilka liści
Pozdrawiam Krzysiek
Daniel
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2008-03-29, 15:45

Post autor: Daniel »

Masz cytrynę z pestki, owocuje ci.
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Post autor: krzysiek1240 »

Tak z pestki ale jeszcze nie kwitła
Pozdrawiam Krzysiek
Yaxley
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2009-07-27, 16:35

Cytryna

Post autor: Yaxley »

Cześć mam na imię Rafał 17 lat. Hoduję cytrynę od samego nasionka ponad rok, ma ok 70cm. Rosnąć rośnie, ale tu pojawia się problem, co zrobić żeby się rozgałęziła ? Nie mam pojęcia o hodowli cytryn. Proszę o pomoc :)

Z góry dzięki za pomoc ;)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Szkoda, że nie wpisaleś w naszą wyszukiwarkę hasła- cytryna, wyświetliłyby Ci się strony z poradami. ;-). Opis uprawy i informacje o cięciu znajdziesz w Poradniku Ogrodniczym w artykule cytrusy. Również na forum w dziale roślin doniczkowych pod tematem Cytryna, znajdziesz poradę dotyczącą cięcia tej rośliny.
Yaxley
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2009-07-27, 16:35

Post autor: Yaxley »

Ach gapa ze mnie;D dzięki wielkie Gosia
Yaxley
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2009-07-27, 16:35

Post autor: Yaxley »

No tak, ale żeby moja cytryna się rozgałęziła muszę ją uciąć u samego dołu ?? trochę szkoda, juz tyle urosła :(

Najbardziej to mi właśnie chodzi o to rozgałęzienie gdzie ją uciąć itp.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

To musisz zdecydować, jaki wygląd rośliny chcesz osiągnąć, wydłużonego badylca (bo szkoda Ci ciąć ;-) ), czy tniesz ostro a w zamian masz silnie rozkrzewioną roślinę. Cięcie u samego dołu to lekka przesada, ale w połowie już zmieniłaby wygląd rośliny. Jak oglądam zdjęcie to sama ścięłabym dwie trzecie wysokości rośliny, ale Ty zrobisz jak uważasz.

Polecam: jak wyhodować cytrynę z pestki
Ficu
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2009-06-23, 17:57

Post autor: Ficu »

Mam pytanie odnośnie cytryny, ale nie zakładam nowego tematu skoro już takowy o cytrynie jest.

Swoje 2 cytryny hoduje już od paru lat. Stosunkowo niedawno byłem dosc długo w szpitalu i nie mógł się nimi nikt opiekować, dlatego też bardzo rzadko podlewane straciły dość sporo liści. Teraz chciałbym znów przywrócić je do życia. Mam zamiar przyciąć gałązki bez liści i tu pojawia się moje pytanie: czy mogę zrobić to teraz? Czy to jest dobry moment?
I jeszcze jedno pytanie, czy jak już przytnę cytrynki, czy mogę je przesadzić na początku wiosny do większych doniczek? Bo planuje to zrobić, ale nie wiem czy po przycięciu nie zaszkodzi to roślince, a dokładnie rozwijającym się nowym gałązkom i liściom ( bo mam nadzieję, że takowe się pojawią) :)
Ten sam problem mam z mandarynka, ale domyślam się, ze z nią będę mógł zrobić to samo, co z cytrynką, tak więc proszę "cytrusowych ekspertów" na tym forum o pomoc. :)

Pozdrawiam.
Felix0695
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2011-10-16, 12:19

Co to za drzewko?

Post autor: Felix0695 »

Kilka lat temu z moim młodszym bratem posadziliśmy jakąś pestkę i rośnie to ''drzewko'' z dobre 4 lata ! Chciałbym się dowiedzieć co to za drzewko i jak można je pielęgnować ; )
Drzewko posiada małe kolce na zdjęciach niestety tego nie widać dobrze...
Załączniki
2011-10-16 12.30.02.jpg
2011-10-16 12.29.45.jpg
2011-10-16 12.28.48.jpg
2011-10-16 12.29.16.jpg
Awatar użytkownika
Ewaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 335
Rejestracja: 2008-06-28, 00:04

Post autor: Ewaa »

Może to cytryna ...
czy te liście są lekko błyszczące ?
Felix0695
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2011-10-16, 12:19

Post autor: Felix0695 »

Tak są lekko błyszczące; )
Awatar użytkownika
Ewaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 335
Rejestracja: 2008-06-28, 00:04

Post autor: Ewaa »

Moim zdaniem jest to cytryna ...nie chcę Cię 'martwić' ale
moja 'z pestki' po 10 latach nawet ' nie myśli' o kwitnieniu :(
Cytryna roślina jest łatwa w uprawie ...latem dość wilgotne podłoże , nawóz raz w tygodniu.
Latem dobrze się czuje w ogrodzie czy balkonie /tarasie.
Zimą podlewamy umiarkowanie tj. jak mocno przeschnie podłoże ,
trzeba także na przędziorki .
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Jeśli to cytryna z pestki, to nawet jeśli poczekasz 20 lat, to i tak kwiatów nie będzie... Wiem, że to przykrość, ale wychodujesz sobie tylko wielki krzew nie mieszczący się w pokoju... A poza tym, polscy hodowcy wychodowali już cytrusowy krzew, który w polskich warunkach kwitnie i owocuje ;-).
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
ODPOWIEDZ