Cyprysik wielkoszyszkowy - usychające koncowki pędów

Uprawa drzew i krzewów iglastych. Choroby, szkodniki itd.
ODPOWIEDZ
Carine_00
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2020-06-19, 20:01

Cyprysik wielkoszyszkowy - usychające koncowki pędów

Post autor: Carine_00 »

Witam, bardzo proszę o pomoc.
Około miesiąca temu posadziłam w skrzyniach na balkonie dwa cyprysiki wielkoszyszkowe. Dziś zauważyłam, że na jedynym z nich niektóre pędy w dolnej części rosliny zaczynają brązowieć na końcach. Głównie te od strony balustrady. Nie ma tego dużo póki co. Na drugim drzewku nie zauważyłam takiego problemu.
Iglaki są posadzone w ziemi do iglaków, w dużych skrzyniach (ponad 60l) z otworami w dnie, na spodzie jest warstwa kermazytu, nawiezione były raz, 3 tygodnie po posadzeniu. Balkon jest od strony południowej, ale ze względu na kształt bloku (U) słońce jest ok 6h dziennie. Co kilka dni są spryskiwane wodą, a podlewane są codziennie lub co drugi dzien, więc za sucho raczej nie maja - może za mokro? (Ziemia nie jest przesuszona na wierzchu).
Ewentualnie co innego może być przyczyną i jak zahamować to usychanie?
Załączniki
IMG_20200619_202240.jpg
IMG_20200619_202127.jpg
IMG_20200619_202118.jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Cyprysik wielkoszyszkowy - usychające koncowki pędów

Post autor: Petrus »

witaj, na pewno nie lubią zbyt mokrego podłoża więc trochę ogranicz podlewanie. Jeżeli stoją w lekko ocienionym miejscu to też uważaj z opryskiwaniem, zbyt długo pozostająca woda na jego pędach powoduje choroby grzybowe na pędach. Czasem te cyprysiki są chimeryczne, wystarczy raz je zalać, przesuszyć albo przenawozić i jest po nich. ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ