Covid - 19 .

Dowolne tematy, "luźne" pogadanki i trochę relaksu.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Covid - 19 .

Post autor: rafaloku »

Cieszę się, że udaje Wam się szczepić. Wreszcie jakoś widać, że program szczepień ruszył, bo gdzie się nie obejrzę to ktoś już zaszczepiony albo na dniach ma termin. Tu mama, tam ciocia, babcia itd.. ;-)

Mi tymczasem, po roku skutecznego ukrywania się przed covid, przytrafiło się niestety zachorować. Zostałem zatem "zaszczepiony" w sposób naturalny. Zdrowie trochę jeszcze szwankuje ale cieszymy się, że skład osobowy rodzinki pozostał bez zmian :D
Rafał
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Covid - 19 .

Post autor: Elzbieta M »

Rafale , zdrowia życzę!
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Covid - 19 .

Post autor: anna1946 »

Elzbieta M pisze: 2021-03-26, 22:35 Rafale , zdrowia życzę!
Wszystkim zdrowia życzę z całego.serca . Właśnie oglądam TVN i oczy przecieram . Rosnące zgony chorych na covid-19 są dołujące . SIEDZCIE W DOMACH, BO NIC INNEGO ZROBIĆ NIE MOZEMY .
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Covid - 19 .

Post autor: rafaloku »

Elzbieta M pisze: 2021-03-26, 22:35 Rafale , zdrowia życzę!
Dziękuję Elu :-)
Rafał
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Covid - 19 .

Post autor: Alexa »

Ode mnie również dużo zdrowia Rafale.

Oboje z mężem, jak do tej pory, wymykamy się cowidowi. Teraz martwimy się o wnuczki, bo chorują. Źródło zakażenia - przedszkole, niestety🙁 To już tydzień, ale przechodzą bardzo łagodnie, skąpoobjawowo.

Życzę wszystkim dużo zdrowia, nie wpuszczajcie tego gościa do domu!
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Covid - 19 .

Post autor: Krysia »

Rafałku, zdrowia Ci życzę najserdeczniej :) i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Covid - 19 .

Post autor: malina »

Rafale , wracaj do zdrowia , nie będzie to pocieszenie wielu tu z nas gościło tą zarazę , moje dwie córki , zięciowie , wnuk z żoną też ich to dopadło , jedni bardziej drudzy lżej to przeszli . Pozdrawiam
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Covid - 19 .

Post autor: Petrus »

Zapewne Rafał problem z kondycją po covidzie ;) dużo znajomych o tym zawsze mówiło po zarażeniu. Dobrze że macie to już za sobą.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Re: Covid - 19 .

Post autor: erazm »

Ja w piątek otrzymałem pierwsze szczepienie preparatem PFIZER.
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Covid - 19 .

Post autor: anna1946 »

erazm pisze: 2021-03-29, 15:47 Ja w piątek otrzymałem pierwsze szczepienie preparatem PFIZER.
Ja mam 7 kwietnia też tym preparatem .To moja wina, ze tak pózno .Nie dzwoniłam, bo czekałam na oklaski (chyba) .Zadzwoniłam i za pierwszym tel. miałam ustalony termin .Ten bałagan w dostępnych informacjach mnie zwiódł .Zdrowia życzę .A jak zniosłeś to szczepienie ?
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Covid - 19 .

Post autor: Elzbieta M »

Ja jestem po dwóch dawkach pfizera. Po pierwszej odrobinę bolała mnie ręka , po drugiej jednodniowa temperatura w następnym dniu , 39 st. Poszłam pod kołdrę , a na drugi dzien wszystko ustąpiło. Z tą temperaturą tylko na mnie tak padło , wszyscy znajomi przeszli bez żadnych objawów.Ale cóż to jest 1 dzień w łóżku w porównaniu z chorobą.
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Re: Covid - 19 .

Post autor: erazm »

Żadnych objawów nie miałem. :-)
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Covid - 19 .

Post autor: Alexa »

Wszyscy jesteśmy przerażeni pandemią, wszędzie bombardują nas wiadomościami o stale rosnącej liczbie zarażonych, o stale rosnącej liczbie zgonów. Izolujemy się, wychodzimy z domu tylko wtedy, gdy musimy, ograniczamy kontakty rodzinne. Ludzie jeżdżą na szczepienia na drugi koniec Polski.
W tv lekarze wirusolodzy grzmią o nieodpowiedzialności koronasceptyków. .
Ale pewnych spraw nie rozumiem. Wyczytałam w internecie, że:

3 marca 2021 r. Ministerstwo Zdrowia udostępniło Naczelnej Izbie Lekarskiej informację na temat liczby zaszczepionych lekarzy i dentystów. NIL przedstawił je na swojej stronie. Wynika z nich, że do tej pory zaszczepiono 15 392, czyli ok. 40 proc. lekarzy dentystów wykonujących zawód i 64 804, czyli 46 proc. lekarzy wykonujących zawód.
https://www.medonet.pl/porozmawiajmyosz ... 49295.html
Dlaczego lekarze tak lekceważąco podchodzą do tematu szczepień?
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Covid - 19 .

Post autor: Danka »

Krysia pisze: 2021-03-22, 22:23 Krysiu - Krysta, właśnie się zapisaliśmy na szczepienie, a termin to 14 kwiecień w szpitalu w Krakowie. Ela już zaszczepiona . Danusia też ma termin w Głogowie. Pozdrawiam Cię serduchowo :).
Danusia z mężem po pierwszej dawce szczepionki. Pomimo różnych opinii na temat Astrazeneka zaszczepiliśmy się tą szczepionką. Póki co oboje żyjemy i czekamy na lepszą ,cieplejszą pogodę. Ogród czeka. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Covid - 19 .

Post autor: Krysia »

Jestem już po szczepieniu. Upłynęła doba od podania szczepionki. Boli mnie ramię i czuję ogólne rozbicie, to znaczy, że organizm sobie radzi. Mąż miał lekką gorączkę i też dał radę. W naszym przypadku nie widzę innego wyjścia niż zaszczepienie, bo chcę widzieć wnuki. Jak to mówią przeciwnicy szczepienia, jesteśmy zaczipowani :). Pozdrawiam forumowiczów i zdrowia życzę.
ODPOWIEDZ