Coś dziwnego na papryce habanero

Preparaty ochronne, ich zastosowanie, przygotowywanie rozcieńczeń, opryski.
MoreThanADC
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2020-08-01, 09:24

Coś dziwnego na papryce habanero

Post autor: MoreThanADC »

Dzień Dobry,

To mój pierwszy post u Państwa na forum :)

Przejdę od razu do rzeczy. Nie mam zielonego pojęcia o uprawie roślin, jednak uwielbiam ostre jedzenie, stąd pomysł aby zasadzić kilka nasion papryczki Habanero. Niestety od pewnego czasu zauważyłem, że papryczki zostały zaatakowane przez coś czego zupełnie nie znam. Z moich obserwacji wynika że liście pokrywają się jakąś lepką i bezbarwną substancją, coś jak lakier do włosów, oraz że roślinki gubią liście.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc co to może być, oraz jak z tym walczyć.
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Coś dziwnego na papryce habanero

Post autor: rafaloku »

Na zdjęciu widać mszyce. Nie mam pewności ale może też są tam inne szkodniki - wełnowce. Jeśli jest możliwe, proponował bym rośliny opłukać wodą aby w miarę możliwości zmyć owady, a po wyschnięciu liści opryskać naturalnym preparatem Emulpar 940 EC na szkodniki warzyw lub Emulpar Spray. Ten pierwszy to koncentrat do rozpuszczenia w wodzie (opłaca się jeśli roślin jest bardzo dużo i masz opryskiwacz do roślin) a ten drugi to gotowy preparat w pojemniku z opryskiwaczem (ilość do opryskania kilku do kilkunastu roślin). Po tygodniu oprysk trzeba powtórzyć.

Polecam ten preparat bo jest naturalny, bezpieczny dla naszego zdrowia i nie wpłynie na smak papryczek. Owoce/warzywa można spożywać nawet zaraz po oprysku, wystarczy je umyć.

Możesz też spróbować innych naturalnych sposobów na mszyce jak oprysk wyciągiem z cebuli lub czosnku, oprysk rozpuszczonym w wodzie szarym mydłem itp. Przepisy jak to zrobić znajdziesz tutaj: domowe sposoby na mszyce :-)
Rafał
MoreThanADC
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2020-08-01, 09:24

Re: Coś dziwnego na papryce habanero

Post autor: MoreThanADC »

Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ