Co zrobić z tym trawnikiem żeby był w całości zielony

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
Buko
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2023-05-22, 10:31

Co zrobić z tym trawnikiem żeby był w całości zielony

Post autor: Buko »

Witam,

mam jakiegoś pecha jeśli chodzi o trawnik, umiejętności pewnie też bliskie zeru. Jak trawa ma powiedzmy 40/50mm to jest "zielona", ale według mnie trochę za długa no i wiechlina roczna wygląda fatalnie mając te swoje nasiona, przyciąłem więc do 30 mm i widać że te kłosy są w jakiejś jakby beżowej otulinie, nie wiem o co chodzi. Trawa nawożona, podlewana, wyczesałem tym urządzeniem 2w1 ("aeracja"), jeździ też po niej robot który przycina codziennie. Nie wiem czy była za gęsto posiana, taki rodzaj trawy czy o co chodzi? Widzę że trochę też te kłosy są poszarpane, ale to już z nożem kosiarki się rozprawię. Czy coś może tu jeszcze pomóc czy najlepiej zrobić go od nowa? Nie wiem co robić z wiechliną, czy nisko przycinać i mieć nadzieję że w przyszłym roku jej nie będzie czy wyrywać? Trawnik ma około 180 m2, trochę jej jest jakby w takich skupiskach się rozsiała, może za sprawką robota. Bardzo proszę o pomoc bo nie tak wyobrażałem sobie posiadanie trawnika. Pies się w ogrodzie nie załatwia więc to nie jest przez sikanie. Nie mam pomysłu.
IMG_8602.JPG
IMG_8596.JPG
IMG_8597.JPG
IMG_8598.JPG
IMG_8601.JPG
IMG_8600.JPG
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6693
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Co zrobić z tym trawnikiem żeby był w całości zielony

Post autor: Petrus »

Witaj. Wiechlinę trzeba kosić na 6-9 cm, niżej koszona będzie wyglądała właśnie jak u Ciebie. Musisz ją wyżej kosić bo teraz kosisz zbyt nisko dlatego masz takie łyse placki. Nóż oczywiście jest tępy dlatego takie poszarpane są końcówki.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ