Co w moim ogrodzie.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1442
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: alokazja7 »

:) Wrócę ponownie do trawy ozdobnej ;niedzwiedzie futro;-wtedy jakieś zwierzątko wydrążyło dziurę w kształcie leja,włożyłam kamyków i przygniotłam trawą,to teraz widzę,że wygniecione tez na zewnatrz trzy dołki wielkości otwartej dłoni kobiecej-a czy nie czasem nornice -co Wy na to. Kiedyś w nocy /2-ga godz./świeciłam bateryjką-nie było nikogo a wylezane jest.Może miał ktos podobne zdarzenie :rotfl: :rotfl:
Załączniki
DSC04053.JPG
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: kajaja2 »

Ja radzę założyć monitoring będziesz wtedy wiedziała kto futerko niszczy
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: Bettiw »

Cecylio, może koty grasują na wiosnę i biegając nie zwracają uwagi na Twoją trawkę. U mnie na działkach jest trochę kotów i czasem widać zniszczenia, zresztą są one bardzo terytorialne i potrafią walczyć ze sobą o samicę bądź terytorium.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: Danka »

Sylwia,Gosia pisze:Dzięki Danusiu za informację , a gdzie można je kupić i w jakim miesiącu ? Będę ( jak kupię bilet ) w Polsce w lipcu .
Gosiu owoców świdośliwy w sklepie nie widziałam. :/ Są podobne do czarnej porzeczki ale mają inny smak. Są słodkawe i ...trudno coś więcej napisać. Ktoś porównywał do jagód. Ale mi z nimi smakowo się nie kojarzą.
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1442
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: alokazja7 »

:) Wszędzie pachnie bez tylko nie u mnie :( a to dlatego,że w jesieni przesadziliśmy w inne miejsce.Bardzo długo chorował ale wreszcie sie przyjął ;) Za to gałązki bzu sąsiadki przewieszają sie przez płot i zdobią kawałeczek moich włości :)
Załączniki
to bez sąsiadki
to bez sąsiadki
a ten mój
a ten mój
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1442
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: alokazja7 »

To ostatni tulipan który jeszcze kwitnie, chociaż inne czarne przekwitły.Myślę,że dlatego bo wyrósł w środku
pęcherznicy :)
Załączniki
DSC04054.JPG
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1442
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: alokazja7 »

:) Przemineła piekna przygoda z tulipanami,gdy zeżółkną musze koniecznie w tym roku wykopac by znów w jesieni posadzić:) Te kolaz niech będzie pamiątką zebraną w jeden obrazek. :) :) :)
Załączniki
moje tulipany
moje tulipany
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: tadek »

.
Kolejne tulipany zakwitną za rok. Dobrze że jeszcze lato się nie kończy Cecylio. :zawstydzony:
A cebulkę czarnego tulipanka wykop z pęcherzycy, i posadź w miejscu gdzie będzie dobrze wyeksponowany.
O miłe wspomnienia trzeba zabiegać od początku istnienia.
autor: Paul H Brbiger
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: Danka »

Tulipan rzeczywiście czarny. Ciekawe czy moje przywiezione z Holandii też będą takie czarne.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dzięki Danusiu , szkoda ,że tych owoców świdośliwy nie można kupić ,chętnie bym spróbowała .

Cecylio , kwitnące prymule u progu czerwca ,to chyba rzadkość ? Dobrze , że chociaż bez sąsiadki zagląda do Ciebie :D . Piękne niedżwiedzie futro ,chociaż troszkę wygniecione . Czy one jest miękkie , czy też kłujące ? Bo ja też pomyślałam jak Beatka , że to może koty robią sobie legowisko ,jak są same ?
Czarny tulipan aż błyszczy czernią .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1442
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: alokazja7 »

:) Witam Was,dziękuje za odwiedzenie mojego profilu i serdecznie pozdrawiam :)

Gosiu,zdjęcia prymulek robione były 2 maja,ale w tej chwili już ich żywot sie kończy.Nie zawsze jest na tyle czasu by od razu wstawić fotkę/są też inne obowiązki/.Ta żółta co przekwitnie to znowu wita pieknym uśmiechem :)

Krysiu,piszesz,że to byc może kwiczoły,muszę sprawdzić w necie ich zachowanie ponieważ zauważyłam ,że nie są zbyt płochliwe,spacerują koło domu w odległości kilku metrów od człowieka.

Prawdziwa ekspansja konwalii po moim małym ogrodzie-kiedy najlepiej wykopac korzenie a wydaje mi sie,że są bardzo rozrośnięte pod powierzchnią :zalamany: to tylko kilka. :)
Załączniki
DSC04121.JPG
DSC04122.JPG
konwalie majowe
konwalie majowe
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: wasilewska101 »

Moje też się panoszą w ogródku przydomowym mimo że ciągle ich ograniczam .. Ja po prostu usuwam wyrastające kiełki jak się pokazują dalej od tego miejsca gdzie rosną .. Po przekwitnięciu można je przesadzać ..
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: Krysia »

U nas też te ptaszki nie boją się ludzi. Konwalie przepiękne, zapach masz z pewnością cudowny :-D
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1442
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: alokazja7 »

:) To jak nazwa wskazuje jest poradnik ogrodniczy.Dom w otoczeniu ogrodu i balkon też.Dlatego chciałam pokazać jak jak ta spryciula wpada po orzeszki które wkłada do pudełka nasza wnusia :roll: :roll:
Załączniki
kolaż wiewiórkipage.jpg
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: tadek »

.
Fantastyczne fotki wiewiórki Cecylio!
.
- Fajna rudzielicha.
Widzę że przydał by jej się fryzjer, bo ogonek ma z lekka rozczochrany. :hyhy:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
ODPOWIEDZ