Co w moim ogrodzie.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1430
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: ANDU »

WITAJ CELINKO
Dzięki za odwiedziny u mnie. Te czosnki ozdobne jak przekwitną to zostaw kilka kwiatostanów aby dojrzały nasiona i pozwól im się rozsiać,albo sama rozsiej z ręki . Wyrasta z nich taki szczypiorek, ale z biegiem czasu zakwitną. Ja tą mnogość mam właśnie z nasion.
On są też super wczesną wiosną bo wcześnie wypuszczają liści i zadarniają gołą ziemię ,ale już w końcu maja liście usychają i robi się miejsce na inne rośliny.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1441
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: alokazja7 »

przekwitająca biała tawuła/na obecną chwilę przekwitła
przekwitająca biała tawuła/na obecną chwilę przekwitła
Mój niby ogród to jest coś takiego,że zozciąga się przy siatce wokół domu,dużo można by jeszcze w nim zrobić ale różne przyczyny nie pozwalają.Kilka dni temu zostały ścięte kilkumetrowe dwa cyprysiki,brzozy,zmniejszyliśmy szmaragdy i jarzębinę-jest więcej światła.
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1441
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: alokazja7 »

wiąz pospolity
wiąz pospolity
wiąz pospolity
wiąz pospolity
Uwielbiam ten zielony parasol czyli wiąz ,jednak co roku gdy pokryje się soczystą zielenią-jego wierzchnie liście mają biały nalot,liście zaczynają opadać-może ktoś wie czym opryskać.
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1441
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: alokazja7 »

To bardzo dobre,bezproblemowe rośliny,kwiaty zimy.Tylko ten mój biały to pózna odmiana-teraz jest dostojny.
ciemiernik biały
ciemiernik biały
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1430
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: ANDU »

WITAJ CELINKO
Liśćmi czosnków ozdobnych się nie przejmuj, przypuszczam ,że te dziury są wyjedzone przez może ślimaki ,pod koniec maja i tak zaschną, u mnie są już w kiepskim stanie (liście) ,ale kwitną bajerancko. Z koronami to nie wiem ,kiedyś miałem ,ale mi znikły, one wcześnie wegetują to może uszkodziły je przymrozki. A ten biały nalot na wiązie to może mączniak ,powinien jakiś środek antygrzybowy pomóc - najlepiej to Piotra zapytać,a o te korony to BEZA u niego widziałem fotki pięknych koron cesarskich.
pozd
ANDU
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 799
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: Alexa »

Piękny ten wiąz😀
A co do białego nalotu - mączniaka prawdziwego, to czerwiec jest dla roślin najbardziej feralny. I wtedy najlepiej zacząć opryski, choćby profilaktyczne (np. Score, ale jest też wiele innych)
Ja mam corocznie taki sam problem ze swoją surmią. Zawsze spóźniam się z pierwszym opryskiem, ale tym razem pierwszy raz opryskam w najbliższym czasie, bo taka deszczowa pogoda sprzyja rozwojowi tego grzyba.
Pozdrawiam serdecznie😀
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1441
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: alokazja7 »

Po przesadzeniu bez kilka lat chorował i do tej pory kwitnie kilkoma gałązkami ale zdrowymi.A może towarzystwo sosen powoduje powolny jego wzrost.
Załączniki
DSC07009.JPG
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1441
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: alokazja7 »

Ten bez jest przepiękny ale zdjęcie zrobiłam kilka lat w Watykanie no i innym aparatem.
Załączniki
watykan.jpg
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1441
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: alokazja7 »

Niektóre rośliny w stosunku do wcześniejszych lat są jakieś słabe np.konwalia majowa a na dodatek jest mało kwiatów ;-)
konwalia majowa
konwalia majowa
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1441
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: alokazja7 »

Bardzo lubię wierzby i miałam 19 szt Hakuro -shiki ale porozdawałam i zostało niewiele :-D
Załączniki
DSC07007.JPG
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1441
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: alokazja7 »

Moją ulubienicą jest żółta magnolia Yellow Bird,w tym roku kwitła od połowy do góry/czyżby przemarzła dołem ?/
Załączniki
DSC07001.JPG
DSC07003.JPG
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1441
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: alokazja7 »

:-> Witam wszystkich po dłuższej nieobecności ,trochę mi przykro,że przez ten czas nikt mnie nie odwiedził na moim profilu-no trudno.Zdjęcia które pokaże nie są ładne bo i rośliny.....(nie piszę bo by się obraziły,do roślin trzeba mówić ładnie bez względu jakie są)Jak pisałam wcześniej żółta magnolia obrodziła tylko górą (a jest bardzo wysoko) dołem przemarzła.Druga biało-fioletowa miała tylko dwa kwiatki,widziałam pączki ale przyszły wiosenne przymrozki i po niej :przestraszony:
Załączniki
DSC07032.JPG
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1441
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: alokazja7 »

Ogród mam mały więc przeważnie mam po jednym egzemplarzu danej rośliny,ale zawsze chciałam mieć czosnki ozdobne,białe sadziłam wcześniej a fioletowe w zeszłym roku...i doradzcie co zabrakło że białe wybujały a główka malutka.
Załączniki
czosnki ozdobne
czosnki ozdobne
DSC07035.JPG
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1441
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: alokazja7 »

Chociaż stokrotek się nasiało.........................
Załączniki
DSC07021.JPG
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1441
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Co w moim ogrodzie.

Post autor: alokazja7 »

A to królowe kwiatów-od synowej ,z ich ogrodu
Załączniki
DSC07054.JPG
ODPOWIEDZ