Co to za kwiat???

Tutaj umieszczamy prośby o identyfikację roślin.
ODPOWIEDZ
magda33
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2023-02-10, 09:53

Co to za kwiat???

Post autor: magda33 »

Hejka. Mam w domu taki kwiat. Niestety mąż przestawił go w inne miejsce i totalnie zmarniał. Czy mogę go jeszcze uratować? Może ktoś z Państwa wie jak się nazywa ten kwiatek abym mogła kupić go ewentualnie w sklepie. Dodam,że to był kwiatek mojej teściowej tak więc jakby no... że tak powiem mam nóż na gardle :przestraszony: :-P , ale też i dla samej siebie chciałabym go uratować ;) . Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Załączniki
IMG_20230212_111634.jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Co to za kwiat???

Post autor: Petrus »

Hej. Liść podobny do liścia fikusa dębolistnego/lirolistnego ;-) Takie pytanie dodatkowe: to było wcześniej pnącze, czy dopiero jakaś mała sadzonka z wbitą tyczką?
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
magda33
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2023-02-10, 09:53

Re: Co to za kwiat???

Post autor: magda33 »

Prawdę mówiąc nie mam pojęcia ponieważ jak wspomniałam wcześniej to kwiatek teściowej. Na pytania dotyczące kwiatka odpowiadała,że on jest taki cały czas.... Tak czy inaczej ten kwiat jest ciągle tej samej wielkości, wypuszcza trzy liście i koniec. Już raz go obcinaliśmy bo zmarniał i wbiliśmy palik, ponieważ mieliśmy nadzieję ,że teraz urośnie spory. Niestety. Wypuścił nowe trzy liście i teraz znowu to samo. Oczywiście raz w tygodniu podlewam chyba ,że ma mokrą ziemię to wtedy co półtorej tygodnia max co dwa tygodnie. Jest też nawożony raz na 2-3 tygodnie nawozem do roślin kwitnących. Zmieniałam miejsce od bardzo jasnego (nic to nie dało) do półcienia. Nic w ogóle to nie daje. Oczyszczałam liście z kurzu i zraszałam raz na jakiś czas. Nie mam już pomysłu jak sprawić by był ładny. :-/.
Załączniki
IMG_20230214_191945.jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Co to za kwiat???

Post autor: Petrus »

Cześć. Tam jeden liść uschnięty w donicy właśnie wygląda na liścia fikusa dębolistnego/lirolistnego tak jak pisałem wyżej, albo jeszcze ewentualnie bengalskiego. Stan rośliny jest mizerny, praktycznie lepiej już nie będzie. Jeżeli chcesz go musowo zatrzymać to przesadź do mniejszej donicy z dobrej jakości podłożem, przytnij w połowie tą jedną łodygę, ustaw w jasnym miejscu i poczekaj z miesiąc. Jak wypuści z jakiegoś śpiącego pączka nowy pęd to powinien dać radę (przy odpowiedniej pielęgnacji) jeżeli nic się nie pojawi to wyrzuć bo nic z tego nie będzie. ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
magda33
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2023-02-10, 09:53

Re: Co to za kwiat???

Post autor: magda33 »

Ok dziękuję. Też tak myślę ,że nic z niego nie będzie, ale jeszcze spróbuję w ten sposób. Tak jak Pan pisał jest dębolistny. Jak tylko napisał Pan nazwę od razu czytałam w internecie o nim :-) . Dziękuję i miłego dnia.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Co to za kwiat???

Post autor: Petrus »

Powodzenia w reanimacji fikusa. ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ