Co to za drzewo ???

Tutaj umieszczamy prośby o identyfikację roślin.
ODPOWIEDZ
annaladyinred
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2021-04-24, 21:11

Co to za drzewo ???

Post autor: annaladyinred »

Cześć
Mieszkam w Holandii . W moim ogrodzie jest drzewo, którego nie jestem w stanie rozpoznać, drzewo jest szczepione..więc to pewnie jakaś hybryda . Pytałam poprzedniego właściciela, czy wie co to za drzewo ...niestety nie wie i jak sam stwierdził też go to męczyło i nigdy wcześniej takiego nie widział.
Drzewo w zeszłym roku było ścięte , wypuściło nowe gałęzie , liście w kolorze zielono purpurowym. W tym roku pojawiły się chyba zalążki kwiatów?? Po dostaniu się do środka jednego z nich w środku znajdują się zielone pręciki zakończone czerwonymi kuleczkami . Czy ktoś ma pomysł cóż to za tajemnicze drzewo ?
Załączniki
20210424_175045.jpg
20210424_175039.jpg
20210424_175052.jpg
969_1080.jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Co to za drzewo ???

Post autor: Petrus »

Liście i kwiatostany przypominają aronię ale aronia to krzew więc odpada. Chyba że to coś z rodziny różowatych tak sądzę po typie kwiatostanu :-) Wiadomo chociaż czy to drzewo miało owoce ozdobne czy jadalne?
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
annaladyinred
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2021-04-24, 21:11

Re: Co to za drzewo ???

Post autor: annaladyinred »

Cześć dziękuję za próbę rozwiązania tej zagadki . Mieszkam tu od roku , więc tak jak pisałam wyżej drzewo dopiero wypuściło gałęzie, i w tym roku pierwszy raz widzę kwiatostany . Nigdzie w okolicy nie widziałam podobnego . Pozostaje chyba czekać aż kwiaty rozkwitną ...może pojawią się jakieś owoce i będzie łatwiej rozszyfrować 😊
annaladyinred
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2021-04-24, 21:11

Re: Co to za drzewo ???

Post autor: annaladyinred »

Szukałam jakiś podobnych drzew...myślałam że to może tzw Crab apple , Czeremcha wirginijska 'Shubert, czy też jakaś śliwo-wiśnia karłowata... Ale nie do końca mi pasuje wygląd liści czy też kwiatostanow . Męczy mnie ta zagadka od ponad roku 😂
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Co to za drzewo ???

Post autor: Elzbieta M »

Bądź w kontakcie, pokazuj stany rozwoju tego drzewa, Petrus z pewnościa podpowie
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Co to za drzewo ???

Post autor: Petrus »

Właśnie też coś mi podchodziło to pod jakaś śliwę, wiśnie albo coś w tym stylu...Wstaw fotki jak zakwitnie, zobaczymy kolor kwiatów i ewentualnie jakieś zaczątki owoców. Te liście są cały czas takie ciemne czy potem zielenieją ?
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
annaladyinred
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2021-04-24, 21:11

Re: Co to za drzewo ???

Post autor: annaladyinred »

Będę raportować kolejne etapy rozwoju kwiatów i ewentualnych owoców 😊
Tak liście praktycznie się nie zmieniają .
Podejrzewam, że to pierwszy rok kiedy to drzewo ma szanse pokazac pełen rozkwit . Poprzedni właściciel ścinał je do pnia i nie dał mu szansy na rozwój.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Co to za drzewo ???

Post autor: Petrus »

Ok, dawaj znać. Ścinał bo posadził zły gatunek w złym miejscu i potem miał robotę. Tam przydałoby się posadzić jakąś ciekawą wąską odmianę drzewa ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
annaladyinred
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2021-04-24, 21:11

Re: Co to za drzewo ???

Post autor: annaladyinred »

Cześć
Mamy pierwsze rozwinięte kwiaty . Liście bez zmian . Wyczuwam lekko duszący zapach , pierwsze skojarzenie ,to wielki krzaczor jaśminu u babci w ogrodzie 😆
Po przekopaniu internetu, kwiaty wyglądają jak aronii czarnej . Możliwe jest zaszczepienie krzaku aronii na pniu ??
Załączniki
20210505_161318.jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Co to za drzewo ???

Post autor: Petrus »

Też mi od poczatku pasowało do aronii. Jest możliwe szczepienie aronii na pniu. Mój dziadek miał taką aronię, tylko pień był o połowę cieńszy...
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ