co sie dzieje z dracena?

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
glemigobles
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2021-01-22, 17:42

co sie dzieje z dracena?

Post autor: glemigobles »

Dzien dobry

W doniczce z dracena bylo troche pleśni. Odsypałem wierzchnią ziemię i osuszyłem. Pleśń nie wróciła, przynajmniej na wierzchu.

Ale liście.... jak na zdjęciu...:

Co robić? Czy trzeba wykopać? Liście i glebe z wierzchu opryskałem Bioseptem.
Załączniki
IMG_20220124_110902.jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6693
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: co sie dzieje z dracena?

Post autor: Petrus »

Cześć. Jak długo masz dracenę? Te plamki na liściach pojawiły się nagle? Nawoziłeś jakimś nawozem? Przypomina mi to wirusową plamistość liści. Podobnie porażone liście widziałem na czereśni, która była właśnie porażona tym wirusem. Niestety jak to wirus to rośliny nie da się wyleczyć. Należy ją wyrzucić albo zaakceptować z takim wyglądem.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
glemigobles
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2021-01-22, 17:42

Re: co sie dzieje z dracena?

Post autor: glemigobles »

Petrus pisze: 2022-01-26, 20:20 Cześć. Jak długo masz dracenę? Te plamki na liściach pojawiły się nagle? Nawoziłeś jakimś nawozem? Przypomina mi to wirusową plamistość liści. Podobnie porażone liście widziałem na czereśni, która była właśnie porażona tym wirusem. Niestety jak to wirus to rośliny nie da się wyleczyć. Należy ją wyrzucić albo zaakceptować z takim wyglądem.
Cześć. Oj mam ją już z 7 lat, w tym roku po przesadzeniu urósł jej u podstawie "dzidziuś" :) Który już rośnie w innej doniczce. Nie była nawożona.

Nagle ją wzięło, to znaczy jedyne co skojarzyłem to że pojawiła się pleśń na glebie, która raz powierzchownie usunąłem, wyszła jeszcze raz, opryskałem bioseptem, wysuszyłem i już jest ok.

Ale to chwile potem kilka liści zajęło się tymi plamami. Może w tydzień czasu.

Ale chyba warto odciąć te liście co najgorzej wyglądaja?
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6693
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: co sie dzieje z dracena?

Post autor: Petrus »

Witaj. Możesz wyciąć te najbardziej porażone liście. Może to efekt oprysku bioseptem- może popaliło liście. ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ