Co nieco z roślinek :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Co nieco z roślinek :)

Post autor: Petrus »

Faktycznie jest go za mało, u mnie też tak 0,5-1 cm się utrzymuje, oczywiście w niektórych miejscach...
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Co nieco z roślinek :)

Post autor: Petrus »

Trochę fotek domowych sezonowych kwiatów :-)
Załączniki
DSC08127.JPG
DSC08131.JPG
DSC08134.JPG
DSC08136.JPG
DSC08137.JPG
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Co nieco z roślinek :)

Post autor: Danka »

Ta mi się podoba. Takiej nakrapianej jeszcze nie widziałam :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Co nieco z roślinek :)

Post autor: wasilewska101 »

Storczyki bym upiła tylko jak ich w taki mróz przesłać .. Ta nakrapiane to choroba czy taka odmiana ???
Użytkownik Usunięty

Re: Co nieco z roślinek :)

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Piotrze ale super ten nakrapiany i tak jak Janeczka pytam czy to taka odmiana czy choroba?
Janinko a jak byś upiła storczyki? :hyhy: :hyhy: :hyhy:
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Co nieco z roślinek :)

Post autor: wasilewska101 »

Upić storczyków się nie da ale zamoczyć tak .. Komputer po pianiu Adasia zjada mi litery właśnie k i i , jak nie przeczytam mojej pisaniny to wysyłam takie głupoty ..
Znowu zaczynam kolekcjonować storczyki . Moje pierwsze nawet ślicznie rosły i kwitły ale zięć dostał na imieniny zarażony i wszystkie 6 mi pomalutku padały , Nie pomogły opryski , płukania i zmiana ziemi , naprawdę było mi ich szkoda ale nic nie mogłam poradzić .
KRYSTYNA1
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 286
Rejestracja: 2014-10-06, 16:33

Re: Co nieco z roślinek :)

Post autor: KRYSTYNA1 »

Ta nakrapiana też mi się podoba i takie samo pytanie jak moje poprzedniczki mam, czy to taka odmiana. A co do storczyków to niestety chyba nie umiem się nimi opiekować, jakoś tak marnieją. :(
Pozdrawiam, Krystyna

OGRÓD KRYSTYNY
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Co nieco z roślinek :)

Post autor: tadek »

Janinko, czy masz jakiś szczególny sposób na to aby storczyki ponownie zakwitły ?

A nakrapiana poinsecja brała chyba udział w malowaniu pokoju... :lol:
Jak to z nią było Piotrku ? :rotfl:

Piotrku, wszystkiego dobrego w Nowym Roku ! :zawstydzony:

Obrazek

ObrazekZ Poradnika Ogrodniczego:
Poinsecja, zwana też gwiazdą betlejemską lub wilczomleczem pięknym, należy do ogromnej rodziny wilczomleczowatych (Euphorbiaceae), liczącej około 2 tys. gatunków. Kojarząca się z Bożym Narodzeniem poinsecja coraz częściej gości jako świąteczna ozdoba w naszych domach. Co robić aby poinsecja jak najdłużej kwitła? Poznaj zasady uprawy i pielęgnacji Gwiazdy Betlejemskiej w domu.
Czytaj dalej - Poinsecja - Gwiazda Betlejemska
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Co nieco z roślinek :)

Post autor: wasilewska101 »

Podlewam storczyki humusem co dwa tygodnie a jak przekwitną daję im spokój aż łodygi zaczną schnąć , podlewam je tylko raz na dwa trzy tygodnie . Łodygi przycinam tylko do zielonego bo potrafią zakwitnąć po dwa pędy na jednym badylku .. Gdy zaczną nabrzmiewać pączki doję znowu nawóz i podlewam co tydzień . Na zimę dałam im reklamowaną dawkę którą wsadziłam do ziemi ,mam mieć spokój do wiosny .. Zobaczymy jak będą rosły ..
Użytkownik Usunięty

Re: Co nieco z roślinek :)

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Janinko masz rację, że zmoczyć storczyki się da i to można nieźle przeholować. :-) :-) :-)
Ja tak raz przesadziłam z podlewaniem i prawie jeden by odpadł ale oddałam teściowej a ona ma do nich rękę i biedak doszedł do siebie. :-)
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Co nieco z roślinek :)

Post autor: Iga51 »

Piotrze, chcę Ci życzyć wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku, realizacji zamierzeń związanych z Twoją firmą, zdrowia, miłości i wszelkiej pomyślności.
Użytkownik Usunięty

Re: Co nieco z roślinek :)

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Przyłączam się do życzeń Igi- dużo zdrówka, szczęścia i radości a w życiu osobistym pomyślności. :-)
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: Co nieco z roślinek :)

Post autor: Edyta1203 »

Szczęśliwego Nowego 2015 Roku dla Ciebie Piotrze.
Witaj po długiej przerwie. Twoje poisensje bardzo ładnie wyglądają a tej nakrapianej się nie dziwię odkąd dostałam na rynku dalie trzech gatunków w jednej roślinie zmutowaną chyba :zdziwko: Dzięki za odwiedziny u mnie i na razie :D
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Co nieco z roślinek :)

Post autor: Petrus »

Oj witajcie, dużo postów się pojawiło przy mojej 4 dniowej nieobecności sylwestrowej :hyhy:
Storczyki też jakoś mi się znudziły, więc sprzedałem bo musiałem zrobić miejsce dla mojej cytryny skierniewickiej. Jak dla mnie zbyt wolno rosną, lubię rośliny które wypuszczają sporo liści a nie raz a kiedy jak storczyki... :]

Kochani moi, poinsecja jest taka. Wcale nie dostałą wiadrem z farbą, wszystkie odmiany nakrapiane są traktowane wirusem i dlatego mają takie śmieszne ciapki. Niestety już gwiazdy betlejemskie zaczynają usychać i więdnąć. No nic utnę kilka centymetrów nad ziemią na miesiąc do chłodnego miejsca i odżyją z powrotem pełnią wigoru :mrgreen:

Z doświadczeń moich fenomenalne rezultaty daje nawożenie nawozem dla pelargonii (takie w proszku) 14 jednostek potasu i fosforu a tylko 7 azotu. Wszystko co nie chce zakwitnąć- ZAKWITNIE z musu :lol: :hyhy: Nawet storczyki po spoczynku.

A teraz dziękuję wszystkim za życzenia :-) Bardzo mi miło...i również Wam życzę by ten obecny był radosny i szczęśliwy dla Was :) a przede wszystkim ogrodniczy, bo 'Każde zielone palce są odroślą bujnego serca'
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Co nieco z roślinek :)

Post autor: Danka »

Petrus pisze: Z doświadczeń moich fenomenalne rezultaty daje nawożenie nawozem dla pelargonii (takie w proszku) 14 jednostek potasu i fosforu a tylko 7 azotu. Wszystko co nie chce zakwitnąć- ZAKWITNIE z musu :lol: :hyhy: Nawet storczyki po spoczynku.
Dobrze wiedzieć Piotr :mrgreen:
ODPOWIEDZ