Co na rabatę?

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
junior2
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 66
Rejestracja: 2016-11-22, 19:44

Co na rabatę?

Post autor: junior2 »

Witam mam problem chce koło domu na stanowisku słonecznym zrobić 3 małe kuliste rabaty o średnicy 2 matry. W każdej chciałbym na środku drzewo, które będzie miało około 3 lub 4 metrów i ładnie kwitło lub miało ciekawe liście. A pod drzewami jakieś byliny kwitnące lub krzewy. I na każdej rabacie żeby pod drzewem było maksymalnie 3 różne gatunki.
Pomożecie??
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Co na rabatę?

Post autor: tadek »

.
A może zamiast drzew na środku rabatek, posadził byś krzewy szczepione na pniu?
Poniżej wstawiłem odnośnik do Poradnika Ogrodniczego, gdzie - może w poleconym artykule, coś ciebie zainspiruje.

Krzewy ozdobne szczepione na pniu :arrow:
.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Joanna Sadowska
Ekspert
Posty: 97
Rejestracja: 2016-01-28, 20:54

Re: Co na rabatę?

Post autor: Joanna Sadowska »

W przypadku drzew szczepionych na pniu mamy kilka opcji, które można brać pod uwagę w przypadku słonecznych stanowisk np.:
- klon zwyczajny 'Globosum' (do 6m szerokości korony, którego liście wybarwiają się jesienią na kolor żółty),
- surmia bignoniowa 'Nana' (do 5 m szerokości korony, o dużych atrakcyjnych, sercowatych liściach),
- wiśnia pospolita 'Umbraculifera' (do 3 m szerokości korony, o drobnych liściach, białych kwiatach),
- wierzba całolistna 'Hakuro-nishiki' (w zasadzie zaliczana do krzewów, o oryginalnym zabarwieniu liści).

Pod drzewami można nasadzić liliowca ogrodowego, kocimiętkę Faasena, lawendę wąskolistną, natomiast trzeba pamiętać iż z czasem rozrastające się korony drzew spowodują iż trzeba będzie zamienić rośliny lubiące słońce na te cieniolubne np. żurawkę drobnokwiatową czy runiankę japońską.
mgr inż. Joanna Sadowska
junior2
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 66
Rejestracja: 2016-11-22, 19:44

Re: Co na rabatę?

Post autor: junior2 »

Dziękuję serdecznie za odpowiedź
ODPOWIEDZ