Co na balkon...

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
Awatar użytkownika
aleksandra
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 96
Rejestracja: 2008-01-24, 12:39

Co na balkon...

Post autor: aleksandra »

Witajcie,kolejny raz liczę na Waszą pomoc i doświadczenie.Co roku sadzę na swoim balkonie surfinie-przyznaję bardzo ładnie rosną i wybaczcie moją skromność-ale wzbudzają podziw u przechodniów.Moje kwiaty potrafiłam tak wyhodować,że osiągały dł. powyżej 1m/balkon ma osłonięty od wiatrów i od str. wschodniej.W tym roku chcę zmienic "dekorację"mojego balkonu i posadzić w skrzynkach jakieś inne piękne,ale zwisające kwiaty,które by cieszyly nie tylko moje oko.Czy znacie jakieś takie ciekawe odmiany? ;-)
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Witaj aleksandro! Ostatnio przeczytałam, że pojawiły się odmiany nasturcji nadającej się właśnie na balkonowe kompozycje.Możesz ją posadzić na przemian ze smagliczką. :lol:
Jest jeszcze wilec purpurowy...
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
aleksandra
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 96
Rejestracja: 2008-01-24, 12:39

Post autor: aleksandra »

bardzo dziekuje za informacje-zaraz sobie zobacze co to sa za roslinki i jak wygladaja.Ze mnie jest taki slabawy ogrodnik,ale mysle ze dam rade. :-D
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Hej, na pewno nie jesteś słabym ogrodnikiem, skoro przechodnie oglądali się za Twoimi kwiatkami. :lol: Jeżeli znudziły Ci się surfinie i pelargonie to eksperymentuj z roślinkami pnącymi lub powojnikami.Piękne są lobelie...
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
aleksandra
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 96
Rejestracja: 2008-01-24, 12:39

Post autor: aleksandra »

Witaj Oraniu,wybacz moje pytanie-moze sie okazac glupie,ale ja naprawde dopiero sie ucze-wspominasz ze moge sie zainteresowac czyms pnacym lub powojnikiem.Ale to przeciez sa roslinki ktore "ida"w gore a mnie zalezy na tym aby mi "zwisaly"z balkonu-czy je mozna zastosowac jako "zwisajace"?zagubiona :oops:
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Hej! Owszem, masz rację.Ale jeżeli nie będzie podpórek to roślinki trochę zwisną a potem i tak będą się wspinać po własnych pnączach tworząc gęsty, zwisający kobierzec. I tak się praktykuje. Spróbuj! Jeszcze coś poszukam.Pozdrawiam! :lol:
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
aleksandra
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 96
Rejestracja: 2008-01-24, 12:39

Post autor: aleksandra »

Dziekuje Ci Oraniu,wszystko sobie dokladnie zapisuje,co mi doradzasz.Jak tylko bedzie odpowiedni moment to wybiore sie z moja sciaga do ogrodnika.Juz sie nie moge doczekac az znowu moj balkon bedzie wyjatkowy.Tutaj gdzie mieszkam-wszyscy raczej hoduja pelargonie w roznych odcieniach,ja bylam ta jedyna ktora sie wylamala i posadzila surfinie,teraz po dwoch latach znowu chce pokazac cos pieknego na balkonie i widze ze dzieki Tobie moze mi sie to udac.Suuuuuper.
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Wszysko co robimy w ogrodzie to eksperyment.Powodzenia! :lol:
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
Botanka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 80
Rejestracja: 2008-01-26, 17:55

Post autor: Botanka »

Ja szukam roślin na balkon,który jest silnie nasłoneczniony (w trakcie upałów rośliny wysuszają się na pieprz)i trochę wietrzny.
monikam
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 153
Rejestracja: 2008-02-05, 18:49

Post autor: monikam »

polecam pelargonie bluszczolistne - są nieśmiertelne. u mnie rosną właśnie na południowej ścianie - latem "patelnia"
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Pelargonie są niezawodne- to prawda.
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
Botanka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 80
Rejestracja: 2008-01-26, 17:55

Post autor: Botanka »

No właśnie wiem,ale marzy mi się jakaś odmiana.
Awatar użytkownika
aleksandra
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 96
Rejestracja: 2008-01-24, 12:39

Post autor: aleksandra »

Poniewaz sie wciaz zastanawiam jakie kwiaty posadzic w skrzynkach na moim balkonie,ostatnio wyczytalam duzo ciekawych rzeczy nt takich roslin jak: petunia zwieszajaca sie-kaskadowa oraz Uczep Złoty.Czy ktos z Was moze mial kiedys doczynienia z owymi roslinkami?
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Wiem, że petunia wymaga częstego podlewania.
Pozdrawiam - Orania
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Botanka a może zainteresują Cię do skrzynek takie lwie paszcze:
Jest lwia paszcza zwisająca, doskonale się rozkrzewia i kwitnie do przymrozków. A jej "landrynkowe" kolory są prześliczne. Ta odmiana przeznaczona jest do skrzynek i doniczek wiszących.
ODPOWIEDZ