Co czytacie?

Dowolne tematy, "luźne" pogadanki i trochę relaksu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ANA
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Co czytacie?

Post autor: ANA » 2008-12-10, 14:20

Nie mam na myśli literatury ogrodniczej, tylko coś poza nią. Ja ostatnio czytałam Małgorzatę Kalicińską "Powroty nad rozlewiskiem"(jako pierwsze choć to pobno druga część) ale jak się tego nie przeczyta to nie wiadomo w niektórych wątkach "Domu nad rozlewiskiem"o co chodzi. Raczej "babskie"Polecam. :-D
Jest jeszcze "Miłość nad rozlewiskiem",a to muszę dopiero gdzieś zdobyć.

Awatar użytkownika
stokrotka :)
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Post autor: stokrotka :) » 2008-12-10, 16:27

Czytałam obie części Kalicińskiej - zdecydowanie lepiej jest przeczytać drugą cześć jako pierwszą ;-) Bardzo fajna lektura.. Z babskich typowo polecam również Monikę Szwaję..

A obecnie czytam pierwszą część trylogi Sapkowiskiego: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/ ... narrenturm

Pozdrawiam.. :lol:
...ciemność w ogrodzie słońca...

Awatar użytkownika
Grzes
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Post autor: Grzes » 2008-12-10, 21:20

Witam!!!
Bardzo się cieszę że powstał właśnie taki temat,tym bardziej iż czytelnictwo w naszym kraju nie należy do najpopularniejszej rozrywki.
Ja osobiście uwielbiam czytać-tylko jakoś moja praca i moje hobby na to mi nie pozwala :-/
Uwielbiam literaturę fantasy,i ogólnie różne gatunki,zależy co mnie wciągnie i zainteresuje.
Ostatnio przeczytałem ciekawą książkę Yanna Martela-pt. "Życie Pi"-bardzo wciągająca opowieść o historii pewnego chłopca,który płynie łódką z tygrysem bengalskim :shock:

Naprawdę polecam :-)
Miłego dnia Wszystkim!!!

Awatar użytkownika
ANA
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: ANA » 2008-12-11, 08:08

Właśnie, podawajcie parę słów o treści książki bardzo proszę. :-D
Moje to opowieść życia matki, córki i ...(jeszcze niedoczytana).

Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Post autor: Padawan » 2008-12-11, 10:25

Cześć.

Bardzo polecam dwie książki Carlosa Ruisa Zafona: "Cień wiatru" oraz "Gra anioła".
Pierwszy został napisany "Cień wiatru". To o tym, jak jedna książka może wpłynąć na losy człowieka. Ojciec, księgarz z dziada pradziada, prowadzi małego syna na Cmentarz Zapomnianych Książek. Chłopiec wybiera książkę dla siebie. Książka fascynuje go na tyle, że szuka innych, npisanych przez tego samego pisarza. Te poszukiwania prowadza go do wielu różnych miejsc, poznaje historię pisarza, która.. w dziwny sposób zaczyna splatać się z jego historią. W ostatniej chwili udaje mu się uniknąć podobnych błędów.. A scenerię dla tych wydarzeń stanowi Barcelona.
"Gra anioła" ściśle łączy się z "Cieniem wiatru" i chociaz została napisana później to jej akcja poprzedza wydarzenia z "Cienia wiatru". Pojawiają się te same miejsca, te same nazwiska. Historia też trochę podobna, a to ze względu na głównego bohatera i narratora w jednej osobie - jest nim też pisarz. Ale jest ciut bardziej ..demoniczna, sensacyjna.
Wydaje mi się, że faktycznie lepiej zacząć od "Cienia wiatru".
Jeżeli chodzi o tłumczenie, to bardziej współczenie jest przetłumaczona jest druga książka. Ta pierwsza jest jakby trochę bardziej barokowa pod względem języka.
Obie super, obie warte przeczytania. Sześćset stron "Gry anioła" pochłonęłam w cztery dni.. :)

A sam pisarz to też ciekawy człowiek. Pisze książki, komponuje muzykę. Tu link do jego strony:
http://www.carlosruizzafon.co.uk
A muzyka do "Cienia wiatru" ( w postaci mp3) po kliknięciu na Music Downloads.
Pozdrowienia - Padawan

Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Ha-linka » 2008-12-11, 10:27

Witam!
Zawsze lubiłam czytać książki i teraz chociaż czasu brakuje (koniec roku z racji zawodu to dla mnie- masakra...)poczytam sobie do "poduszki". Obecne przebrnęłam przez dwa rozdziały "Dzikie orchidee" -Jude Deveraux. Jest to przepiękna opowieść o sławnym pisarzu który stracił ukochaną żonę, a wraz z nią całą energię, nadzieję i talent.To tyle na razie dam znać jak jak przeczytam chociaż następny rozdział. :oops: :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju

Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: harwi » 2008-12-11, 13:28

Ja osobiście uwielbiam czytać-tylko jakoś moja praca i moje hobby na to mi nie pozwala :-/
Uwielbiam literaturę fantasy,i ogólnie różne gatunki,zależy co mnie wciągnie i zainteresuje.
Wyjąłeś mi to z ust Grześ ;)

Ja teraz czytam Achaje powieść Andrzeja Ziemiańskiego Takie fantasy choć według samego autora jest to science-fiction. Jest tam magia jak również zaawansowana technologia.

Główną bohaterką powieści jest Achaja – córka jednego z siedmiu Wielkich Książąt królestwa Troy. Młodsza od niej macocha pragnie jedynie pozbyć się pasierbicy. Częściowo jej się to udaje, kiedy wysyłają Achaję do wojska, a jej oddział do walki z armią wrogiego cesarstwa Luan.
Równolegle opisywane są także przygody skryby Zaana i byłego galernika Siriusa, którzy parają się wszelkiego rodzaju oszustwami, oraz trzeci wątek opowiadający o czarowniku Meredicie, przypadkowo, jak się wydaje, wplątanym w boskie sprawy...
Są aż 3 tomy dość spore ale fajnie się czyta ;)

Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Joanna » 2008-12-11, 13:52

Ksiązki to moja pasja od dziecka. Moja mama pracowała w bibliotece i prosiła panie aby nie dawały mi więcej niż 4 książki na tydzień. :lol: Oczywiście omijałam ten zakaz ile razy się dało. Niestety tylko parę pozycji utkwiło mi na tyle w pamięci, że wiem kto i co napisał. Te informacje: autor i tytuł, moja pamięć zaraz wyrzuca. ;-) Pamiętam treść i bardzo mi się to przydaje jak oglądam filmy. Zawsze jak coś z rodzinką oglądamy to po 15 minutach jest pytanie - mamo co bedzie dalej? I z reguły wiem. Naprawdę, chyba opowiedziano już wszystkie historie świata, zmienia się tylko tło. Zresztą czemu się dziwić, ludzka natura nie wiele się zmienia. A wiecie co mnie najbardziej zauroczyło? Karol Borchard ze swoimi morskimi opowieściami i Lucy Maud Montgomery powieścią "Błękitny zamek" (mam nadzieję, że dobrze napisałam nazwiska autorów) Czytam to ile razy mam chandrę i zaraz świat jest piękniejszy. Kryminały to Chandler, Maclean i oczywiście Chmielewska. Jest w tych książkach to poczucie humoru, które uwielbiam. Nie przepadam za fantastyką i "problemami " do przemyślenia. Mam swoje, a książka ma dać mi wytchnienie. Teraz czytam Robyn Sisman "Po prostu przyjaciele" . Jak zwykle - kobieta i mężczyzna, którzy myślą o sobie , mają swoje zadry z dzieciństwa i próbują dorosnąć ....fajna książka i dopóki jej nie przeczytałam to nie mogłam się od niej oderwać. :mrgreen:

Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria » 2008-12-11, 14:48

Joanno no to gustujemy w podobnej literaturze :mrgreen: Na chandrę moim lekarstwem jest wszystko autorstwa Joanny Chmielewskiej i (chyba wstyd się przyznać :oops: ) "Ania z Zielonego Wzgórza" :lol:. Lubię też kryminały Agaty Christie.
Niedawno skończyłam "Podróż zimową" Diane Armstrong (powieść zainspirowana tragedią w Jedwabnem) a teraz czytam dokument "Przegrane życie Ewy Braun".

Nie czytam książek S-F :-D

Awatar użytkownika
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Post autor: stokrotka :) » 2008-12-11, 15:16

Grzes pisze:Witam!!!
Ostatnio przeczytałem ciekawą książkę Yanna Martela-pt. "Życie Pi"-bardzo wciągająca opowieść o historii pewnego chłopca,który płynie łódką z tygrysem bengalskim :shock:

Naprawdę polecam :-)
Podpisuje się pod tym - również czytałam i polecam zdecydowanie :mrgreen:

A jeśli chodzi o fantazy to mogę polecić "Apokryf Agłai" Sosnowskiego: http://czytelnia.onet.pl/0,465,0,1,nowosci.html

oraz "Miejsce dla dwojga" Wolskiego: http://www.inbook.pl/a/produkt/id/83751 ... olski.html

Pozdrawiam zaczytanych :lol:

użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty » 2008-12-11, 15:18

Żaden wstyd się przyznawać do Ani z Zielonego Wzgórza. Rzeczywiście na zły humor rewelacyjna. :-)

Ja przyznam, że z powodów zawodowych i zmęczenia wzroku czytam o wiele mniej niż kiedyś. :-? Naczytam się za to naukowych tekstów całe masy, ale tego Wam nie polecam. ;-)

Ostatnio czytam Erica Tabarlyego "Wspomnienia z morza" - był legendą żeglarstwa, zginął na morzu w tragicznych okolicznościach. Książka opowiada o jego życiu i o tym, jak pokochał stary jacht "Pen Duick" i co z tego wynikło.

Awatar użytkownika
Storczyk
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Post autor: Storczyk » 2008-12-11, 18:40

Ja mogę Wam polecić "Kwiat pustyni" Waris Dirie - jest to prawdziwa i zarazem wstrząsająca historia życia Somalijki z koczującego plemienia nomadów .
Bardzo ciekawie czyta się "Pielgrzyma" Paula Coelho, są to osobiste przeżycia pisarza, pielgrzymującego szlakiem św. Jakuba.
Jednak z przykrością muszę stwierdzić, że coraz mniej czytam, może uda mi się kiedyś nadrobić zaległości.....tylko kiedy :?: do emerytury daleko ;-)
Pozdrawiam
Irena

Awatar użytkownika
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować

Post autor: stokrotka :) » 2008-12-11, 19:35

Dodam, że "Kwiat pustyni" to w zasadzie biografia znanej obecnie modelki, która się wyrwała z pikła dosłownie.. POkazuje jak brutalne obyczej praktykuje się w naszych tak "cywilzowanych" czasach..

Pzeczytałam wszystkie książki Coelha z wyjątkiem najnowszej "Bridy" - a z "Pielgrzymem" dobrnęłam tylko do połowy, bo starsznie mnie nudził.. Dodam jeszcze, że żadko mi się zdarza odłożyć książkę przed skończeniem, ale w tym przypadku się poddałam :roll: Coelha zdecydowanie polecam "Demona i Panne Prym" - do czego są zdolni ludzie nie mieści się nawet w naszych głowach.. Bardzo ciekawy rozkład psychologiczny bohaterów.. ;-)

użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty » 2008-12-11, 21:45

To ja się przyznam że męczę właśnie 6 tom bajek...
z tysiąca i jednej nocy :lol:

(nie polecam nieletnim ;-) )

Awatar użytkownika
evqa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Post autor: evqa » 2008-12-12, 07:25

Ostatnio przeczytałam Teren prywatny-Barbary Kosmowskiej. Jest to opowieść czterdziestolatki, która pragnie zmienić swoje życie.Duża dawka humoru, trochę psychologii, czyta się wspaniale.

Polecam też Medicusa -Noaha Gordona .Historia zaczyna się w XI wieku w Londynie, gdzie ośmioletni osierocony chłopiec trafia do wędrownego kuglarza, który zajmuje się również leczeniem.Chłopiec postanawia zostać lekarzem..Dalsze losy jego potomków to Szaman i Córka Szamana
Pozdrawiam Ewa

ODPOWIEDZ