Co czytacie?

Dowolne tematy, "luźne" pogadanki i trochę relaksu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Re: Co czytacie?

Post autor: Sylwia,Gosia » 2016-10-11, 21:08

Dzięki Beatko,całe życie nie zaglądałam do kryminałów czy thrillerów (prawie to samo :lol: ) ,ale kiedyś ,dawno temu przeczytałam w tym klimacie ,książkę Dan Brown "Zwodniczy punkt",od której nie mogłam się oderwać .Facet umie pisać ,chociaż nie zawsze wszystko podoba mi się u niego.Potem były wznowione i pięknie wydane książki Agaty Christi (nie pamiętam pisowni) i kilka innych ,których nie pamiętam.Moi ulubieni autorzy to William Wharton (polecam zacząć od lekkiej książki "Tato" ,a potem urzekł mnie jego "Ptasiek" ,zupełnie w innym klimacie ),Isabel Allende i Paolo Coelho.Książki tych trzech autorów czytałam prawie wszystkie,chociaż ostatnie lata Coelho stał się zbyt komercyjny . A jeżeli lubicie się pośmiać i zrelaksować ,to polecam lekkie książki naszej dziennikarki z Pomorza Moniki Szwaji -brzuch boli :lol: ,przynajmniej tak było ze mną kilka lat wstecz. Lubię też klasykę i książki z parapsychologi ,ale to zależy od nastrojów.
Beatko ,wpiszę ją na moją długą listę ,a potem zobaczę co uda m i się kupić :hyhy: ,bo jestem częstym gościem w "Taniej książce" ,gdyż w ten sposób mogę kupić ich 3 razy więcej niż najnowsze wydania ;) .

Marysiu ,dzięki za szczerość ,ufam Ci ;) .Rzadko mi się zdarzało nie dokończyć książki ,ale w tych czasach to się zdarza :mrgreen: .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.

Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Bettiw » 2016-10-11, 22:12

Tadziu kusisz....nie w pociągu.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty

Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Harlequin

Post autor: tadek » 2016-11-03, 19:23

.
Mój PRAWIE przeczytany pierwszy Harlequin. :rotfl:

A mówią że spiesz się powoli...

Wczoraj byłem tak w przelocie w bibliotece, oddać przeczytaną książkę i wypożyczyć kolejną...
Do placówki wleciałem jak po ogień. Oddałem szybko książkę i bez zastanowienia chwyciłem kolejną, która akurat leżała na stole ze zwrotami... Bo mi się tytuł - ,,Wszystkie barwy Toskanii'', oraz zdjęcie na okładce podobało. Podczas podpisywania karty książki, zapytałem się bibliotekarki o tą pozycję - czy jest ciekawa. Jej odpowiedź zadziwia mnie do teraz. Odpowiedziała że jest to obyczajówka połączona ze wspomnieniami... :zdziwko:
2-P1230546.JPG
W domu podczas czytania pierwszych stron, zorientowałem się że jest coś nie halo. :hyhy:
Cytuję:
Magda wpatrywała się intensywnie w ten luksusowy okaz płci męskiej. Jasne, pomyślała, to oczywiste, że ktoś taki jak on nie będzie składał propozycji seksualnych komuś takiemu jak ona...
Rozdział pierwszy, strona 16.
Odłożyłem książkę i zajrzałem do Internetu na recenzję. Tam odpowiedź była krótka. Jest to klasyczny Harlequin, w najprostszym wydaniu typu - bogaty królewicz i ubogi kopciuszek; składający się z trzech oddzielnych opowiadań, zamkniętych w jednej okładce.

Dwie opowiastki postanowiłem sobie odpuścić. Zresztą z jedną z nich zapoznałem już się w szczegółowej recenzji. Do poniedziałku przeczytam tylko jedną, i momentalnie udaje się w ten dzień do biblioteki.

Zresztą jak czytałem na jednej ze stron, jest więcej osób które dały się złapać na tytuł i ciekawe zdjęcie na okładce. :lol:
1-P1230543.JPG
Tytułu opowiadań, zamieszczone w książce
1-P1230548.JPG

Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Sylwia,Gosia » 2017-01-08, 15:00

IMG_1601.JPG
Tą dostałam w prezencie od naszej Marysi.Marysiu trafiłaś w dziesiątkę ! Dziennikarka Danuta Kondratowicz zadaje odważne i ważne pytania psychoterapeutce Katarzynie Miller .Czasami kontrowersyjne ,ale nowatorskie i otwarte spojrzenie na problemy kobiet.Polecam zainteresowanym w temacie:)
Dziękuję Marysiu :-P !
IMG_1604.JPG
Lekka i pełna humoru lektura ,na szare i zimne dni.

Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: tadek » 2017-01-09, 21:35

.
Czytam obecnie książkę Karola Maja - ,,Skarb w srebrnym jeziorze''.
Jest to młodzieżowa powieść przygodowa o tematyce Dzikiego Zachodu, napisana w 1894 roku.

Akcja rozpoczyna się w czerwcowe popołudnie na parostatku "Dogfish", który płynie rzeką Arkansas. Na pokładzie zabawiają się i piją alkohol brudni i dobrze uzbrojeni mężczyźni. Wśród nich znajduje się Brinkley zwany Czerwonym Cornelem. Reszta pasażerów stara się omijać kłopotliwych mężczyzn. Tym rejsem płynie także westman - Old Firehand. W Lewisburgu na pokład wsiada Czarny Tom oraz dwaj Indianie, których nazywano Wielki i mały Niedźwiedź, pochodzili z plemienia Tonkawa. Na parowcu dochodzi do incydentu Cornel policzkuje Wielkiego Niedźwiedzia, gdyż ten nie chciał napić się z nim alkoholu. Następnie z jednej ze skrzyń stojących na pokładzie, wydostaje się czarna pantera, która atakuje... Wiecej - Wikipedia :arrow:
1-P1240175.JPG
Ale nie o książce chciałem WAM opowiedzieć, tylko o życzeniach z okazji Pierwszej Komunii Świętej, które składał w 1990 roku wujek Piotrek z rodziną - Olusiowi; które spisane na kartce, znalazłem w ów książce.

Zastanawia mnie fakt, jak te życzenia dostały się do bibliotecznej książki, szczególnie że napisane zostały w mieście Łodzi, oddalone o ponad 200 km. od Poznania. :hyhy:

No i co robi dzisiaj Oluś; co się stało z książką którą otrzymał na komunie, ponieważ kartka ze spisanymi życzeniami została wklejona do książki, a następnie urwana - o czym świadczy dziura... a w książce którą wypożyczyłem, nie ma śladu po wklejonej kartce.

Tyle jest wątpliwości...
Ale za to był by to dobry temat na kryminał, który by mógł się tak zaczynać:
:hyhy:

Dwadzieścia pięć lat temu, na początku lat 90 XX w., Oluś w śnieżnobiałej albie przystąpił do Pierwszej Komunii Św. Było to pogodny wiosenny dzień - 13 maja. Na uroczystości spodlała się cała jego rodzina. Przybył nawet z Ameryki wujek Piotrek z rodziną.
Miał to być najwspanialszy dzień. Oluś już kilka tygodni wcześniej przed uroczystością wiedział, że dostanie rower kolarzówkę - o którym zawsze marzył; i prawdziwy elektroniczny zegarek, z siedmioma melodyjkami.

Przesądna babcia Olusia, myśląc o tej dacie, nie wróżyła nic dobrego.
Kilka lat później, gdy spotkałem się z nią, aby zapytać się jej o ten dzień, długo milczała.

Siedziałem z nią u niej, w kuchni. Poczęstowała mnie herbatą i domowym ciastem.
W domu oprócz nas i kota, nie było żywej duszy. Dziadek udał się do sąsiada, pomóc przy naprawie traktora.
Po moim pytaniu, krótko na mnie spojrzała, po czym ukryła twarz w dłoniach i zaczęła płakać...
:hyhy:
2-P1240179.JPG
Kochanemu Olusiowi w dniu Pierwszej Komunii Św.,
pracowitości po mamie, pogody ducha po tacie,
oraz samych słonecznych dni
życzy
wujek Piotrek z rodziną.

Łódź dn. 199? 05.13
3-P1240180.JPG

Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: tadek » 2017-01-09, 21:37

.
W Internecie znalazłem film, nakręcony na podstawie książki Karola Maja - ,,Skarp w srebrnym jeziorze''.

Kto chce, niech ogląda. Ja najpierw muszę przeczytać książkę.
:rotfl:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=G3y6acVHAKY[/youtube]

Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: malina » 2017-01-26, 11:43

Polecono mi , dopiero zaczęłam czytać książkę pt."Światło między oceanami " M.L. Stedman , później oglądnę film pod tym samym tytułem.
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny

Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: tadek » 2017-01-26, 11:55

.
Słyszałem jż ten tytuł. :luka: Pewnie jak zapowiadali film...
Halinko, napisz po przeczytaniu, czy warto ją czytać.

Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Sylwia,Gosia » 2017-01-28, 00:57

Ja też jestem ciekawa recenzji tej książki Halinko :hyhy:

Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: malina » 2017-01-28, 09:35

Radzę ściągnąć z Chomikuj.pl bo na mnie możecie długo czekać :hyhy:
Nowy Ogród Maliny

Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Sylwia,Gosia » 2017-01-28, 14:26

Nie martw się Halinko,jak trzeba będzie to zajrzymy tam (dzięki),ale i tak zaczekam na Twoją opinię. Ja też ostatnio nawet na książkę nie mam nastroju ,a Ty pewnie czasu :lol: .Przeczytałam kilka ,chyba jeszcze na początku zimy ,a teraz mam zastój :mrgreen: .

Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: malina » 2017-01-28, 14:41

:hyhy: nie mam czasu ........na czytanie :oczami:
Nowy Ogród Maliny

Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: tadek » 2017-01-28, 21:33

.
Ciekawie się zapowiada Halinko.
Już teraz nie masz czasu... NA CZYTANIE. :hyhy:
A co będzie jak przyjdzie wiosna, i ruszymy do ogródków?

Szkoda że nie można dokupić do doby dodatkowych godzin... :oczami:

Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: malina » 2017-02-01, 18:40

"Światło między oceanami " przeczytałam - wzruszająca - może bardziej dla kobiet :niepewny:
Tom po wojnie zostaje latarnikiem na małej wyspie , po ślubie zabiera tam żonę . Do wyspy przypływa łódź , w łodzi jest mężczyzna i dwumiesięczne dziecko , mężczyzna nie żyje , a dziecko .................
Teraz oglądnę film i porównam :oczami:
Nowy Ogród Maliny

Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Sylwia,Gosia » 2017-02-01, 19:52

Dzięki Halinko,10 .02 jadę do Polski,wpiszą tą książkę na listę moich książek do kupienia :) .

ODPOWIEDZ