Co czytacie?

Dowolne tematy, "luźne" pogadanki i trochę relaksu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Re: Co czytacie?

Post autor: Sylwia,Gosia » 2018-02-28, 01:20

Zawsze lubiłam czytać i to dość zróżnicowaną literaturę , choć od dawna podobnie jak Wy dziewczyny , od lektury oczekuję dobrej zabawy i relaksu , czasami lubię też "popłynąć " w dalekie zakątki świata ,w historię i pomarzyć ...
Carlosa Ruiza Zafona czytałam wiele książek i mimo odrobiny mrocznej atmosfery , zainteresowały mnie jego niezwykłe i tajemnicze opowieści.
Dawno temu ciocia poleciła mi książki Fleszarowej-Muskat (rok temu chyba wyszła cała seria jej książek ,dostępna w kioskach) i przeczytałam wszystkie dostępne. Lubię jej styl i klasę , ładną polszczyznę bez wulgaryzmów , książki przenoszące nas w czasy Polski powojennej ,ale też i wcześniej .

Dziewczyny ,jeżeli chcecie się naprawdę zrelaksować i zdrowo pośmiać ,to polecam Szwaję ,wszystkie jej książki .Jedynie "Dom na klifie" jest w bardziej poważnym klimacie ( koniec zawsze optymistyczny) , choć styl i język pozostaje zawsze świetny. Zaśmiewałam się przy nich do łez , jeszcze bardziej niż kiedyś , jako czytając Chmielewską .

Krysiu ,napisz kiedyś jak korzystasz z tego czytnika i jak dziewczyny wyszukujecie książki .Ja zazwyczaj spędzam godzinę w księgarni przeszukując półki ,często też ,kieruję się nazwiskami autorów ,które czytałam ,lub o których słyszałam , no i zaglądam do Was :hyhy:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.

Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Krysia » 2018-02-28, 13:47

Gosiu, Moniki Szwaji mam 6 książek w czytniku , jeszcze nie czytałam, choć zapowiada się śmiesznie.
Tytuły to "Anioł w kapeluszu" i "Klub mało używanych dziewic" :lol: . "Dom na klifie" też mam :rotfl: .
Mam też serię kwiatową i owocową Katarzyny Michalak. Zapowiada się fajnie :-D

Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Krysia » 2018-03-02, 09:00

Dzisiaj książki Kanadyjki o naszych alpinistach.
Załączniki
cover1.jpg
cover.jpg
ta ukazała się miesiąc temu

radeon1
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Post autor: radeon1 » 2018-07-10, 09:22

Ostatnio skończyłem ,,Rzeźnię numer pięć" i jestem zafascynowany twórczością Pana V.

Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: malina » 2018-07-10, 09:50

"Lwy Pansziru " Ken Follett i " Krawędź wieczności "
Kurta Vonneguta -"Tabakiera z Bagombo" " Kocia kołyska" -dopiero będę czytała , czy "Rzeźnię zaliczę " nie wiem :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny

Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Krysia » 2019-01-04, 19:00

Czytam w ten zimowy czas książki Małgorzaty Kalicińskiej. Teraz "Trzymaj się Mańka" :lol:

Krótka recenzja z netu :-D

Małgorzata Kalicińska przekonuje, że najlepsze dopiero przed nami!
Romans, który przywraca uśmiech i wiarę w ludzi.
Marianna, lat kilkadziesiąt z lekkim plusem, nie jest specjalnie przebojowa i żadna z niej superbohaterka. Jest za to kobietą, z którą chce się przebywać i towarzyszyć jej w życiowych perypetiach. Bliską. Niemal znajomą.
Po ocknięciu się z żałoby po siostrze Lilce walczy z zalanym mieszkaniem i remontem, jednocześnie poszukuje pracy i próbuje zrozumieć fakt, że w życiu jej ojca pojawiła się nowa kobieta. Jak małe dziecko, Marianna jest o tatę zazdrosna. Sfrustrowana i samotna odnajduje radość w mailowaniu z Antonim – dawnym znajomym, teraz pracującym w Korei Południowej. By uciec od codziennego zgiełku, Mańka przyjmuje zaproszenie na krótki wypad do Korei. Nieoczekiwanie rozmawia z kobietami z różnych stron świata, które zdecydowały się żyć tak, jak chcą, i odnalazły w ten sposób szczęście. Rezultat tego „desperackiego susa” zaskakuje ją samą. Okazuje się, że najlepsze w jej życiu wcale nie minęło, a dopiero się zaczyna.

"Czy to wypada, żeby kobieta w pewnym wieku...? Wypada, bo kto nam zabroni?! Dlatego fajna jest ta Marianna: pracuje, podejmuje ryzyko, podróżuje, kocha, zmienia swoje życie i zaczyna od nowa."
Dorota Wellman
Załączniki
9788380533295.jpg

Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Krysia » 2019-01-04, 19:09

A w grudniu czytałam książki pana Leszka Hermana i czytało mi się fantastycznie :).
Serdecznie pozdrawiam forumowiczów.
Załączniki
425547-352x500.jpg
522418-352x500.jpg
655659-352x500.jpg

Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Krysia » 2019-01-05, 09:13

Książki Leszka Hermana,to książki sensacyjne, rozgrywające się w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim.
Opis z netu:
W spokojny, piątkowy wieczór, w samym centrum miasta zapada się parking podziemny niedawno wzniesionego biurowca. Katastrofa budowlana odsłania nieznane podziemia, w których od końca wojny stoi wrak niemieckiej, wojskowej ciężarówki. Za podziurawioną kulami szybą szoferki tkwi trup kierowcy, a na pace znajduje się ładunek, który wywraca do góry nogami spokojne życie kilku osób – architekta, który musiał się tutaj znaleźć z racji pełnionej funkcji, dziennikarki, która, zostając po godzinach w redakcji, mimowolnie stała się uczestniczką wydarzeń oraz potomka starej, pomorskiej rodziny, który na wieść o katastrofie przybywa do miasta swoich przodków.

Ich losy łączy niewinna początkowo misja odkrycia tożsamości nieboszczyka. Okoliczności zaczynają się jednak komplikować, mnożą się pytania. Wszyscy troje poszukują odpowiedzi, a to zmusza ich do zagłębienia się w trudnej i pogmatwanej historii miasta i do rekonstrukcji okruchów wydarzeń sprzed wieków.

Bardzo dobrze się je czyta. Są napisane świetnie :)

Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Krysia » 2019-01-06, 09:21

I jeszcze przeczytany ostatnio zbiór opowiadań "Przytulajka".

"Przytulajka", to 13 przepięknych opowiadań o wzajemnej miłości człowieka i zwierzęcia. To opowiadania o niezwykłej mądrości, przywiązaniu i bezinteresownej miłości zwierząt, miłości, która może zdziałać cuda - pokonać strach, chorobę, samotność.

Pozdrawiam serdecznie :) i zaczynam dziś kolejną książkę pani Kalicińskiej :-D " Miłość na walizkach".
Załączniki
615079-352x500.jpg

Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Danka » 2019-01-26, 11:39

A ja polecam trochę polityki dotyczącej kobiet. Ale w Rosji. Ciekawa książka. Stare wydanie, bo z roku 1995 ale książka warta przeczytania. Teraz mąż ją czyta ;-)
sketch-1548498262514.png

Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Sylwia,Gosia » 2019-02-03, 12:16

Lubię tu zaglądać i często zapisuję tytuły i autorów . Trudno znaleźć mi te nowsze pozycje ,gdyż będąc w Polce ,zaopatruję się " hurtowo" w księgarniach Tania książka ,ale zawsze coś znajdę .
Dzięki dziewczyny za propozycje :) .

Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Krysia » 2019-02-19, 19:54

Gosiu, mam coś tak radosnego, że na pewno Ci się spodoba :lol: . Czytając, wielokrotnie wybuchałam śmiechem.
Takie książki, bardzo pozytywne są mi teraz niezbędnie potrzebne.

„Klub Mało Używanych Dziewic” to – wbrew prowokującej nazwie – coś niemal tak niewinnego jak drużyna harcerska. Matkami założycielkami są cztery interesujące kobiety, których celem nie jest złapanie wreszcie chłopa (nie da się ukryć, lata lecą), lecz – w pewnym sensie – poprawianie rzeczywistości. Mają w sobie coś z dzielnych pozytywistek, choć broń Boże, nie są w typie Siłaczek padających na posterunku. Skuteczność – oto ich dewiza. Inteligencja i wdzięk pomagają im osiągać cele...
Załączniki
352x500.jpg
352x500.jpg (20.28 KiB) Przejrzano 407 razy

Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Sylwia,Gosia » 2019-04-25, 03:02

Umknął mi Twój wpis Krysiu o książce Szwaji. Masz rację , to fantastycznie relaksująca ,zabawna książka ,pisana ładną polszczyzną błyskotliwej ,pomorskiej dziennikarki.Przeczytałam wszystkie , albo prawie wszystkie jej książki ,o czym wcześniej w tym wątku pisałam i polecałam.A zaczęłam je czytać chyba z 8 lat temu ,cieszę się , że również i Ty Krysiu odkryłaś urok tych książek.

ODPOWIEDZ