Co czytacie?

Dowolne tematy, "luźne" pogadanki i trochę relaksu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Re: Co czytacie?

Post autor: malina » 2018-02-16, 08:23

Krysiu , też czytam w czytniku , moje pytanie - skąd ściągasz te książki - za darmo , czy kupujesz , bo ja z chomika i tam są zaznaczone , które darmowe , a Ty może masz inne źródło :niepewny:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny

Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Krysia » 2018-02-16, 11:37

Halinko, to Mirek mi podaje książki w czytniku jak na tacy. On jest od spraw technicznych, ja od miłej domowej atmosfery :lol: . Podział musi być :lol: .
Eluś, te książki na Ciebie czekają u mnie na półce. Gdy będziesz jechała na wieś, to sobie zabierzesz na całe wakacje.
Pozdrawiam Was miłe kobietki.

Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Post autor: gracha » 2018-02-16, 11:46

Czytanie książek to moje drugie hobby po działce, czytanie nadrabiam zimą,bo wiadomo jak sezon działkowy ,to mam mniej czasu,chociaż w ogrodzie też lubię poczytać,czasopisma ogrodnicze lub książka.Moją ulubioną pisarką jest Danielle Steel,ostatnio przeczytałam jej trzy książki Dom,Ostatnia Szansa,Odpowiedni moment.Mam romantyczną duszę i czytam książki o miłości .Na prezenty najbliżsi wiedzą co mi kupować,kwiaty lub książki.Na sobotnie urodziny dostałam już wczoraj od córki książkę pod tytułem" Gra Anioła" autor z Hiszpanii Carlos Ruiz Zafón 600 stron,cieszę się bo jestem obecnie na zwolnieniu lekarskim ,więc będę miała co robić,pozdrawiam miłośników czytania
Załączniki
DSC_0412.JPG

Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Krysia » 2018-02-16, 13:33

Grażynko, to jest cykl składający się z 4 książek. Akcja toczy się w Barcelonie. Podobno świetne, mam w czytniku. Gdy skończę tę, którą czytam to zobaczę jakie są książki Hiszpana :-D

cykl: cmentarz zapomnianych książek

cień wiatru
gra anioła
więzień nieba
labirynt duchów

pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Post autor: gracha » 2018-02-21, 16:34

Krysia pisze:Grażynko, to jest cykl składający się z 4 książek. Akcja toczy się w Barcelonie. Podobno świetne, mam w czytniku. Gdy skończę tę, którą czytam to zobaczę jakie są książki Hiszpana :-D

cykl: cmentarz zapomnianych książek

cień wiatru
gra anioła
więzień nieba
labirynt duchów

pozdrawiam :)
Krysiu ,skończyłam czytać Grę Anioła,jak dla mnie mroczne postacie,za dużo trupów , za dużo krwi, jak ktoś lubi kryminały to owszem może się podobać, ja lubię przy książce wyciszyć się ,pomażyć,jestem typem romantyka,pozdrawiam

Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Krysia » 2018-02-21, 17:03

A ja zaczęłam Cień wiatru. Syn nam polecał, że świetne. Przeczytałam tak z 50 stron i już więcej czytać nie będę. Wojna domowa w Hiszpanii, smutne, małemu chłopcu umiera matka, wychowuje go ojciec.

Wolę jednak te babskie, wesołe, napisane z humorem. Przy nich odpoczywam.

To napisane pięknym tekstem, ale już dalej nie czytam. Nie lubię się dołować.
Pozdrawiam Cię serdecznie.

Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: malina » 2018-02-21, 17:14

Krysiu już mam parę poleconych przez Ciebie książek na czytniku , dzięki :D
Nowy Ogród Maliny

Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Krysia » 2018-02-22, 18:54

Halinko, wydaje mi się, że mam kolejną, fajną książeczkę.

Recenzja z portalu Lubimy czytać:

Nie robiła nic, by zjednać sobie publiczność, prasę i krytyków, a i tak uwodziła wszystkich. Jej wejściu na scenę towarzyszył szczególny dreszcz emocji, a otoczony nimbem tajemniczości i egzotyki image tworzyli nie specjaliści od marketingu, a naturalność, autentyzm i charyzma godna wielkich amerykańskich dam jazzu i bluesa.
Do historii muzyki wniosła spleen nostalgicznych morn i żywiołowość colader rodem z zapomnianych przez Boga i ludzi Wysp Zielonego Przylądka. Nie zmieniły jej ani sława, ani pieniądze, ani Grammy. Pozostała zwyczajną afrykańską kobietą z niezwyczajnym głosem i talentem; upartą, niekonwencjonalną i charyzmatyczną.
Biografia? A kto nie lubi bajki o Kopciuszku? Wspomnienia? Skrzętnie gromadzone przez dziesięć lat prywatnych spotkań z Évorą w czterech stronach świata wymykają się autorce jakby niechcący, przez co opowieść nabiera barw, nerwu i autentyzmu, tworząc swoisty, niepowtarzalny portret jednej z największych artystek w historii world music. To okraszona niepublikowanymi zdjęciami opowieść o muzyce, przyjaźni, bólu istnienia i potrzebie miłości. Opowieść o kobiecie, która boso podbiła muzyczny świat i stała się legendą, a mówiła „jestem po prostu Cesária”.

źródło opisu: http://marginesy.com.pl/

źródło okładki: http://marginesy.com.pl/

https://www.youtube.com/watch?v=aylEOekG0d0
i pioseneczka, którą lubię
Załączniki
385013-352x500 (1).jpg

Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Post autor: gracha » 2018-02-22, 19:22

Dzisiaj syn podarował mi zaległy prezent urodzinowy , książkę mojej ulubionej pisarki Danielle Steel pod tytułem Podarunek ,to już piąta książka do kolekcji tej autorki,a napisała jak dotychczas sto dwadzieścia,dzieci muszą się sprężać ,żeby wypełnić biblioteczkę mamusi :D zasiadam do czytania,pozdrawiam

Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Elzbieta M » 2018-02-22, 21:41

Grażynko , przeczytałam wszystkie jej książki z naszej biblioteki, Podarunek też - wzruszająca.

Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: malina » 2018-02-23, 07:08

Dzięki Krysiu :padam:
Nowy Ogród Maliny

Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Post autor: gracha » 2018-02-24, 14:43

Przeczytałam "Podarunek " w ciągu dwóch dni,lektura lekka ,przyjemna,życiowa,polecam To już moja siódma książka tej zimy,ale niedługo wiosna i będą inne zajęcia ważniejsze :-)

Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Nutka13 » 2018-02-27, 17:13

Ja też jestem miłośniczką książek Daniell Stell.Poprzedniej zimy przeczytałam prawie wszystkie jej książki jakie były w naszej gminnej bibliotece.A tak dla relaksu to często wracam do książek Chmielewskiej,uwielbiam jej styl pisania,czasem rozbawia mnie do łez.
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana

Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Post autor: gracha » 2018-02-27, 17:29

Chmielewskiej nie czytałam żadnej ksiązki ,czas zacząć, czytałam Fleszarowej-Muskat "Most nad rwącą rzeką"też mi się podobała, pamiętam że kiedyś z bibloteki wypożyczałam wszystkie książki Marii Rodziewiczówny,też mi się podobały

Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Sylwia,Gosia » 2018-02-28, 01:20

Zawsze lubiłam czytać i to dość zróżnicowaną literaturę , choć od dawna podobnie jak Wy dziewczyny , od lektury oczekuję dobrej zabawy i relaksu , czasami lubię też "popłynąć " w dalekie zakątki świata ,w historię i pomarzyć ...
Carlosa Ruiza Zafona czytałam wiele książek i mimo odrobiny mrocznej atmosfery , zainteresowały mnie jego niezwykłe i tajemnicze opowieści.
Dawno temu ciocia poleciła mi książki Fleszarowej-Muskat (rok temu chyba wyszła cała seria jej książek ,dostępna w kioskach) i przeczytałam wszystkie dostępne. Lubię jej styl i klasę , ładną polszczyznę bez wulgaryzmów , książki przenoszące nas w czasy powojennej Polski ,ale też i tej wcześniejszej .

Dziewczyny ,jeżeli chcecie się naprawdę zrelaksować i zdrowo pośmiać ,to polecam Szwaję ,wszystkie jej książki .Jedynie "Dom na klifie" jest w mniej rozrywkowym klimacie ( koniec jest jednak zawsze optymistyczny) , choć styl i język pozostaje zawsze świetny. Zaśmiewałam się przy nich do łez , jeszcze bardziej niż czytając w młodości Chmielewską .

Krysiu ,napisz kiedyś jak korzystasz z tego czytnika i jak dziewczyny wyszukujecie książki .Ja zazwyczaj spędzam godzinę w księgarni przeszukując półki ,często też ,kieruję się nazwiskami autorów ,które czytałam ,lub o których słyszałam , no i zaglądam do Was :hyhy:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.

ODPOWIEDZ