Cisy brązowieją

Uprawa drzew i krzewów iglastych. Choroby, szkodniki itd.
ODPOWIEDZ
Lexus123
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2021-10-16, 12:44

Cisy brązowieją

Post autor: Lexus123 »

Dzień dobry w lipcu zostały świeżo posadzone cisy docelowo mają tworzyć żywopłot, na początku września zaczęły żółknąć i jest coraz gorzej na gałązkach nie widać żadnej choroby. Jakieś 3 tygodnie podlałem rośliny środkiem grzybobójczym od fotofryrozy ale brak poprawy rośliny robią się coraz bardziej brązowe. Prosze o pomoc
Załączniki
IMG_20211016_124733.jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Cisy brązowieją

Post autor: Petrus »

Witaj, podobne szkody wyrządza zgnilizna korzeni. Być może korzenie cisów zaatakował grzyb, który hamuje u roślin pobieranie wody dlatego część nadziemna usycha. Niestety te już uschnięte sztuki będą do wyrzucenia. Jaką glebę masz w miejscu posadzenia cisów? Jest tam automatyczne nawadnianie? Jeżeli gleba jest ciężka, gliniasta, wolno przesychająca lub nadmiernie zalewana wodą (plus do tego agrotkanina i grys na powierzchni) to korzenie nie oddychają i gniją. To powoduje zamieranie cisów od razu. Teraz cisy trzeba opryskać i podlać preparatem grzybobójczym np. Previcur Energy, Scorpion. Jeżeli brązowienie nie ustanie na tych mniej brązowych albo zaczną te zielone też usychać to niestety będą wszystkie sztuki do wyrzucenia. :/
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ