Ciekawe "szyszki?" na świerku

Uprawa drzew i krzewów iglastych. Choroby, szkodniki itd.
ODPOWIEDZ
Madam
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 45
Rejestracja: 2016-06-09, 09:30

Ciekawe "szyszki?" na świerku

Post autor: Madam »

Mam tę choinkę ze 4 lata, wczoraj walczyłam z galasami ochojnika i zwróciłam uwagę na te szyszki... Pojawiły się pierwszy raz, ale przyznacie, że wyrastają dość ciekawie... Nigdy nie spotkałam się z czymś takim a walcząc z galasami to zwątpiłam ;) jak nic szyszki, tylko, czy miejsce wyrastania zdrowe???
Załączniki
20160609_071017.jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Ciekawe "szyszki?" na świerku

Post autor: Petrus »

Witaj. Wiele odmian świerków ma ciekawe zabarwienie szyszek i różne miejsca ich wyrastania :-) Jest to pewnie świerk szczepiony i szyszki wyrastają na karłowych pędach dlatego tak zwisają ;-) Trzeba się cieszyć że masz takie zdrowe szyszki :)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Madam
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 45
Rejestracja: 2016-06-09, 09:30

Re: Ciekawe "szyszki?" na świerku

Post autor: Madam »

Witam, świerk raczej zwykły, nieszczepiony... kupiony na święta w doniczce :D ma z 5 lat od Świąt ;) wcale nie rośnie szybko, ma raptem 180 cm... Wygląda ciekawie, mam świerki z kolorowymi szyszkami, ale takiego dziwaka jeszcze nie widziałam.
Mam też świerk 10-letni, obecnie ma na wprost ok. 6 m, aczkolwiek na wysokości 5 m czubek w trakcie wzrostu zawijał się jak wąż na bębnie :D teraz nie widać już tego efektu, bo jest gęsty, jak odnajdę zdjęcie gdy pęd rósł to wrzucę. Może było to jakieś choróbsko, jakieś karłowacenie albo inne cuda, teraz rośnie normalnie. Dostarczył nam atrakcji i najważniejsze by na tym się kończyło, by nie okazało się to jakąś chorobą :D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Ciekawe "szyszki?" na świerku

Post autor: Petrus »

Nie ma co się martwić tymi szyszkami. ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ