CHYBA POMIDORKI ZACZĘŁY CHOROWAĆ

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
Awatar użytkownika
PORANEK
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2009-07-25, 13:16

Post autor: PORANEK »

Dzieki za porade - a co do pajakow, to moje tez sa "bardzo urocze" - bez kija to czasami nie moge wejsc do szklarni, bo przywitanie bywa szokujace, no coz.....
Pozdrawiam serdecznie :-D
misianiolek87
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2016-06-09, 09:54

Re: CHYBA POMIDORKI ZACZĘŁY CHOROWAĆ

Post autor: misianiolek87 »

Witam, moje domowe pomidorki też coś dopadła :-/ pomożecie?? to moje pierwsze ;-)
Załączniki
20160722_190055.jpg
20160722_190045.jpg
20160722_190028.jpg
20160722_190023.jpg
20160722_172715.jpg
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: CHYBA POMIDORKI ZACZĘŁY CHOROWAĆ

Post autor: Sylwia,Gosia »

Aniołku -Misiu ,za chwilę na pewno pomoże Ci nasz fachowiec -ekspert,albo ktoś z doświadczonych forumowiczów,ja nie będę się wymądrzać ,bo niewiele wiem,ale jedno jest pewne: za dużo tych pomidorków rośnie w Twojej donicy .Nie widzę dobrze ,ale max. ,powinny być w niej 2 sztuki ,one są bardzo żarłoczne .Mój balkonowy pomidor jest w donicy 30 cm x 30 cm,o wysokości donicy 33cm.
Czasami ,żeby się nauczyć ,trzeba się mylić ,pozdrawiam serdecznie :-P .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
misianiolek87
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2016-06-09, 09:54

Re: CHYBA POMIDORKI ZACZĘŁY CHOROWAĆ

Post autor: misianiolek87 »

Witaj, no właśnie też tak myślałam jednak dostałam info ,że są w dobrej odległości od Pani która miała się na tym znać. Są to pomidory karlowe jeżeli to coś zmieni ;-)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: CHYBA POMIDORKI ZACZĘŁY CHOROWAĆ

Post autor: Sylwia,Gosia »

Witaj ! Musisz uzbroić się w cierpliwość ,bo to weekend i eksperci odpoczywają :hyhy:
To fakt ,że pomidor karłowaty potrzebuje mniej miejsca.W necie są informacje ,że odmiany karłowate potrzebują donicy 10 litrowej (wiesz może jaką masz odmianę ?),inne 15 ,a jeszcze inne 20 l. Chociaż czytałam też ,że karłowate możemy wsadzić do zwykłej ,balkonowej donicy ,głębokość min 20 cm ,jednak max 2 sztuki ,na dł .40 cm. Ta ostatnia opcja, wygląda mi bardziej na teorię niż praktykę.Trzeba lepiej je dożywiać. Mnie się wydaje ,że w przypadku pomidora ,to lepiej większa niż za mała.Twoja Aniołku (pozwolisz ;) ?) doniczka ,wygląda na typową ,długą ,balkonową i masz w niej dość sporo tych roślinek.
Lipiec to nie pora na przesadzanie (chyba ,że sadzonki mają pojedyncze donice) ,ale ewentualnie można przerwać.
Co do chorób roślinek ,to sama mam problemy z rozróżnieniem,poza kilkoma oczywistymi ,więc poczekaj na opinię znawcy.Jeżeli pomidorki nie były dobrze odżywione ,to słabe są bardziej podatne na choroby i szkodniki.
Pewnie Cię to nie pocieszy,ale stwarzam moim roślinkom, często dobre warunki ,a i tak się przyplącze jakieś świństwo.
Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: CHYBA POMIDORKI ZACZĘŁY CHOROWAĆ

Post autor: Sylwia,Gosia »

A w takiej donicy siedzi mój jedyny ,balkonowy pomidorek. Aktualnie też nie tryska zdrowiem ,zbieram doświadczenia i na drugi rok będzie lepiej :-P .
Miesiąc temu.
Miesiąc temu.
2 tygodnie temu.
2 tygodnie temu.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
misianiolek87
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2016-06-09, 09:54

Re: CHYBA POMIDORKI ZACZĘŁY CHOROWAĆ

Post autor: misianiolek87 »

Poczekam na odpowiedz ;-) no właśnie wszystko co zasadziłto mój pierwszy raz ;-) i widzę ,że do większości przyszło jakieś brzydactwo :-/ no ale się uczę :-) Pomidorków zasiałam tyle ,że pół Krakowa bym obdarowała ;-)
misianiolek87
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2016-06-09, 09:54

Re: CHYBA POMIDORKI ZACZĘŁY CHOROWAĆ

Post autor: misianiolek87 »

A takie zasiałam pomidorksy ;-)
Załączniki
Screenshot_20160724-104250.png
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6717
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: CHYBA POMIDORKI ZACZĘŁY CHOROWAĆ

Post autor: Petrus »

Witaj. Czy odpowiednio nawadniasz swoje pomidory? Nawoziłaś je może?

Na pierwszy rzut oka wygląda to na poparzenie słoneczne.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: CHYBA POMIDORKI ZACZĘŁY CHOROWAĆ

Post autor: Bobej »

Białe plamy na liściach to faktucznie poparzenie słoneczne. Po za tym pomidory wyglądają na przelewane i wygłodzone.

Przy opryskach na zaraze, trzeba pamiętać by nie pryskać tylko jednym środkiem, a dwoma z innym działajacym przeciw tej chorobie składnikiem, bo choroba ewoluuje i się uodparnia.

U mnie też zaraza szaleje. :/
misianiolek87
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2016-06-09, 09:54

Re: CHYBA POMIDORKI ZACZĘŁY CHOROWAĆ

Post autor: misianiolek87 »

Witam, no teraz stoja w domu bo na tarasie mam caly czas słońce bo taras jest otwarty. Jak nawadniac jeżeli są przelane i odżywiać??
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: CHYBA POMIDORKI ZACZĘŁY CHOROWAĆ

Post autor: Bobej »

Wystarczy poczelać aż ziemia przeschnie i podlać wodą z dodatkiem nawozu. W Twoim przypadku może to być Florovit uniwersalny, bo brakuje im sporo azotu.
Galerik
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2017-07-10, 16:50

Coś się dzieje z pomidorami

Post autor: Galerik »

Witam wszystkich serdecznie. Jestem tu nowa i mam nadzieję że pod właściwy wątek się podpiełam. Na 2 krzakach moich pomidorów pojawilo się coś brzydkiego na liściach. Przeglądałam różne artykuły i zdjecia ale nie udało mi się dopasować do niczego. Może po prostu się nie znam :) jestem początkującą ogrodniczką. Załączam zdjęcia liści. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
Załączniki
IMG_20170710_164053.jpg
IMG_20170710_164119.jpg
IMG_20170710_164136.jpg
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: CHYBA POMIDORKI ZACZĘŁY CHOROWAĆ

Post autor: Bobej »

Witaj.

Wygląda to na bakterioze. Trzeba zrobić oprysk środkiem miedziowym. Najpopularniejszy jest miedzian. Trzeba pamiętać, by nie pryskać nim w temperaturze powyżej 20st i uważać na kwiaty, bo w tej temperaturze może je popalić.
Galerik
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2017-07-10, 16:50

Re: CHYBA POMIDORKI ZACZĘŁY CHOROWAĆ

Post autor: Galerik »

Bardzo dziękuję :) Bałam się że to zaraza ziemniaczana.
ODPOWIEDZ