Choroby ogórków

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Choroby ogórków

Post autor: Sylwia,Gosia »

Piotruś ,po wsadzeniu do wielkiej donicy,do nowej ,dobrej ,ogrodniczej ziemi ,kiedy mam zacząć zasilać ,nawozem 4-1,5 -5 ? W jakim odstępie roślinki powinny być od siebie ?
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Choroby ogórków

Post autor: Sylwia,Gosia »

To liść mojej dali,która do niedawna pięknie rosła.Zaczęła "omdlewać" i dostała takich plam.Czy to  może być mączniak rzekomy ?
To liść mojej dali,która do niedawna pięknie rosła.Zaczęła "omdlewać" i dostała takich plam.Czy to może być mączniak rzekomy ?
Spód liścia.
Spód liścia.
Górna strona liścia.
Górna strona liścia.
Uschło i opadło już ponad 6 małych ogóreczków.
Uschło i opadło już ponad 6 małych ogóreczków.
Ogórków jeszcze nie zasilałam,a posadziłam je w odległości mniejszej niż w ogrodzie tj. 15 cm mniej więcej.
Problem jednak w tym ,że one zachorowały ,mimo 2 oprysków miedzianem, mam poważne podejrzenia ,że to mączniak rzekomy.Plamki na liściach ,zrobiły się jakby przezroczyste,a pod liściem (dopiero na kompie) ,zobaczyłam skupiska zarodników grzyba.

Proszę życzliwego eksperta :hyhy: ,o postawienie diagnozy i ewentualnie metody leczenia-ręce opadają... :zalamany: Było za pięknie ,żeby być prawdziwe. Wyczytałam właśnie ze zdziwieniem,że TOPSIN 500 SC ,zalecają do oprysków również warzyw ,takich jak pomidor czy ogórek.Tylko ,w przypadku tego ostatniego, opryskuje się przy antraknozie dyniowatych ,nie wspominją o mączniaku .Czy to nie szkodzi ?
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ODPOWIEDZ