Choroba / grzyb drzewa liściastego - prośba o pomoc

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
Justyna535
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2020-06-12, 21:27

Choroba / grzyb drzewa liściastego - prośba o pomoc

Post autor: Justyna535 »

Witam Państwa serdecznie,
To mój pierwszy post na forum dot. ogrodów. Jestem ignorantem w dziedzinie roślin i ich upraw. dlatego bardzo proszę o poratowanie biednego człowieka radą.
Miasto posadziło przed moim domem (działką) 3 drzewa. Na moje oko to morwy (ale mogę się mylić).
Przesyłam dwa zdjęcia - na pierwszym liście i owoce w celu łatwiejszej identyfikacji osobników.
Drugie zdjęcie przedstawia białe (grzyby, chorobę ?) nie mam pojęcia co. Pęd na którym to występuje jest całkowicie uschnięty. Białe zaczyna przechodzić na gałąź obok. Proszę powiedzieć jak ratować drzewo przed całkowitym uschnięciem, jakie środki zakupić i jak ich użyć
Na pozostałych dwóch drzewach nie ma takich oznak.
Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Justyna
Załączniki
20200612_183124.jpg
20200612_183052.jpg
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Choroba / grzyb drzewa liściastego - prośba o pomoc

Post autor: rafaloku »

Witaj!
Wg mnie wygląda to na porosty. Nic złego. Jeśli drzewo będzie rosło zdrowo, to się nie przejmować. Było już o tym na forum, polecam te wątki i zdjęcia dla porównania:
grzyb-porasta-pnie-drzewek-t9006.html
narosla-na-czarnej-porzeczce-i-agrescie-t8892.html

Jeśli gałąź uschła, to pojawienie się porostów jest zjawiskiem wtórnym. Bo porosty częściej porastają już martwe drewno (choć mogą porastać też żywą tkankę). Przyczyna uschnięcia była raczej jakaś inna.
Rafał
Justyna535
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2020-06-12, 21:27

Re: Choroba / grzyb drzewa liściastego - prośba o pomoc

Post autor: Justyna535 »

Dziękuję bardzo. Jestem spokojniejsza :) Możliwe że to odgałęzienie przemarzło. U sąsiada jedno drzewko wszystkie gałęzie ma uschnięte - ale wola życia w nim wielka bo puszcza małe gałązki z pnia głównego :D
ODPOWIEDZ