Chora jagoda kamczacka ?

Uprawa drzew i krzewów owocowych, choroby i szkodniki roślin sadowniczych.
ODPOWIEDZ
Kammis
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2022-09-29, 18:27

Chora jagoda kamczacka ?

Post autor: Kammis »

Witam. W ubiegłym roku zasadziłem jagody kamczackie. 4 kanadyjskie które są piękne zielone i szybko rosną oraz 4 polskie ,wojtka i zojke. Słaby przyrost, lichy wygląd i dziwny kolor liści. Czy to choroba grzybowa ? Wstawiam zdjęcia liści. Pozdrawiam.
Załączniki
received_616609246741682.jpeg
received_280905194270782.jpeg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Chora jagoda kamczacka ?

Post autor: Petrus »

Cześć. Takie zabarwienie liści spowodował przymrozek i ogólnie niska temperatura ostatnimi czasy. Z czasem staną się zielone. Nawozisz i odpowiednio przycinasz? Bez tego będą mizernie wyglądały, o rośliny trzeba dbać.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Kammis
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2022-09-29, 18:27

Re: Chora jagoda kamczacka ?

Post autor: Kammis »

Witam. Z tego co wyczytałem wielokrotnie przez pierwsze kilka lat jagoda kamczacka nie wymaga cięcia. Bez nawożenia też sobie podobno daje radę i rośnie na słabych glebach. Mimo to zastosowałem lekkie nawożenie na start sezonu, biohumus . Z kąd oskarżenie ,że zaniedbuje ? Rzadko jestem w domu ale staram się jak mogę.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Chora jagoda kamczacka ?

Post autor: Petrus »

Ogólnie to łatwa w uprawie roślina, ale aby mieć ładne pokrojem krzewy i obfitość owoców trzeba ją regularnie nawozić, z czasem przycinać, nawadniać itd. Napisałem ogólnie o tym, żeby dbać o rośliny nikt Cie nie oskarża o zaniedbanie :hyhy: Napisałeś że ma lichy wygląd, więc może trzeba krzewy przyciąć by się rozkrzewiły.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ