chabry w doniczce

Jak wyjątkowe, egzotyczne, kolekcjonerskie rośliny uzyskać z nasion?
ODPOWIEDZ
agulinka111
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 186
Rejestracja: 2011-06-01, 17:05

chabry w doniczce

Post autor: agulinka111 »

Nie znam się totalnie na ogrodzie ale w tym roku postanowiłam pobawić się w ogrodnika, w jakimś kiosku kupiłam nasionka chabrów i posiałam do doniczek, wsypałam nasionka jak leciało i jak urosło to wyglądało jak trawa, po prostu było za gęsto, dziś przesadziłam do osobnych doniczek, po 3 sadzonki do doniczki (zdjęcie). Czy coś z tego wyrośnie? Nie jestem pewna jaka to jest odmiana, chciałabym żeby to się rozrosło i żeby cała doniczka była ukwiecona na niebiesko.
Załączniki
zdjęcie
zdjęcie
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Już wyrosło. A czy zakwitnnie? Coś tam zakwitnie. Roślina w doniczce nie ma tyle możliwości co w gruncie. Ale ile przy tym frajdy i jak człowiek się z tego cieszy, że coś się udało wyhodować. ;-) :-> Pozdrawiam.
agulinka111
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 186
Rejestracja: 2011-06-01, 17:05

Post autor: agulinka111 »

Racja , cieszę się jak dziecko że coś rośnie, no ale nie ukrywam że chciałabym żeby ładnie zakwitło. Teraz doniczki stoją z tyłu za domem ale chciałabym żeby ozdobiły mój taras i wejście przed domem :)
Jak zakwitnie to wstawię zdjęcie żeby się pochwalić oczywiście :)

A jeszcze takie pytanko małe, jak często je podlewać? Do tej pory podlewałam codziennie.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jeśli będą rosły w tych doniczkach a do tego jeszcze będą stały w słońcu, to będziesz musiała je podlewać nawet dwa razy dziennie. A częstość podlewania musisz skontrolować sama, bo zależne będzie to od pogody. Najważniejsze by nie przesuszyć ziemi, by była stale wilgotna ale by też nie przelać. Codzienne podlewanie na pewno jest wystarczające, w przypadku braku wody szybko to zauważysz, bo kwiaty zaczną więdnąć. Warto by było do ziemi dodać hydrożelu, który utrzymuje dłużej wodę w ziemi. Kwiaty ustaw tak by słońce nie świeciło na nie cały dzień, bo ziemia w doniczce najpierw bardzo mocno się nagrzeje a później szybko wyschnie a kwiaty tego mogą nie przetrwać. Możesz doniczki osłonić przed bezpośrednim działaniem słońca przez włożenie je do drewnianych osłon lub w inne jasne osłonki, które wolniej się nagrzewają.
agulinka111
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 186
Rejestracja: 2011-06-01, 17:05

Post autor: agulinka111 »

Na razie doniczki stoją od strony południowo-zachodniej więc właściwie cały czas w słońcu są, ale jak zakwitną to chcę je przenieś do ogrodu a ogród mam na wschód to właściwie tylko do południa będą miały słonko to może nie będzie tak źle :)

Piotrek a może wsadzić kilka sadzonek bezpośrednio do ziemi???
Tylko też w takich odstępach jak w doniczce? Bo one się rozrosną prawda?? Czy z jednej sadzonki będzie 1 łodyga z kwiatkiem??
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jeśli mają ładnie kwitnąć w innym miejscu niż są teraz to już trzeba je tam przenieść. Później po przenosinach mogą to źle znieść i kwiaty szybko zwiędnąć. W ziemi na pewno będzie im lepiej niż w doniczce i rozrosną się tylko nie wiem jak mocno, to zależy od tego jakie to chabry. Ale i tak na jednej łodyżce nie będzie więcej niż kilka kwiatków, a najczęściej jest tylko jeden.
ODPOWIEDZ