Brzoza ma zastosowanie medyczne?

Dowolne tematy, "luźne" pogadanki i trochę relaksu.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Brzoza ma zastosowanie medyczne?

Post autor: tadek »

Agnieszka123 pisze:Uważaj tylko Tadziu, żebyś z tej szafy nie wypadł do Narnii, bo możesz mieć problem, żeby do nas wrócić :lol: :lol:
.............Obrazek

Dobrze że mnie ostrzegliście.
Chowając się do szafy zaopatrzę się nie tylko w jedzenie które wystarczy mi na parę miesięcy, ale dodatkowo wezmę ze sobą plecak z potrzebnymi rzeczami jak bym przypadkiem dostał się do Narnii. :lol:

...................Obrazek

Jak samemu zrobić meble ogrodowe z drewna – prosty i tani sposób!
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1437
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Brzoza ma zastosowanie medyczne?

Post autor: alokazja7 »

:oczami: Wracająć do brzozy,to już w starożytności zalecano niskim ludziom jedzenie pączków młodych gałęzi brzozy.Pomaga ona w przewlekłych dolegliwościach dróg moczowych,skazie moczanowej,zapalenie węzłów chłonnych,a także w pielęgnacji włosów,reumatyzm/trzymajmy świeże gałązki brzozy gdzie jest telewizor,komputer-neutralizuje szkodliwe promienie---pozdrawiam.
Użytkownik Usunięty

Re: Brzoza ma zastosowanie medyczne?

Post autor: Użytkownik Usunięty »

A czemu tylko niskim zalecano? Przecież wysocy tez chorują na przewlekłe zap. pęcherza moczowego itd?
Że na włosy działa to tez słyszałam...W ogóle to chciałabym mieć brzozę na działce - podoba mi się, ale mam za mało miejsca na wysokie drzewa.
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1437
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Brzoza ma zastosowanie medyczne?

Post autor: alokazja7 »

:) Joasiu 75-tę nowinkę wyczytałam w Kalendarzu ziół 2004r./być może chodziło o to że podrosną,ale to moje domysły/-pozdrawiam.




Zapraszam--------Co w moim ogrodzie
---------Jesienne obrazki
ODPOWIEDZ