Brązowienie igieł przy Conicy.

Uprawa drzew i krzewów iglastych. Choroby, szkodniki itd.
ODPOWIEDZ
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Brązowienie igieł przy Conicy.

Post autor: erazm »

Przy Conicy zaczynają brązowieć igły. Przędziorka wykluczam. Jaka to możne być choroba i czym opryskać.
U sąsiadów na działce i znajomych zamieszkałych w innych rejonach miasta występują te same objawy.
Załączniki
DSCN3085.JPG
DSCN3087.JPG
DSCN3086.JPG
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Brązowienie igieł przy Conicy.

Post autor: Petrus »

Witaj, dlaczego przędziorka wykluczasz?
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Re: Brązowienie igieł przy Conicy.

Post autor: erazm »

Bardzo dokładnie przeglądałem w środku - używałem też lupki. Nie zauważyłem też na igłach drobnych pajęczynek, pod którymi kryją się szkodniki. Wykonywałem też oprysk m.in Mospilan 20 SP i Magus 200 SC
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Brązowienie igieł przy Conicy.

Post autor: rafaloku »

Możesz jeszcze podłożyć białą kartkę i potrząsnąć gałązkami. Jeśli spadną przędziorki, to będą takie drobne poruszające się kropeczki na kartce.

Natomiast po tych opryskach rzeczywiście przędziorka powinno nie być. Szczególnie Magus 200 SC zwalcza wszystkie stadia rozwojowe, także jaja przędziorka. Natomiast Mospilan chyba tylko osobniki dorosłe i larwy i wtedy przędziorki łatwo się odradzają z jaj.

Świerki, podobnie jak sosny, może też atakować choroba grzybowa - osutka. Wówczas pod lupą będzie na igłach widać plamki. Możliwa też jest fytoftoroza. Wówczas u podstawy pnia, zaraz nad ziemią, powinno być widać jakieś zmiany, przebarwienia, plamy.

W obu przypadkach pomocny będzie oprysk Scorpion 325 SC
Rafał
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Re: Brązowienie igieł przy Conicy.

Post autor: erazm »

Ponieważ nie należy wykluczyć przędziorka na 100% rano wykonałem oprysk preparatem Floramite 240 SC
ODPOWIEDZ