Bratki - uprawa, wymagania. Rośliny na rabacie

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.
katrinkaj
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2008-03-29, 19:20

Post autor: katrinkaj »

Mój "ogródeczek"

Po lewej rosną rododendrony a na końcu po prawe róża,którą zaatakowały mszyce - niestety. Jutro pędzę po cos na te szkodniki.
pozdrawiam cieplutko
Awatar użytkownika
Basiula
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2008-03-27, 14:15

Post autor: Basiula »

Masz całkiem spore pole do popisu :-)
Ja na Twoim miejscu zainewstowała bym w roślinki skalniakowe-okrywowe i umieściła je pod rododendrami . Możesz wybrać z np. takich:
Dzwonek dalmatyński- Campanula portenschlagiana
Rozchodnik lydyjski I- Sedum lydium
Rozchodnik lydyjski II- Sedum lydium
Dzwonek biały- Campanula
Rozchodnik ' SedumPachyclados'- Sedum Pachyclados
Skalnica Arendsa- Saxifraga arendsii'
Rozchodnik oregański- Sedum oregamum
Karmnik ościsty- Sagina subulata

Zasłoniły by one te obwódki wokół różaneczników i nadały wiekszej naturalności .
Sadząc kwiaty do doniczek pomyśl o pnączach , o wyskości roślin i rozmieszczeniu . Myślę , że najfajniej wglądały by poustawiane kaskadowo .
Życzę przyjemnej pracyi głowy pełnej pomysłów :-D
Basia
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Katrinkaj! Toż to prawie japoński ogród! Jeżeli podobają Ci się japońskie ogrody, to niewiele trzeba zrobić - trochę wody, drzewko bonsai, jeszcze jakiś głaz i gotowe! ;-) Ale rozumiem, że nie o to Ci chodzi. Polecam założyć podwyższoną rabatę przy ogrodzeniu, gdzie świeci słońce lub odwrotnie, gdzie jest zacieniony kąt - dzięki temu będziesz miała nieograniczone możliwości aranżacji! Można między podwyższonymi rabatami ustawić coś do siedzenia, podświetlić a najważniejsze dobrać roślinki! A jednak w pierwszej kolejności wyznaczyłabym krętą ścieżkę, która wije się przez cały ogródek!Powodzenia! :lol:
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
duende
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 135
Rejestracja: 2008-03-26, 14:43

Post autor: duende »

Ja też miałam skojarzenie z ogrodem japońskim :-)
Ciekawa jestem Katrinkaj jaki uzyskasz ostateczny efekt. Podobają mi się te porozmieszczane geometrycznie płytki i niemal widzę poustawiane kaskadowo donice z wylewającymi się kwiatami. Trzymam kciuki!
pozdrowienia,
duende
Awatar użytkownika
agaxx
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 101
Rejestracja: 2008-02-27, 23:22

Post autor: agaxx »

Cześć. Galtonie o których tu była mowa rzeczywiście są ładne, ale nie radziłabym sadzić w doniczce, bo będą się przewracać. Posadź cebule jak masz z końcem kwietnia. A może w żwirku posadzisz trawy?. Ładnie wyglądają miskanty chińskie, rozplenica japońska lub inne. Nie wymagają pracy w żwirku.
pozdrawiam agaxx
ODPOWIEDZ