Brabant brązowienie

Uprawa drzew i krzewów iglastych. Choroby, szkodniki itd.
ODPOWIEDZ
tutoslaw
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2023-10-17, 11:10

Brabant brązowienie

Post autor: tutoslaw »

Witam wszystkich,

W połowie maja posadziłem około 50szt Brabantów około 2m wysokości. Do tej pory trzymały się całkiem dobrze. W lecie podlewałem kropelkowo 1 lub 2x dziennie, obecnie podlewam jak nie ma deszczu przez kilka dni, raz się zapomniałem i podlewało się kilka godzin, ale po dłuższej przerwie. Ogólnie mam glinę, ale pod tuje wykopany był rów i wypełnione czarnoziemem zmieszanym z piaskiem. Ostatnio w ciągu krótkiego czasu wiele z nich (mniej więcej połowa) zbrązowiało w mniejszym lub większym stopniu - jak na zdjęciu. Brązowe gałązki odpadają nawet przy delikatnym dotknięciu. Czy wecie co może być przyczyną? Zbyt mokro, zbyt sucho, jakaś choroba? Z góry dziękuję za pomoc.

Obrazek
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Brabant brązowienie

Post autor: Petrus »

Cześć. O tej porze to częsty widok na Brabantach. Mogły mieć za wilgotno przez te zbyt częste podlewanie i dopadła je choroba grzybowa wewnętrznych pędów. Zrób oprysk na choroby grzybowe np. Scorpion, Miedzian. Oberwij to co żółte i zrób oprysk. Wiosną ruszą z kopyta i nie będzie śladu po żółtych pędach.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
tutoslaw
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2023-10-17, 11:10

Re: Brabant brązowienie

Post autor: tutoslaw »

Dzięki za radęi. Dzisiaj opryskałem i zobaczymy co z tego będzie.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Brabant brązowienie

Post autor: Petrus »

Nie jest to groźne, brabanty szybko rosną. To co zrzucą szybko nadrobią nowymi przyrostami wiosną ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ