Bonsai z Płonącego drzewa (Delonix regia)

Kącik dla miłośników sztuki BONSAI
ODPOWIEDZ
lela
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2010-02-16, 20:42

Bonsai z Płonącego drzewa (Delonix regia)

Post autor: lela »

Bardzo bym chciała wyhodować sobie płonące drzewko inaczej zwane Delonix regia
Obrazek

Niestety nie mam zbyt dużo informacji na jego temat a właściwie wcale dlatego prosiłabym o pomoc. Niech ktoś mi powie jakiego mam podłoża użyć, bo nie wiem czy ma być odczyn kwaśny czy obojętny. Przeczytałam gdzieś, że do sadzenia tych drzew jest dobra mieszanka torfu ogrodniczego i gliny, ale nie wiem czy ta sama ziemia musi być gdy chce wyhodować bonsai.
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

http://poradnikogrodniczy.pl/delonix_regia.php
Moim zdaniem ziemia do uprawy bonsai powinna być podobna do naturalnej dla danego gatunku, a wiec torf stanowczo tak. Nie zapominaj, że keramzyt to podstawa. Ja czasem dodaje troszkę piasku.Taka mieszanka powinna wystarczyć. Dla sadzonki powinno być ok. Chyba, że dopiero chcesz wysiać nasiona tego drzewka - wtedy stratyfikacja nasion w odpowiednim podłożu.
lela
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2010-02-16, 20:42

Post autor: lela »

Chciałabym wysiać nasiono :mrgreen: :mrgreen: wiec mam użyć tego podłoża z torfu i przykryć piaskiem tak?

A co do keramzytu to trzeba go wymieszać z torfem czy daje się go na górę? i czy przy zasiewaniu nasionka też ma być czy dopiero później jak wykiełkuje ?
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

Wysiew nasion dokładnie tak jak opisuje nasz Poradnik Ogrodniczy :-) Keramzytu nie daje się do wysiewu nasion - tylko sam piasek lub jak w tym przypadku torf, a na wierzch piasek. Jak już pojawią się małe drzewka :-) to je przesadzamy:
Na dno doniczki koniecznie siatka zabezpieczająca, potem może być warstwa drenażowa lub sam keramzyt, później warstwa odpowiedniego podłoża i znowu na wierzch keramzyt. Ja często mieszałam odpowiednie podłoże z keramzytem i potem dawałam jeszcze trochę na wierzch - też było ok. O samym przesadzaniu warto poczytać na stronach internetowych dotyczących bonsai. Tam jest wiele informacji.
lela
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2010-02-16, 20:42

Post autor: lela »

dziękuję:)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Lela, u nas jest taki miły zwyczaj przyznawania punktów za pomoc. Jeśli uważasz, że pomoc pinii01 jest wyczerpująca, wystarczy że kilkniesz zakładkę "pomógł". ;-) :-D Myślę, że pinia01 zasłużyła na punkcik. :-D
lela
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2010-02-16, 20:42

Post autor: lela »

Przepraszam nie wiedziałam. Oczywiście że zasłużyła :lol:
lela
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2010-02-16, 20:42

Post autor: lela »

A może orientujecie się czy jest to indoor czy outdoor
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Roślina pochodzi z Afryki i jak się łatwo domyślić nie nadaje się na całoroczny pobyt w ogrodzie, także w formie bonsai. Nawet uprawiane w dużych pojemnikach rośliny nieformowane należy na zimę umieszczać w miejscach cieplejszych (gdzie nie dociera mróz).
Awatar użytkownika
k@rolina
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 30
Rejestracja: 2010-02-04, 12:11

Post autor: k@rolina »

piękne te drzewka zawsze mnie korciło w sklepie żeby sobie takiego sprawić ale nie wiem jakoś nadal go nie mam, być może to przez to że zawsze jak go u kogoś widziałam to był w nieciekawym stanie i wydałoby się że trudno się go hoduje ;-)
ewcia6777
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2011-03-25, 10:21

Post autor: ewcia6777 »

witam
mam pytanie odnośnie sadzenia płonącego drzewa,mam nasionka i specjalną ziemię ale czy trzeba jakoś przygotować te nasiona do wysiewu?
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

Nasiona trzeba poddać stratyfikacji. Zajrzyj pod podany wcześniej link
kasia:P
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2011-06-03, 19:39

Hejka

Post autor: kasia:P »

A ja mam pytanie gdzie mogę znaleźć takie nasionko?
Hejka wszystkim :)
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

Można zakupić przez internet ;-)
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6708
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Jest bardzo dużo ofert na Internecie, a szczególnie na jednym, pewnie znanym wszystkim :mrgreen:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ