Bonsai

Kącik dla miłośników sztuki BONSAI
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Bonsai

Post autor: Petrus »

Witaj. Wszystko zależy jaki charakter drzewka chcesz uzyskać. Koronę kulistą, stożkową, parasolowatą. Wszystko od tego zależy ;-) Dopiero potem można zabrać się za specjalne przycinanie. Łodyga nie tak od razu będzie drewnieć. Poza tym najbardziej profesjonalne drzewka bonsai z fikusów mogą mieć od 15 lat w wzwyż.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
karin222
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2013-07-07, 14:26

Re: Bonsai

Post autor: karin222 »

Witam, mam od roku drzewko, wyglądało na bonsai, dopóki nie opadły mu wszystkie liście. Zostawiłam je i po jakimś czasie zaczęły wypuszczać nowe listki, niestety tylko na końcach gałązek i bardzo drobniutkie. I tak to wygląda już ponad pół roku. Proszę o radę, może ktoś wie czy należy go jakoś przyciąć, albo jakaś inna podpowiedź bo już mnie złości ten kwiatek. Z góry dziękuję.
Załączniki
tak oto komicznie prezentuje się moja roślinka.
tak oto komicznie prezentuje się moja roślinka.
20130707_144856 (600x800).jpg
20130707_144927 (600x800).jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Bonsai

Post autor: Petrus »

Witaj. Spadły ci wszystkie liście ponieważ zbyt mocno podlewałaś roślinę. Najpierw trzeba poznać wymagania rośliny a nie najpierw żądać od niej zdrowego wzrostu :krzeslem: Fikus ten lubi gdy podlewamy go rzadziej, ponieważ zgrubiałe łodygi dolne magazynują wodę. Jeżeli chcesz mu nadać ładniejszy kształt przytnij wszystkie te gołe kikuty tak jak zaznaczyłem na fotografii. Wtedy się rozkrzewi.
Załączniki
fikus.jpg
fikus.jpg (60.16 KiB) Przejrzano 28577 razy
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
karin222
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2013-07-07, 14:26

Re: Bonsai

Post autor: karin222 »

Serdecznie dziękuję za poradę, podlewałam go raz w tygodniu, ale może faktycznie zbyt mocno. Zaufam Ci i obetnę te gałązki. Chcę się tylko upewnić, czy mogę to zrobić teraz?
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Bonsai

Post autor: Petrus »

Witaj. Możesz to zrobić teraz ;) Do jesieni powinien się rozkrzewić. Postaw go w widnym miejscu, ale nie narażaj na bezpośrednie promienie słoneczne :-D
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
karin222
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2013-07-07, 14:26

Re: Bonsai

Post autor: karin222 »

Donoszę, że po obcięciu tych łysych gałązek moje drzewko bonsai zaczęło wypuszczać jak szalone. Ma na razie 12 nowych maleńkich gałązek, oby tak dalej. Jeszcze raz bardzo dziękuję za poradę.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Bonsai

Post autor: Petrus »

Możesz śmiało wstawić fotkę. Jak osiągną kilka cm długości możesz wyciąć te które psują pokrój. ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ