Berniś Nelson :-)

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Berniś Nelson :-)

Post autor: Kasik5 »

Tak sobie oglądam Wasze psiaki i pomyslałam, że i ja przedstawie Wam swojego milusińskiego :-D

Oto Nelson:
Obrazek
14 miesięczny berneński pies pasterski.

Trafił do nas jako 6-miesięczny, przeszło 20 kilogramowy szczeniaczek ;-) i wyglądał wtedy tak:
Obrazek

Prezentował sie dość śmiesznie, ponieważ miał jeszcze szczenięcą sierć, którą stopniowo gubił.
Nelson jest bardzo radosnym psem, a gdy trzeba również odważnym, zdecydowanym stróżem domostwa (mieszka na podwórku w swoim M2 ;-) ).

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam :-D
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Ależ on cudowny, a jaki wielki :szok:
Tak wyglądał jak miał 6 miesięcy, to ile on teraz waży a może łatwiej powiedzieć ile mierzy bo chyba jest bardzo duży, na pewno większy od mojego Goldiego a on niedawno ważył 38kg. :D

Majka
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

ma fajne "futerko", przyjemnie go głaskać i tulić :mrgreen:
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

Ale super pies! Piękny i bardzo wesoły.
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Nelson :lol: miano godne tak pięknego psiaka :super: :super:
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

Jaki on fajniutki ;)
'"Stary las zanucił pieśń
zaklętą w pnie i korony drzew
Wiatru szum i rzeki szept
Powtarza wciąż słowiańską wieść" -Aminae
Mój "słowiański ogródek"
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo ładny berneńczyk :-D mój kolega ma suczkę berneńczyka, fajne psy.
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Skoro Wam się podoba, to jutro serdecznie wytarmoszę go od Was za uszy :) Będzie zachwycony :rotfl:

Jeśli chodzi o wysokość, to jego rasa należy raczej do średnich. Jest za to bardzo masywny i kudłaty :) Taki niedźwiadek ;-) Dawno go nie ważyliśmy, ale tak na oko 40kg. ma.
A ta jego wesołość jest nie do opanowania ;-) Gdy patrzę jak podskakuje i bryka po podworku, to nadziwić się nie mogę, że przy takiej masie pies może być tak skoczny. To tak, jak by piłka lekarska miała odbicie niczym piłka do siatkówki :lol:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Nelsonek uroczy uwielbiam takie zabawowe psiny, moja sunieczka to też pieszczoch i psotnik ;-)
izis
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 23
Rejestracja: 2010-12-12, 14:30

Post autor: izis »

ale ładny Nelsonik :hyhy:
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Lilio, ale masz ślicznego berneńczyka w avatarku :) :D
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Kasiu uwielbiam rośliny i zwierzątka, a najbardziej oczywiście psy i koty,a naj najbardziej psy, zawsze chciałam mieć psa, ale w domu rodzinnym- blok, nie było zgody mamy,później już we własnym domu dzieci małe,a teraz już nadszedł ten czas i mam swojego psa hura :rotfl:
Awatar użytkownika
KasiaBMJ
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 11
Rejestracja: 2011-01-20, 21:44

Post autor: KasiaBMJ »

lilia0405 pisze:,a teraz już nadszedł ten czas i mam swojego psa hura :rotfl:
Mam tak samo, tyle że mam koty :-D
Nelson super psina. Czy one są tak samo duze jak nowofunlandy?
Awatar użytkownika
Asiek
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 166
Rejestracja: 2008-12-22, 12:40

Post autor: Asiek »

Kasik, Nelson nie niszczy ogrodu? Ja mam 5-miesięcznego owczarka podhalańskiego i już planuję na wiosnę oddzielić część ozdobną od reszty.
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Lilio i KasiuBMJ - ja również zawsze uwielbiałam psy :D Gdy byłam mała, mama dostawała nerwicy, ponieważ biegałam pogłaskać każdego napotkanego psa (szczęśliwie psy odwzajemniały moją do nich sympatię ;) :lol: ). Jako małe dziewczę mieszkające w bloku, miałam małego ratlerka Żabę, a już jako starsze dziewczę - małego, kudłatego kundelka (znajdę) Pumę.
Teraz mieszkając na wsi mam przyjemność mieć psa "niedźwiadka" ;) :lol: i 4 koty (każdy innej maści ;) ).
Żałuję tylko, że nie miałam Nelsona od małego szczeniaczka, mogłabym go szybciej czegoś nauczyć, a i łatwiej byłoby mi go poprzytulać ;) :rotfl:

Berneńczyki są wzrostem i masą ciała bardzo podobne do nowofunlandów. Jednak te ostatnie są minimalnie większe, a wagi mogą mieć nawet o 10 kg. więcej.

Asik - niestety przed takimi dużymi psami trzeba rośliny jakoś zabezpieczyć :/
W moim przypadku frontowa część ogrodu oddzielona jest (i odgrodzona) od ogrodu tylnego przestronnym podwórkiem, po którym to biega i rządzi Nelson ;) Pozwalamy mu biegać od frontu gdzie jest więcej trawy, ale tylko w naszej obecności, by móc w porę przywołać go do porządku. Póki co się słucha. Na tyły ogrodu nie możemy go wpuszczać. Raz już sobie tam "cichcem" pobiegał - przeszedł jak tajfun po grządkach z marchwią i pietruszką, a potem zrobił slalom między różami historycznymi :przestraszony: ... "Rose de Resht" trochę go wyczesała :lol: , ale on zabrał jej 3 gałazki. Teraz ma szlaban! :] Mamy go dopiero 1 sezon, więc dużo nie zdążył nabroić.
Osłon raczej żadnych robić nie będziemy. Pies ma dużo swobody na podwórku, a żeby się wybiegał chodzimy z nim na łąki i do lasu. Podejrzyj proszę wątek Padawan. Mariolka ma owczarki Collie i widziałam, że niektóre rośliny ma osłonięte.
ODPOWIEDZ