Begonia pomocy

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
misianiolek87
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2016-06-09, 09:54

Begonia pomocy

Post autor: misianiolek87 »

Nie wiem co robić tak pięknie rosły i się rozwijały, wystawiłam na taras i po dwóch dniach taki smutek.Dolaczam zdjęcia. W jednej łodyga przy ziemi zmiekła że się biedna przewraca a w dwuch kolejnych liście się niszczą. Nie znam się kompletnie to moje początki ogrodnictwa tarasowego ;-)
20160609_090748.jpg
20160609_090736.jpg
20160609_082459.jpg
20160609_082454.jpg
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Begonia pomocy

Post autor: Krysia »

Cześć Misia.
Doniczki wybrałaś może i dizajnerskie, ale najgorsze z możliwych. Wyobraź sobie, że w czasie upału siedzisz na blaszanym dachu. Tak czuje się Twoja begonia w słońcu.
Najlepsze są ceramiczne, ale plastikowe i koszyki też są dobre. Blaszane wiadereczka, nie dość że są dla begonii za małe, to bardzo szybko się nagrzewają. Do begonii potrzebujesz podpory, z bambusa patyczki, drabinki są w OBI lub innych centrach ogrodniczych. Sznurkiem trzeba je delikatnie do tych podpór przywiązać, by się nie przewracały.
Teraz muszą być w cieniu, a te zwiędłe liście po prostu usuń. I nie można ich przelewać. Czy masz przewiercone otwory w tych doniczkach. Jeśli nie to korzenie mogą chorować.
Jeśli coś jeszcze to pytaj :)
Załączniki
ta begonia ma dwie podpory i jest do nich przywiązana w wielu miejscach
ta begonia ma dwie podpory i jest do nich przywiązana w wielu miejscach
misianiolek87
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2016-06-09, 09:54

Re: Begonia pomocy

Post autor: misianiolek87 »

Bardzo dziękuję za odpowiedz. A więc mogę je teraz przesadzić do innej doniczki?? i jak już dojdą do siebie czy mogą być na słońcu czy raczej w cieniu na tarasie mam. Moj taras caly dzień jest w sloncu od wschodu do późnego popołudnia.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Begonia pomocy

Post autor: Krysia »

Tak, trzeba przesadzić, bo ta nie jest odpowiednia. Trochę większe powinny być. U mnie begonie są na tarasie, gdzie słońce operuje cały dzień. Ale na początku trzeba je powoluteńku przyzwyczajać, by liście nie zostały poparzone, czyli trochę do cienia, a trochę do słonka.
Przesadzasz całą zawartość doniczki, z całą tą ziemią, którą tu masz.
Powodzenia :)
misianiolek87
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2016-06-09, 09:54

Re: Begonia pomocy

Post autor: misianiolek87 »

Bardzo dziękuję za odpowiedz :-) muszę się jeszcze dyzo nauczyć, jak tylko bede miala chwilke poczytam forum. :-)
misianiolek87
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2016-06-09, 09:54

Re: Begonia pomocy

Post autor: misianiolek87 »

Witam, nie wiem gdzie mogę wstawić i pokazać mój pierwszy ogródek tarasowy ;-) Więc wrzucę tu z przsadzonymi już Begoniami w nowe doniczki :-) już nawet kwitną. Pozdrawiam
20160621_092627.jpg
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Begonia pomocy

Post autor: Krysia »

Świetny tarasik :)
Możesz pisać tu, ale chyba lepiej założyć nowy wątek o Twoich kwiatach. Do tych wiadereczek metalowych możesz wsadzić słonecznice, sukulenty lub kaktusy. Im to chyba nie będzie przeszkadzało, że doniczka się nagrzeje.
Ja mam od kilku lat kaktusa w takim metalowym wiaderku i ma się dobrze, chociaż jest w pełnym słońcu.
Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Begonia pomocy

Post autor: Danka »

misianiolek87 pisze:Witam, nie wiem gdzie mogę wstawić i pokazać mój pierwszy ogródek tarasowy ;-) Więc wrzucę tu z przsadzonymi już Begoniami w nowe doniczki :-) już nawet kwitną. Pozdrawiam
20160621_092627.jpg
Jeżeli masz tarasik to chyba lepiej będzie założyć własny wątek w temacie Balkony... :mrgreen:
ODPOWIEDZ