Bazylia z nasion

Założenie i pielęgnacja ogrodu ziołowego, uprawa i zastosowanie ziół
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcelina
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2017-09-30, 22:47

Bazylia z nasion

Post autor: Marcelina »

Witajcie, może ktos z was coś mi poradzi. Od pewnego czasu próbuję zasiać bazylię cynamonową i cytrynową. Za każdym razem część nasion wschodzi, ale zaraz jak tylko pokaża sie zielone kiełki to więdną i giną. Ziemię mam przepuszczalną, jest stale wilgotna, nie dopuszczam do przesuszenia i wszystko niby powinno być OK, ale bazylia nadal umiera. Co może być nie tak? Już kilka razy udało mi sie wyhodować bazylię i fajnie rosła, a teraz nic :( Rozumiem, że zimą może nie wyrosnąć, ale latem to chyba nie powinno być jakas wielka sztuką :) z góry dzięki za rady :)
Awatar użytkownika
Agnieszka Lach
Ekspert
Posty: 197
Rejestracja: 2016-01-28, 15:29

Re: Bazylia z nasion

Post autor: Agnieszka Lach »

Być może doniczki z wysianymi nasionami stoją w zbyt chłodnym lub zbyt mało słonecznym miejscu. Jakie są warunki uprawy?
mgr inż. Agnieszka Lach
Awatar użytkownika
Marcelina
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2017-09-30, 22:47

Re: Bazylia z nasion

Post autor: Marcelina »

No właśnie stoją na zachodnim oknie. Ciepło mają na pewno, ale być może za mało światła. Niestety, mam tylko okna wychodzące na zachód :( w poprzednim mieszkaniu stały na wschodnim i wyrosły naprawdę piękne i dorodne. Może faktycznie to jest przyczyną że tym razem marnieją. Chociaż raz udało mi się wyhodować bazylie cynamonową i rosla dobrze. Może nasiona były stare? Różnie to bywa z kupowanymi w marketach.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6693
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Bazylia z nasion

Post autor: Petrus »

Fakt, nasiona musza być dobrej jakości. Czasem zdarza się że nasiona są już stare lub niektóre mają krótki czas kiełkowania lub nieregularnie wschodzą.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Moringa
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 41
Rejestracja: 2017-04-15, 17:41

Re: Bazylia z nasion

Post autor: Moringa »

Bardzo ciekawe, sama wyprobuje sianie tej bazylii.
Cudowne ziolo.
ODPOWIEDZ