Bazylia,majeranek,tymianek

Założenie i pielęgnacja ogrodu ziołowego, uprawa i zastosowanie ziół
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Bazylia,majeranek,tymianek

Post autor: krzysiek1240 »

Mam problem z tymi ziołami ponieważ gdy już wzeszły wszystkim pociemniały łodyżki i padły czemu tak się stało?
Pozdrawiam Krzysiek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Najprawdopodobniej miały za mokro. To tak na szybko. Musiałbyś napisać coś więcej np. jak szybko od wzejścia padły, jaką wilgotność utrzymywałeś, w jakiej temperaturze stały itp.
Daniel
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2008-03-29, 15:45

Post autor: Daniel »

Możliwe, że jest to zgorzel siewek, mi też się tak zdarzyło. Musisz wyrzucić ziemię z tych skażonych doniczek, dobrze je umyć i wyczyścić doniczki, kupić nową ziemię do siwek (polecam biovitra) i sadzić luźno,wietrzyć pomieszczenie i nie zalewaj roślin.
Życzę wysokich plonów :lol:
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Post autor: krzysiek1240 »

Dzięki wszystkim.
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Mam nasiona tymianku i na opakowaniu nie pisze kiedy mam je wysiać, czy możecie mi podpowiedzieć? Nie chcę wysiewać do doniczki tylko bezpośrednio do gruntu. Jakie miejsce wybrać na uprawę słoneczne czy zacienione?
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Avelino, tymianek wysiewa się w inspektach w marcu-kwietniu, a rozsadę wysadza się do gruntu w maju.
Wymaga lekkiej, przepuszczalnej gleby o znacznej zawartości piasku lub żwiru i słonecznego miejsca.
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Dzięki Ewo, za informacje.
Awatar użytkownika
duende
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 135
Rejestracja: 2008-03-26, 14:43

Post autor: duende »

Dawno temu we Fromborku widziałam przy starym klasztorze jak zakonnicy prowadzą ogródek ziołowy. Urzekło mnie to miejsce tak, że do dziś pamiętam i chciałabym założyć podobny, w wersji mini.
Będzie tam i bazylia i tymianek, i majeranek i inne zioła. Czy ma znaczenie która roślina będzie rosła obok której i czy powinny być wysiane wprost do gruntu czy raczej powinny stać w doniczkach. Jestem początkująca, więc nie gańcie mnie za może głupie pytanie, ale czy te zioła są jednoroczne czy wieloletnie?
pozdrowienia,
duende
Awatar użytkownika
Kasiunia842
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 152
Rejestracja: 2008-02-25, 13:43

Post autor: Kasiunia842 »

Bazylia i majeranek są jednoroczne, a tymianek wieloletni. Więcej o różnych ziołach możesz poczytać sobie tu: http://poradnikogrodniczy.pl/warzywa.php
Kwiat żyje, kocha i przemawia cudownym językiem. (Peter Rosegger)
Awatar użytkownika
duende
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 135
Rejestracja: 2008-03-26, 14:43

Post autor: duende »

dzięki Kasiunia, zagłębiam się w lekturze...
pozdrowienia,
duende
ODPOWIEDZ