Barenburg kontra Kipenkerl

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
Andre123
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2019-04-27, 19:10

Barenburg kontra Kipenkerl

Post autor: Andre123 »

Witam wszystkich jestem u was nowy i proszę o wyrozumiałość .
Znajduję w sieci zdawkowe informacje na temat nasion obu wiodących producentów ale nikt otwarcie nie mówi o różnicach.
O ile trawa z nasion Barenburg ma wielu entuzjastów którzy dzielą się własnymi opiniami którym towarzyszą zdjęcia trawników to Kipenkerl nie posiada żadnych indywidualnych opracowań.
Ponieważ jestem użytkownikiem trawnika z nasion Kipenkerl który delikatnie mówiąc się nie udał , nie przetrwał zeszłorocznej suszy i zastanawiam się którymi nasionami ratować trawnik postanowiłem poprosić Was o podzielenie się własnymi doświadczeniami .
Moim wymarzonym efektem byłaby trawa o ciemnozielonym kolorze, dodam że trawa musi sobie poradzić z dość ubogim, piaszczystym podłożem i lekko zacienionym stanowiskiem. Teraz będzie łatwiej gdyż będzie regularnie nawadniana.
Rozumiem ostrożność w szafowaniu nazwami ale być może wstrzemięźliwość będzie skutkować niepotrzebnymi wydatkami która w naszym klimacie się po prostu nie sprawdza.
Bardzo proszę o informację na temat waszych doświadczeń szczególnie dotyczący nasion Kipenkerl .
Andrzej
ODPOWIEDZ