Balkony Gosi,Sylwi.

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Danka »

Owocujących truskawek o tej porze jeszcze nie widziałam. Aż ochoty dostałam :lol:
Aloes pięknie kwitnie. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dzięki Danusiu :) .Jedna truskawka zaczęła się już czerwienić .Ja również o tej porze nigdy nie miałam owocujących truskawek na balkonie :) .

Wesołego Lanego poniedziałku życzę wszystkim ! :)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Przed Wielkanocą zakwitła krzewuszka .
Przed Wielkanocą zakwitła krzewuszka .
To ostatnie kwitnące frezje.
To ostatnie kwitnące frezje.
Zakwitła pierwsza ,żółta gazania z tamtego roku , która nie rokowała wielkich nadziei..
Zakwitła pierwsza ,żółta gazania z tamtego roku , która nie rokowała wielkich nadziei..
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: malina »

Super krzewuszka i super zdjęcia :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Danka »

Krzewuszka pięknie zakwitła. Frezje na pewno ładnie pachną :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Oprócz kwiatków krzewuszka wypuściła długie pędy z liśćmi , które bardzo zasłaniają kwiaty . Czy można je słusznie  skrócić  ?
Oprócz kwiatków krzewuszka wypuściła długie pędy z liśćmi , które bardzo zasłaniają kwiaty . Czy można je słusznie skrócić ?
Dziękuję Halinko i Danusiu :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: malina »

Gosiu , zaraz po przekwitnięciu skraca się krzewuszkę . Tą jedną , która na środku poszła w górę "uciupała" bym już :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dzięki Halinko :) , ona była szczodrze przycinana po kwitnięciu w tamtym roku ,a tej wiosny już ze 3 takie gałązki "uciupałam" :-D i dlatego zaczęłam się zastanawiać , czy tak bezkarnie mogę to robić dalej :hyhy: . Posłucham Cię jednak i właśnie tą gałązkę zlikwiduję . Z ulicy prawie nie widać kwiatów ,wśród tych liści, żeby zrobić ładne fotki , musiałam się nieźle nagimnastykować :mrgreen: .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1425
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: alokazja7 »

:| Witam-roślinki ładnie rosną,u mnie to wszystko w powijakach.Chyba nie obciełaś krzewuszki w tamtym roku-tniemy ją zaraz po przekwitnięciu 1/3 każdej gałązki-pozdrawiam.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: malina »

Sylwia,Gosia pisze: , ona była szczodrze przycinana po kwitnięciu w tamtym roku ,
Cecylio , Gosia przycięła po przekwitnięciu .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Bettiw »

Krzewuszka ma sporo wigoru, na tych nowych gałązkach będą w przyszłym roku kwiaty, warto morze w środku ją przerzedzić. Myślałam że moja krzewuszka całkiem przemarzła, ale widzę, że wypuszcza z najniższych gałązek nowe listki, czyli jednak coś będzie, kiedyś lepiej mi rosła i pięknie kwitła widocznie w nowym ogródku miejsce jej nie odpowiada, przesadzę ją.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dziękuję Cecylio , Tobie Halinko również za pomoc ,kiedy mnie nie było :) .
Cecylio , moją krzewuszkę w tamtym roku przycinałam nawet 2 razy ,bo wypuszczała mi takie długie pędy .Sądziłam , że to tylko w pierwszym roku ,po kupnie młodej sadzonki . Niedługo skończy kwitnąć ,to przytnę tak jak radziłaś , tylko 1/3 gałązki :) .

Miło mi Beatko ,że zajrzałaś do mnie , nie zapomnij pokazać swoją krzewuszkę , jak zakwitnie . Zawsze kojarzysz mi się z moim kochanym Wrocławiem :-D .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Petunie to jedne z kilku kwiatków ,które kupiłam w tym roku , uwielbiam ich słodki zapach w upalne lato ( tak pachną tylko te fioletowe).
Petunie to jedne z kilku kwiatków ,które kupiłam w tym roku , uwielbiam ich słodki zapach w upalne lato ( tak pachną tylko te fioletowe).
4 słodkie ,duże truskawki zjedliśmy już z mojego krzaczka z tamtego roku .
4 słodkie ,duże truskawki zjedliśmy już z mojego krzaczka z tamtego roku .
DSC_7038.JPG
Białe lwie paszcze z tamtego roku.
Białe lwie paszcze z tamtego roku.
DSC_7066.JPG
DSC_7127.JPG
    DSC_7138.JPG
    Pełnia kwitnienia moich ulubionych żelaznych goździków, nietety wysiały się tylko czerwone.
    Pełnia kwitnienia moich ulubionych żelaznych goździków, nietety wysiały się tylko czerwone.
    DSC_7123.JPG
    To prezent na włoski Dzień Matki.
    To prezent na włoski Dzień Matki.
    Ostatnio jestem bardziej zajęta i będę zaglądała niestety rzadziej na forum .
    U mnie zimno , chmurno i wietrznie .W sobotę silna ulewa z gradem uszkodziła mi wszystkie kwiatki na południowym balkonie ( zacinało od południa). takich dużych szkód jeszcze nie miałam na balkonach .Niestety nie było mnie w domu i nie mogłam pochować chociażby część donic. Najwięcej ucierpiały małe sadzonki ,wysianych przeze mnie kwiatów : różne portulaki ,werbeny i lwie paszcze , niektórych już nie ma. Porwane liście begonii, z posadzonych w lutym bulw i stale kwitnące- duża płożąca i małe begonie z tamtego roku . Cudem ocalała bazylia , bo donica była na wschodnim balkonie ,gdzie tak nie zacinało , przeniesiona pod drzwi balkonowe.Jedynie 2 roślinki bazylii zostały zniszczone ,przez przewróconą przez wiatr donicę. Najbardziej żal mi jednak liliowca ,który od 2 lat obdarza mnie max 2 kwiatkami (?) .W tym roku liliowiec miał 3 łodyżki z pąkami ,jedną ,najładniejszą ściął grad :( .

    Podobno lato we Włoszech , nie zawita przed 15 czerwcem ,ale chyba nie dotyczy to tylko Włoch.Oby tylko już nie lało ...
    Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
    Awatar użytkownika
    Sylwia,Gosia
    Mistrz dyskusji!
    Mistrz dyskusji!
    Posty: 6571
    Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

    Re: Balkony Gosi,Sylwi.

    Post autor: Sylwia,Gosia »

    Aptenia z tamtego roku. Wybaczcie ,przekrzywienie głowy ,ale to jedyny sposób pokazania jej.
    Aptenia z tamtego roku. Wybaczcie ,przekrzywienie głowy ,ale to jedyny sposób pokazania jej.
    Kwitnie Pittosporum Tobira i jak zawsze wiosną ma pełno żółtych liści .Do tej pory nie odkryłam dlaczego . Wyjątkowo delikatnie w tym roku wymieniałam ziemię wokół jej bryły korzeniowej.
    Kwitnie Pittosporum Tobira i jak zawsze wiosną ma pełno żółtych liści .Do tej pory nie odkryłam dlaczego . Wyjątkowo delikatnie w tym roku wymieniałam ziemię wokół jej bryły korzeniowej.
    Nowy nabytek dołączy do pomarańczowej lantany z tamtego roku. Wolę lantanę pokroju krzaczastego ,ale wybrałam te płożące ,bo mają więcej kwiatów. Podeprę je podpórkami ,żeby zmieściły się posadzone obok nich portulaki wiszące .Mam nadzieję, że nie będzie za gęsto.
    Nowy nabytek dołączy do pomarańczowej lantany z tamtego roku. Wolę lantanę pokroju krzaczastego ,ale wybrałam te płożące ,bo mają więcej kwiatów. Podeprę je podpórkami ,żeby zmieściły się posadzone obok nich portulaki wiszące .Mam nadzieję, że nie będzie za gęsto.
    Dipladenia z tamtego roku .Pierwszy kwiatek ,który rozwinął się tej wiosny na balkonie ,niestety grad pozbawił mnie przyjemności oglądania go ,czekam na następne .
    Dipladenia z tamtego roku .Pierwszy kwiatek ,który rozwinął się tej wiosny na balkonie ,niestety grad pozbawił mnie przyjemności oglądania go ,czekam na następne .
    Maliny z początku maja. Rozmnożyła się jedna roślina kupiona w tamtym  roku.
    Maliny z początku maja. Rozmnożyła się jedna roślina kupiona w tamtym roku.
    Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
    Awatar użytkownika
    Krysia
    Mistrz dyskusji!
    Mistrz dyskusji!
    Posty: 6074
    Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

    Re: Balkony Gosi,Sylwi.

    Post autor: Krysia »

    Kolorowo już u Ciebie, pięknie. Lantanę czerwoną lubię najbardziej :). Serdecznie pozdrawiam :-D.
    ODPOWIEDZ