Balkony Gosi,Sylwi.

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

w głębi widać bluszcz,ma się całkiem dobrze na południu
w głębi widać bluszcz,ma się całkiem dobrze na południu
Mam dwa balkony,długi ,ale wąski od południa i prawie kwadratowy od strony wschodniopołudniowej.Chciałabym przedstawić Wam zdjęcia archiwalne,a potem aktualne.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: tadek »

:hurra:

UDAŁO SIĘ ! :hyhy:

Jestem pierwszym gościem w Twoim nowo otwartym BALKONOWYM wątku !

Witaj Gosiu/Sylwio ! :mrgreen: Obrazek
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Tadziu,dziękuję,naprawdę udało się z wielkim uporem i mozołem.Chciałam wysłać więcej zdjęć,ale jakoś nie idzie.Czy za każdym razem można wysłać tylko jedno zdjęcie? Próbuję dalej. :-P
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Danka »

Gosiu, a ja jestem jako druga. Ty miałaś problem ze smartfonem a ja mam z tabletem :hyhy:
Balkon ładnie ukwiecony.
Zdjęć można dodać więcej. Tylko za każdym razem musisz na nowo wybrać polecenie dodaj załącznik.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Cieszę się,że się podoba,to tylko kawałeczek balkonu.Na razie się zablokowało ,ale może jutro uda się coś wysłać.Danusiu współczuję problemów z tabletem.Potrzeba mooooooooooooooorza cierpliwości :)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
krysta
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 927
Rejestracja: 2013-10-20, 23:11

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: krysta »

Piękny kufik :)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dziekuje Krystynko! To niestety jak pisalam zdjecia archiwalne. Kuflika, wlasciwie dwa, miałam przez kilka lat na balkonie zawsze w samym miejscu. Po którejś zimie zauważylam, że jest jakby uschnięty. Może po prostu zmarzł. A ja myślałam, że za mało go podlewałam, bo w lecie to straszny był z niego pijak. :)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Toportulaka zwisajaca.
Toportulaka zwisajaca.
To takze zdjecia z archiwum.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

aaa.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

To zdjecie azali z mojego wschodniego balkonu.Niestety w tamtym roku zniszczyla mi ja woda kapiaca z balkonu nade mna.A miala juz okolo 10 lat.
12-04-11_1425.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

To roze miniaturki ,od ponad 10 lat w tym samym miejscu.
To roze miniaturki ,od ponad 10 lat w tym samym miejscu.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Danka »

Mieć taki balkon to marzenie :oczami: Jest się czym zachwycać. Obie z Krysią robicie wspaniałą robotę :!:
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Iga51 »

Gosiu. Jestem tego samego zdania co Danusia. Wspaniale urządzacie swoje balkony i Ty i Krysia. Azalii szkoda, ale i tak miałaś fajne rośliny. Bluszcz nieźle się trzymał. Podoba mi się portulaka zwisająca. Nie znałam jej.

Na kratce oddzielającej Twój balkon od sąsiadów, przydałaby się na stałe roślina zimozielona.
Nie ma ich zbyt wiele, ale można tu właśnie wymienić :
- bluszcz pospolity 'Thorndale - Hedera helix'
- bluszcz irlandzki, angielski 'Hedera hibernika'
- trzmielina pnąca
- powojnik (clematis) np. 'C.armandii'
- wiciokrzew Henrye'go (Lonicera henryi), ma liście skórzaste i lśniące, kwiaty purpurowo-czekoladowe
- wiciokrzew zaostrzony (Lonicera acuminata), ma mniejsze liście, ale kwitnie od czerwca do października,
kwiaty ma żółte.

Już jestem ciekawa fotek z obecnego sezonu. Co tym razem posadzisz?
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Mandragora »

Witaj Gosiu :D W ogóle nie znam się na balkonach, w zasadzie rośliny ozdobne a zwaszcza doniczkowe nie są moją mocną stroną :mrgreen: , ale bardzo mi się podobają Twoje mini różyczki. Kiedyś miałam jedną w doniczce to mi padła. :(
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Oooooj ! poczatki sa naprawde zmudne.Wypocilam juz 3 dlugie posty,dluga liste podziekowan i musialam usunac,bo ukazywaly sie zdjecia w zalaczniku ,zupelnie nie te ,ktore wybralam.
Jeszcze raz bardzo dziekuje Danusi ,Justynce i Tobie Igo ,za zachwyty i pochwaly.Dawno juz nikt mnie tak nie oslodzil ! :-P :) ,a juz sie balam ,ze wszyscy zapracowani sa w ogrodkach i nikt juz wiecej nie zajrzy do moich nowo zalozonych balkonow.A tu taka niespodzianka! :-P Nie wiem,czy te wszystkie pochwaly sa zasluzone,bo szczerze mowiac nie przez cale lato moj balkon jest taki ukwiecony.Zar z nieba i duza wilgotnosc powietrza powoduje rozmaite chorobska kwiatkow,a na koniec moj dlugi wyjazd do Polski ,zakancza zywot wiekszosci z nich.Przetrwaja tylko silne i wieloletnie osobniki.Z tego tez powodu w ostatnich latach nie inwestuje zbyt duzo w zakup nowych roslin.Nie ma tu wyszukanych i orginalnych kwiatow,stawiam glownie na roslinki "nie do zdarcia",czasami testuje cos nowego .Lubie kolorowo i wesolo,zarowno w domu ,jak i na balkonie.Nie mam tu pieknych kompozycji starannie wyszukanych,chociaz wszystko jest dobrze przemyslane.Na moim balkonie czesto jakis kwiatek jednoroczny sie "zasiedzi",tak jak przez 3 lata surfinia,albo begonie stale kwitnace(Trzeci rok te same ,coraz ladniejsze),a w tym roku jakims cudem dolaczyla do nich nasturcja.Odnozka nasturcji schowala sie w kaciku miedzy dwoma scianami muru i wiosna wyciagnelam ja z tamtad i przyczepilam do kratki.Obecnie prawie cala ja zajmuje.Moj ogrodnik powiedzial kiedys,ze gdyby mial wiecej takich klijentek to by splajtowal.W tym roku jeszcze niczego nie sadzilam,a niewiele mam miejsca.Na dwoch kratkach nasturcje(czekam na nasiona kobei z Polski,to moze jeszcze nasturcja zrobi dla niej miejsce),4 duze begonie stale kwitnace,2 krzaczki gozdzikow zelaznych,jeszcze kwitna bratki od jesieni i fiolki alpejskie,tez od jesieni,zostala czerwona rozyczka,tulipany i frezje dawno przekwitly,jest z tamtego oczywiscie roku zatkwial i 2 duze ,rozrosniete kupki zoltych kwiatkow(przy okazji zapytam sie Was jak sie nazywaja).Nie bede juz przynudzac,za bardzo sie rozmarzylam.Chetnie cos wysle,ale zdaje sie ,ze ostatnio moj mlodszy syn ,w ramach pomocy informatycznej,cos mi tu poprzestawial z moimi zdjeciami.Wyszukauje zdjecie,a potem wysylam i okazuje sie ,ze jest to zupelnie inne zdjecie.
Igo,dziekuje za nowe pomysly na zimozielona scianke.Doksztalce sie na naszej encyklopedi
i i przemysle.Mialam juz wiele opcji na tym balkonie ,najdluzej przetrwal bluszcz.
Problem ze zdjeciami opoznia wszystko.MOje sfotografowane ,pikowane kwiatki ,zdaza zakwitnac zanim WAm pokaze. :(
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ODPOWIEDZ