Balkony Gosi,Sylwi.

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Ostatnie spojrzenie w moją stronę i odleci.
Ostatnie spojrzenie w moją stronę i odleci.
To oszołomiony jeszcze wróbelek ,który wpadł do mieszkania i obijał się o ściany.Wyciągałam go z za kanapy.Pozuje mi do zdjęć ,bo jeszcze nie doszedł do siebie.
To oszołomiony jeszcze wróbelek ,który wpadł do mieszkania i obijał się o ściany.Wyciągałam go z za kanapy.Pozuje mi do zdjęć ,bo jeszcze nie doszedł do siebie.
Niezwykły motylek na goździku.
Niezwykły motylek na goździku.
WP_20160504_013.jpg
Zatrwian.
Zatrwian.
Zakwitła żółta gazania,niestety wraz z kwiatkami przyszły też mszyce.
Zakwitła żółta gazania,niestety wraz z kwiatkami przyszły też mszyce.
Lobelia z tamtego roku,a bratki kupione na jesieni .
Lobelia z tamtego roku,a bratki kupione na jesieni .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Wiesz Krysiu,myślę,że podlewanie na takiej działeczce-warzywniku,byłoby mniej uciążliwe niż na moich balkonach,gdzie w lecie codziennie muszę dźwigać na jedno podlanie około 30 litrów wody. Na pewno taniej kosztowałaby mnie woda na działeczce,bo opłaty za nią ,włącznie z wodą wynoszą symbolicznie 25 euro rocznie.Mogą to być więc nawet 2 cysterny wody ,a kwota się nie zmienia :lol:

Krysiu ,nie chciałabym osądzać ,bo nie każdy musi mieć bzika na punkcie kwiatków,chociaż puste ,betonowe donice trochę straszą.Te balkony ,o których wspomniała Marysia są zachodnie,a więc roślinki na nich mają większe szanse niż u mnie ;) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: mmmm5 »

Roślinki u Ciebie Gosiu pięknie wybarwione i jest ich już dużo w wielu kolorach. Moje rabatki zaskakują ciągle czymś nowym ale stopniowo,naraz nie miewam aż tylu barw.
Pozdrawiam słonecznie.
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: malina »

Zatrwian w pięknych odcieniach fioletu i zdjęcie udane ;)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Gosiu, no to rzeczywiście to nie są duże kwoty. Wiem, jak to jest z balkonami, że wody potrzeba mnóstwo. Jeśli na działce się za nią nie płaci, no to w porządku, nie zbankrutujesz :).
Ptaszka też takiego miałam, tylko sikorkę, która uderzyła w szybę balkonową. Długo dochodziła do siebie, myślałam, że nie żyje. Ale po jakimś czasie mnie udziobała w palec i odleciała. To było na jesieni i było już zimno. Trzymałam w dłoniach, by ją ogrzać.
Nie każdy, tak jak piszesz musi mieć bzika, ale ja pozarażałam swoją zbzikowaną pasją sąsiadki. :lol: . I one też to lubią i mają balkony coraz piękniejsze.
Miłego weekendu Ci życzę. Ja mam wnuki u siebie , to się będę bawić :)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: wasilewska101 »

A mój zatrwian malutki ,dopiero będę go pikować .. Wiem coś o podlewaniu w doniczkach bo niby stoją na dworze ale zawsze trzeba ich podlewać bo nawet jak pada deszcz to mało wody do nich wpada .. Wczoraj ładnie mi polało ogród ale z pracy w ogrodzie to już musiałam zrezygnować bo całe popołudnie padało . Dzisiaj znowu ładnie pokazuje się słoneczko i nadal będę sadzić dalie ..
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dziękuję za odwiedziny dziewczyny.Zajrzałam przypadkiem,bo chyba rano ,jak byłam mało przytomna zajrzałam na posty,a potem nie pamiętałam i sądziłam ,że nikogo nie było na moich balkonach dzisiaj :lol:
Marysiu,u Ciebie dodatkowo kwitną krzaki ,u mnie głównie fioletowo i żółto.

Halinko ,dzięki ,tak jakoś niespodziewanie udało mi się to zdjęcia :) .

Krysiu,fajnie ,że masz takie sąsiadki,ja też próbowałam z żoną sąsiada ,który podlewał mi balkony(niestety dość sędziwy i chory aktualnie),ale mówiła,że roślinki to domena męża i wszystko co im zanosiłam,włącznie z dość sporą różą chińską ,padało .Mają mieszkanie od północy ,ale dla kwiatków na balkonie to tutaj ,w lecie raj,a bazylia ma długi okres wegetacji.

Janinko,podziwiam Cię ,że przy Twoich hektarach ,jeszcze siejesz i pikujesz coś ,przecież masz wystarczająco pracy z wieloletnimi roślinami i gromadką wnuków :D :padam:
Zdaje się ,że włości Marysi i Halinki też są spore i jest to megapraca :padam:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: tadek »

.
Fajnego motyla sfotografowałaś Gosiu.
Szkoda że w całej okazałości nie udało się go Tobie sfotografować. :zawstydzony:

Często przylatują na twój balkon podobne motyle ?

Obrazek

To jest motyl Paź żeglarz... :P

Źródło poniższego zdjęcia...
Paź żeglarz
Paź żeglarz
Poradnik ogrodniczy - Budleja Dawida - motyli krzew
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dzięki Tadziu ! teraz to dopiero ładne zdjęcie,mógłbyś mi wysłać takie powiększone ? I wyszło takie wyraźne,dopiero na Twoim widać dokładnie motyla,dzięki za nazwę.Pierwszy raz widzę go na balkonie,czasami przylatują ,ale bardziej pospolite :-D .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Ustawione po kątach.
Ustawione po kątach.
Posadzone wczoraj wieczorem.
Posadzone wczoraj wieczorem.
WP_20160507_010.jpg
Sadzone w czym się da,porzuciłam już na tym etapie walory estetyczne .Jest tu krpolik,majeranek godecja,szałwia,szarłat,lobelia,bazylia,nieśmiertelniczki,ogórki,fasola,maggi,petunie i tawułka  na najniższej półce.
Sadzone w czym się da,porzuciłam już na tym etapie walory estetyczne .Jest tu krpolik,majeranek godecja,szałwia,szarłat,lobelia,bazylia,nieśmiertelniczki,ogórki,fasola,maggi,petunie i tawułka na najniższej półce.
WP_20160507_021.jpg
WP_20160507_003.jpg
WP_20160506_011.jpg
3 razy spryskiwałam na szarą pleśń i niewiele pomogło.Wiele różyczek już rozkwitło.
3 razy spryskiwałam na szarą pleśń i niewiele pomogło.Wiele różyczek już rozkwitło.
Wiatr wysiał taką petunię.Mimo dobrej ziemi i warunków kwiatki nie wyglądają zdrowo ?
Wiatr wysiał taką petunię.Mimo dobrej ziemi i warunków kwiatki nie wyglądają zdrowo ?
A wszystko to "na razie".Jest jeszcze około 40 roślinek w doniczkach wsadzonych w te duże .Na zdjęciach są te mniejsze sadzoneczki.
U mnie w cieniu 23 stopni i wolałabym się zatrzymać na tym :lol: .
Miłego wypoczynku wszystkim życzę,Krysiu baw się dobrze z wnukami :lol:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Jest jeszcze ta doniczka z około 30-stoma sadzoneczkami.
Jest jeszcze ta doniczka z około 30-stoma sadzoneczkami.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: mmmm5 »

Gosiu,gdzieś Ty się wspięła do robienia tych zdjęć ? mam nadzieję,że to od sąsiadów z wyższego piętra .Nie wyobrażam sobie abyś zawisła na tej drabince ,która malowałaś a może jestem w błędzie .....

Roślinek to Ty masz na co najmniej 108 ha ! posiane,po pikowane ,podlane , poustawiane,i jeszcze kilkanaście po...,po....
:super: :super: :super:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: wasilewska101 »

Szkoda że mieszkasz tak daleko bo pożyczyłabym ci z połowa mojego ogrodu i miałabyś gdzie te sadzonki sadzić . Ja w tym roku posiałam ostrożnie po pól torebki aby mieć gdzie ich sadzić . Ale i tak patrzę że jak zacznę pikować w doniczki to znowu mi ich zabraknie Zapomniałam posiać kosmosu i tytoniu ale zaraz po niedzieli rozrzucę ich po ogrodzie niech sobie rosną ..
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Danka »

mmmm5 pisze:Gosiu,gdzieś Ty się wspięła do robienia tych zdjęć ? mam nadzieję,że to od sąsiadów z wyższego piętra .Nie wyobrażam sobie abyś zawisła na tej drabince ,która malowałaś a może jestem w błędzie .....

Roślinek to Ty masz na co najmniej 108 ha ! posiane,po pikowane ,podlane , poustawiane,i jeszcze kilkanaście po...,po....
:super: :super: :super:
Marysiu ja widzę 188 :mrgreen:
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Gocha, co Ty z tym wszystkim zrobisz, gdy urośnie? Ty masz ilości hurtowe :lol: . Ja mam na parapecie w kuchni kilkanaście małych doniczek i spróbuję namówić sąsiadki by wzięły.
Oglądam teraz Epokę Lodowcową 3 z chłopakami. Nawet fajne :lol:
Pozdrawiam serduchowo :)
ODPOWIEDZ