Balkony Gosi,Sylwi.

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Od wschodniej Krysiu :lol: ,tam jest też chłodniej ,bo wiatr często hula. Żebym nie musiała tylko wybierać :pranie czy kwiatki ? :lol: , ale co tam będzie jak będzie ,później będę się martwić i tak już wszystko rośnie ,a część na pewno w upały padnie.
Dziękuję,również pozdrawiam :-D .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Ja mam południe - północ ;-) . Ty masz południe i wschód, no to dalia na wschodnią stronę. :)
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Anka2803 »

Prześliczny ten szarłat trójbarwny :-P , spróbuj jednemu jak podrośnie wyłamać czubek powinien się rozkrzewić :->
kwitnący szczypiorek wygląda cudnie ja też pozwalam swojemu zakwitnąć ;-)
U mnie pojawiła się w sprzedaży bacopa i kupiłam białą i różowo-fioletową :-P
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

WP_20160426_006.jpg
Rozkwita kilkuletni zatrwian,może nie okaz zdrowia,ale ma mnóstwo kwiatów.
Rozkwita kilkuletni zatrwian,może nie okaz zdrowia,ale ma mnóstwo kwiatów.
Wiesz Aniu,im bardziej patrzę na malutki szarłat,tym bardziej mi się podoba,zwłaszcza ,że widziałam w necie jakie piękne są dorosłe.Uszczknę .
Pokaż Aniu bacopę,zwłaszcza tą różową ,bo u nas jej nie ma i nigdy jej nie widziałam :-P .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Krysia »

Bacopę ja Ci pokażę. Ale ja jej już nie kupuję, bo u mnie za ciepło i jest tak do połowy lipca. Kolorki są dwa. O różowym jeszcze nic nie wiem.
Rzeczywiście chyba niewiele już zmieścisz, bo wszystko ładnie rośnie.
Pozdrowionka wieczorne :)
Załączniki
P1320040.JPG
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Na Twoim zdjęciu jest bardzo wdzięczna,ładniejsza,niż biała ,którą widziałam,chociaż w Kolosach to właśnie ta biała mnie urzekła.Od zawsze szukam czegoś zwisającego,co nie rozpanoszy się jak surfinia,czy chociażby pelargonia .Uwielbiam pelargonie zwisające ,werbenę,ale nie doczekają nigdy końca lata. Dzięki Krysieńko ,dobranoc :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Danka »

Zatrwian bardzo dobrze się spisał. Może uda Ci się kupić inne kolory :-D
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Masz rację Danusiu,miałam zamiar dokupić żółty zatrwian,ale ostatnio nie było jeszcze kwitnących. Te zawieszane donice na barierkę ,są chyba o 50% większe od tych tradycyjnych i mimo to zatrwian zajmuje 1/3 donicy,a Piotruś nasz mówił ,że one nie lubią ścisku.Już dwa młode kwitnące rozdałam.Myślałam oddać jeden duży, kilkuletni ,a w to miejsce wsadzić młody.Jedyne słoneczne miejsce dla kwiatów,to przede wszystkim barierki i 2 donice betonowe wmontowane w ogrodzenie balkonu i to wszystko.Całe lato są opuszczone markizy ,więc nisko ,przy podłodze jest mało światła ,a barierki już są praktycznie zajęte.

Od dawna podobają mi się tawułki japońskie i już drugi raz ją sadzę ,wypuszcza listek,po czym zaczyna on zasychać ?! Dlaczego ? Wiem,że tawułki lubią miejsca zacienione,może od początku powinnam ją trzymać w cieniu i mało podlewać ?
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Danka »

Gosiu z mojego doświadczenia wiem,że tawułki lubią miejsca dość wilgotne. Parę lat temu rosły w moim ogrodzie ale z braku wody uschły. Może wypowiedzią się osoby u których tawułki rosną. A tawuły japońskie to są krzewy.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Danusiu,było napisana na opakowaniu,że japonica i osiąga wysokość 60 cm.
To takie pióropusze kremowo-różowe.to może miała jednak za sucho ?
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Danusiu,było napisane Astilbe japonica(tawułka japońska),wysokość 60 cm.
Ładny ,różowo-kremowy pióropusz.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Iga51 »

Gosiu, Danusia ma rację. Japońskie to tawuły. I to są krzewy. Natomiast tawułki to byliny i mają takie kwiatostany
20150724_191734 tawułka.jpg
Białe są śliczne, ale różowe jeszcze piękniejsze. Kremowych nie mam. Jak znajdę zdjęcie różowej, to też Ci pokażę.
Tawuły japońskie natomiast mają inne kwiaty. Też pokażę, ale muszę poszukać.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dzięki Igo,ja wiem ,że tawułki są małe i mam właśnie taką jak pokazujesz-piękna,a tawuły to krzaki i mają listki ozdobne ,o zupełnie innym kształcie.
Powtórzyłam to co było na opakowaniu i zdjęcie jest na szczęście tawułki ,tylko dlaczego japońska ? :lol:
Igo,czy ona od początku jak tylko kiełkuje ,powinna być w cieniu ? Dałam jej lekką ,torfową ziemię ,która na powierzchni szybko wysycha,a pod spodem dopiero jest wilgotna.Mam nadzieję,że nie potrzebuje ziemi do azalii.
Szukałam w necie informacji,ale są mgliste. Będę wdzięczna ,jak podzielisz się ze mną najistotniejszymi doświadczeniami :hyhy: .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Lantana,odkąd przestałam o nią zabiegać ,ładnie rośnie .Zaczyna zawiązywać pąki kwiatków.Jeżeli będzie taka byle jaka jak w tamtym roku,pozbędę się jej.
Lantana,odkąd przestałam o nią zabiegać ,ładnie rośnie .Zaczyna zawiązywać pąki kwiatków.Jeżeli będzie taka byle jaka jak w tamtym roku,pozbędę się jej.
Zakwitła moja wieloletnia begonia stale kwitnąca.
Zakwitła moja wieloletnia begonia stale kwitnąca.
WP_20160427_012.jpg
Załączniki
WP_20160427_030.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Balkony Gosi,Sylwi.

Post autor: Danka »

Sylwia,Gosia pisze:Danusiu,było napisane Astilbe japonica(tawułka japońska),wysokość 60 cm.
Ładny ,różowo-kremowy pióropusz.
Sprawdziłam w necie i faktycznie jest Astilbe japonica tawułka japońska :hyhy: . Są to hybrydy. Cytuję z e-katalog roslin. Autorką tekstu jest Małgorzata Kunka
Bylina rosnąca naturalnie w Japonii. Dorasta do wysokości do 80 cm. Łodygi sztywne, wyprostowane, czerwonawe, wraz z ogonkami liściowymi pokryte krótkimi włoskami. Liście ciemnozielone, błyszczące, 2–3­ krotnie pierzasto złożone, podwójnie, ostro ząbkowane, bardzo ozdobne. Kwiaty drobne, białe, zebrane w okazałe, rozgałęzione, szczytowe wiechy. Kwitnie, w porównaniu do innych tawułek bardzo wcześnie, od V. Bylina o dużych wymaganiach uprawowych. Jako roślina stanowisk chłodnych i wilgotnych do wzrostu potrzebuje przede wszystkim wilgotnych i zasobnych w próchnicę gleb,oraz półcienistych miejsc. Szczególnie wrażliwa na brak wody w podłożu, reaguje zasychaniem liści, a przy dłuższych okresach suszy nawet całych roślin. Rośnie dobrze w pełnym słońcu, ale gdy uprawiana jest nad wodą. Zimą nie wymaga specjalnej ochrony. Typowa roślina parkowa....
ODPOWIEDZ